abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Rodinné záležitosti ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Isara   Postava není přítomna 19.7.2020, 12:22:48
Jak málo stačí k dětské radosti…

Naslouchám Tavalovu švitoření nepříliš zaujatě. Mladík je ve svém zanícení natolik hovorný, že dveřmi stihnu projít bez většího spěchu. Lehce zakroutím hlavou nad tím divadlem, které se tu odehrává a jehož jsem ne zcela dobrovolnou součástí.

“Jak myslíš,“ pronesu smířlivě. Ale to už je Tavalo ve svém živlu a rejdí mezi regály, jen těžko tedy může postřehnout úsměv, jež vykvetl na mých rtech za jeho zády.

Rozhlédnu se po místě, které nám bylo doporučeno. Spokojeně. Zde nejspíš opravdu dostaneme, pro co jsme sem přišli. Vyhledám pohledem obsluhu a vykročím k mladému krejčímu.

“Dobrého dne, přeji.“

“Bylo by možné zařídit, aby tomu mladému muži vzal někdo míry? A pak bych ráda viděla všechny již hotové košile, které tu v jeho velikosti máte k dispozici, či by je bylo možné během krátké doby upravit.“

Dám jasně na srozuměnou, čeho si žádám. Jen doufám, že to štěně nebudou muset nahánět po celém obchodě…
 
  Tavalo   Postava není přítomna 13.7.2020, 21:18:37
Každým krokem ke krejčovství se má tvá rozjasňuje víc a víc a je až dětinská, takže tak nějak nepostřehnu, že bych se měl ujmout nějaké „role“. Nicméně, že bych byl takový nezdvořák to také ne a tak plavně projdu kolem Isary rozhazujíc ruce a zasněně vyprávím…


„No jasně, jen košile, ale co když… co když se mi nebude hodit k mým rysům a bude úplně mimo, to pak by nemělo vůbec smysl kupovat, protože by to byly vyhozené peníze a to si přeci nemůžeme udělat, tys mi přeci slíbila košili a já si ji musím koupit….“ Zapraskají dveře, když je otvírám a pomalu vcházím dovnitř a otáčím se k Isaře, abych mluvil k ní a ne do krámu…

„… jak ale si pak mám koupit něco co mi neladí ke zbytku oblečení. To pak si musím koupit i zbytek, ale tos i neslíbila. Nicméně to patří ke kompletu jako správný mladý šlechtic ale musím mít věci, které k sobě ladí, když jdeme do společnosti…“ Když k ni mluvím, tak držím dveře, což sice vypadá, že jsem galantní, ale opak je pravdou. Držím je jen do té doby, než doslova vychrlím nával slov a pokud se Isara pohne, tak to možná stihne, protože když dohovořím, tak pouštím dveře a otáčím se do obchodu, kde mě zaujme výběr látek a už přestávám dávat pozor, kde je Isara a zda se mnou hovoří.


„… No páni, tady si asi dokáži vybrat komplet, to se zas budu cítit dobře.“ Chválím si výběr krámu, kde mě Isara zavedla, a to že jsme šli pouze vybrat košili mi nějak nevadí v tom, že hovořím o celém kompletu a dál zaujatě proplouvám obchodem a prohlížím si látky a střihy, doplňky, prostě cokoliv mě přijde pod ruku.
 
  Isara   Postava není přítomna 3.7.2020, 21:56:59
Pouhá dvě slova stačila, aby se Tavalova nálada opět výrazně zlepšila. Nevěřícně zakroutím hlavou nad tou proměnou a vykročím ke dveřím krejčovství.

“Slíbila jsem Ti košili…“ upřesním, aby si mladík nadšený do módy nedělal přehnané naděje.

A pak už se zastavím kousek ode dveří a čekám, až se mladý muž ujme své role…
 
  Tavalo   Postava není přítomna 2.7.2020, 21:59:19
Sice od Isary odcházím, ale nejdu ani rychle, ale ani pomalu. Když uslyším její kroky za mnou a zároveň, že se nesnaží mě dohnat, mi trochu zvedne náladu, protože se už nemusím dále zaobírat těmi hloupými otázkami.

Nicméně po chvilce má nálada pukne, jako mýdlová bublina nad ohněm, když Isara si nedá pokoj a zase musí do všeho kefrat a nimrat se. Protočím oči v sloup a pevně stisknu rty. Opět to začne ve mně bublat a co nevidět asi vybouchnu, možná respekt k Isaře či Tapovi mi zasekla sova v hrdle na dostatečnou dobu, že když už se chystám něco odpovědět, tak Isara poznamená něco o tom, že její hnidopišství jen tak nepřestane a dává mi najevo, že to jen tak nehodlá přeskočit, avšak pro teď to odkládá.

Nicméně právě tato vsuvka mi umožnila spolknout slova a vypustit potichoučku jen malý povzdech: “ …doufám, že ne“ .Změna tónu hlasu a postoje v těch dvou slovech … jsme tady… nějakým magickým mávnutím proutku zapůsobila i na mě. Vmžiku jsem pookřál a okamžitě reaguji s hravou náladou: “ Paráda, tak na co ještě čekáme, jdeme tam a bude se nakupovat…. Hooodně nakupovat“ a zazubím se na Isaru s tím svým hravým úsměvem.
 
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.