abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Rodinné záležitosti ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Tavalo   Postava není přítomna 13.7.2020, 21:18:37
Každým krokem ke krejčovství se má tvá rozjasňuje víc a víc a je až dětinská, takže tak nějak nepostřehnu, že bych se měl ujmout nějaké „role“. Nicméně, že bych byl takový nezdvořák to také ne a tak plavně projdu kolem Isary rozhazujíc ruce a zasněně vyprávím…


„No jasně, jen košile, ale co když… co když se mi nebude hodit k mým rysům a bude úplně mimo, to pak by nemělo vůbec smysl kupovat, protože by to byly vyhozené peníze a to si přeci nemůžeme udělat, tys mi přeci slíbila košili a já si ji musím koupit….“ Zapraskají dveře, když je otvírám a pomalu vcházím dovnitř a otáčím se k Isaře, abych mluvil k ní a ne do krámu…

„… jak ale si pak mám koupit něco co mi neladí ke zbytku oblečení. To pak si musím koupit i zbytek, ale tos i neslíbila. Nicméně to patří ke kompletu jako správný mladý šlechtic ale musím mít věci, které k sobě ladí, když jdeme do společnosti…“ Když k ni mluvím, tak držím dveře, což sice vypadá, že jsem galantní, ale opak je pravdou. Držím je jen do té doby, než doslova vychrlím nával slov a pokud se Isara pohne, tak to možná stihne, protože když dohovořím, tak pouštím dveře a otáčím se do obchodu, kde mě zaujme výběr látek a už přestávám dávat pozor, kde je Isara a zda se mnou hovoří.


„… No páni, tady si asi dokáži vybrat komplet, to se zas budu cítit dobře.“ Chválím si výběr krámu, kde mě Isara zavedla, a to že jsme šli pouze vybrat košili mi nějak nevadí v tom, že hovořím o celém kompletu a dál zaujatě proplouvám obchodem a prohlížím si látky a střihy, doplňky, prostě cokoliv mě přijde pod ruku.
 
  Isara   Postava není přítomna 3.7.2020, 21:56:59
Pouhá dvě slova stačila, aby se Tavalova nálada opět výrazně zlepšila. Nevěřícně zakroutím hlavou nad tou proměnou a vykročím ke dveřím krejčovství.

“Slíbila jsem Ti košili…“ upřesním, aby si mladík nadšený do módy nedělal přehnané naděje.

A pak už se zastavím kousek ode dveří a čekám, až se mladý muž ujme své role…
 
  Tavalo   Postava není přítomna 2.7.2020, 21:59:19
Sice od Isary odcházím, ale nejdu ani rychle, ale ani pomalu. Když uslyším její kroky za mnou a zároveň, že se nesnaží mě dohnat, mi trochu zvedne náladu, protože se už nemusím dále zaobírat těmi hloupými otázkami.

Nicméně po chvilce má nálada pukne, jako mýdlová bublina nad ohněm, když Isara si nedá pokoj a zase musí do všeho kefrat a nimrat se. Protočím oči v sloup a pevně stisknu rty. Opět to začne ve mně bublat a co nevidět asi vybouchnu, možná respekt k Isaře či Tapovi mi zasekla sova v hrdle na dostatečnou dobu, že když už se chystám něco odpovědět, tak Isara poznamená něco o tom, že její hnidopišství jen tak nepřestane a dává mi najevo, že to jen tak nehodlá přeskočit, avšak pro teď to odkládá.

Nicméně právě tato vsuvka mi umožnila spolknout slova a vypustit potichoučku jen malý povzdech: “ …doufám, že ne“ .Změna tónu hlasu a postoje v těch dvou slovech … jsme tady… nějakým magickým mávnutím proutku zapůsobila i na mě. Vmžiku jsem pookřál a okamžitě reaguji s hravou náladou: “ Paráda, tak na co ještě čekáme, jdeme tam a bude se nakupovat…. Hooodně nakupovat“ a zazubím se na Isaru s tím svým hravým úsměvem.
 
  Isara   Postava není přítomna 23.6.2020, 18:58:36
Prodleva u další odpovědi mi dává možnost studovat mladíkovu mimiku a pokoušet se odhadnout, co se mu honí hlavou.

Na řečnické otázky se neodpovídá a tak i já nechávám Tavala sdělit mi vše, co mu leží na srdci. Jen pobavený úsměv na mých rtech může napovědět, co si o jeho slovech myslím. A pak už se ke mně poněkud negalantně otáčí zády a odchází.

Krátce, tiše se zasměji, pobavena mladíkovou strategií. Bez většího otálení za ním vykročím udržujíc si malý odstup na jeden až dva kroky. Teprve na konci bloku domů opět promluvím.

“Porozumět příčinám Ti umožní chápat důsledky. A pokud si myslíš, že je to jedno, obávám se, že Tě to bude ještě hodně bolet…“

Promlouvám k zádům toho komedianta, poté co zkrátím jeho náskok. Sahat na rozpálená kamna se zkrátka nevyplácí.

“Přemýšlej o tom, později se Tě zeptám znovu…“ ujistím mladého muže, že já tohle téma ještě rozhodně za uzavřené nepovažuji.

“Jsme tady!“

Zakončím svou řeč a letmým gestem poukáži na zdobený vývěsní štít jasně dokládající, že pro tento okamžik nás čekají veselejší a příjemnější záležitosti, než tak ožehavé záležitosti jako zpytování svědomí. Zdá se, že jsem dobře naladěna a Tavalova nesdílnost mi náladu nikterak nezkazila.
 
  Tavalo   Postava není přítomna 23.6.2020, 16:57:10
Její pohled vydržím a koukáme si navzájem do očí. Otázka mě ani nepřekvapuje, jako bych ji vlastně čekal. Co jiného mohu od Isary očekávat, pořád se ve všem nimrá a pitvá a každého rozebírá.

Dávám si načas s odpovědí, né že bych se styděl nebo nevěděl co odpovědět, ale prostě si to asi chci svým způsobem vychutnat.

Po chviličce decentně rozhodím rukama, pokrčím rameny a uculím se: “ A není to jedno? Stalo se a už se to nedá vrátit, pokud ovšem nemáš talisman na cestování v čase. Takže proč to řešit.“ Zakončím to, otočím se a vydám se směrem, kterým jsme předtím šli., aniž bych čekal na reakci.
 
  Isara   Postava není přítomna 22.6.2020, 22:23:15
Kráčím k našemu cíli beze spěchu a trpělivě čekám na mladíkovu odpověď. Možná mne i těší, že ze sebe nevypálit to první, co mu přišlo na mysl.

A když se k odpovědi konečně dostane, pozorně mu naslouchám. Krátce, rozvážně přikývnu, poté co dozní jeho slova. Přizpůsobím své tempo a nakonec i já zastavím a pohlédnu Tavalovi do tváře. Je to dlouhý, zpytavý pohled.

“A tušíš, proč se Ti dostalo od Tapy takové reakce?“ Následuje další zvídavá otázka.
 
  Tavalo   Postava není přítomna 22.6.2020, 22:09:22
Snažím se neztratit z očí Isaru a pořád se snažím o to, abych nešel vedle ní. Což se mi celkem dlouho daří. Nicméně ne napořád. Isařin chytrý manévr mě donutil se k ní připojit a jít chvíli vedle ni. Čehož Isara využije a hned mi položí otázku.

Naštěstí jsem si zavčas uvědomil, její záměr, ale né tak rychle, abych zareagoval rychleji než ona. Položená otázka mě zprvu překvapí, ale ne tolik, abych to na sobě dál znát. Delší oční kontakt ji ujistí v tom, že jsem otázku slyšel, ale fakt, že neodpovídám hned, znamená, že nad odpovědí přemýšlím a zvažuji slova ….Ušli jsme kousek cesty než jsem promluvil. ”Mno… ani vlastně nevím. Hlad, únava ze všech těch posledních událostí mě tak nějak dostihla. Souhra podnětů a situace, možná jsem chtěl vtipkovat, nevím. Prostě se to stalo.” Snažím se odpovědět, jak nejlépe mohu, ale přesto ze mě nic specifického a jasného nevypadlo. Ani nelze určit, zda to mlžení je úmyslné či nikoliv. Na to, jak relativně dlouho jsem mlčel než odpovím, tak nakonec je to strohé a bez emocí. Jako bych to nebyl ani já.

Nakonec zpomalím v chůzi a dlouze se zadívám Isaře do očí a čekám, jak zareaguje.
 
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.