abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin online:
Hledáš on-line pomoc od zkušenějších hráčů? Využij fórum PORADNA PRO NOVÁČKY.
Nebo si chceš jen tak pokecat? Zajdi do fóra s názvem SPAM.(Pridat do zalozek)
Pro nahlášení chyb a chybových hlášení použij fórum Komplikace.
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Zlá krev ::
družina
stránkovat po:  
 

AnDaren
25.11.2010
9:35:37
Test zápisu do zavřené jeskyně...

Dorneus Ega
25.11.2010
9:20:29
Test zapisu do zavrene jeskyne

Margit
19.11.2010
15:12:25
Jeskyně se z důvodu neaktivity ocitla na Černé listině.

Pokud nechcete, aby jeskyně byla vymazaná a hodláte v ní pokračovat, obhajte ji ve fóru JESKYNĚ V OHROŽENÍ.

NyasMare
30.6.2009
17:14:39
Na cestě

Pozdrav AriMaina mě vytrhl ze zamyšlení. Buď jsem spal, nebo jsem se pouze jen zamyslel. Avšak blesku rychle zhodnotím situaci, co se děje a jestli na nás někdo neútočí. Sice má ruka naznačí pohyb směrem k mému meči, ale hned se zastaví, neboť zjišťuji, že to co nás vyrušilo, respektive zastavilo, je jen nějaký trhovec či co to může být. Avšak má ruka je stále v pohotovosti, neboť jsem si vědom i faktu, že do vozu nevidíme a může se tam skrývat cokoliv.

Ještě než se k nám přiblíží na doslech, tak jen tak prohodím mimo řeč:“ Prej obchodník... nějaký zavšivený šizuňk nebo lapka to bude. Zabijme ho a bude klid.“ První větu pronáším s pohrdáním a posměchem, avšak druhá je již smrtelně vážná až možná lákající mě ta myšlenka.

Svého koně nezastavuji, ale trochu jej vyvedu bokem od AriMaina a jedu pár sáhu po jeho levé ruce, avšak krapet předním, aby když zastaví svého koně před tím pocestným, já mohl zastavit vedle povozu.

Pírko
21.6.2009
20:40:53
Věž

Nechám Dornea jeho úvahám a následuji podivného stromosluhu do přiděleného pokoje. Trochu mne překvapí velikost postele, ale rozhodně neprotestuji. Zadívám se na Ghamise tázavě, když vysvětluje, že oknem nejde odejít, ale nijak to nekomentuji. Na další útěk stejně nějak nemám energii a zatím ani není důvod zdrhat. Stragen je sice nepříjemný jak osina v zadku, ale zdá se, že se věci jinak vyvíjejí v prospěch královny, a to mi ke spokojenosti stačí. Sundám boty a za chvíli už vcelku spokojeně oddychuji.
Posledních pár nocí jsem se kvůli celé téhle záležitosti moc nevyspala.

Ráno si na Ghamisovi vyžádám, aby se mi podíval na zraněné rameno, jak mi včera nabídl Dorneus. Na zvláštního sluhu jsem si již vcelku stihla zvyknout a v tuhle chvíli ve mně vzbuzuje spíš zvědavost, než ostražitost. Umyji se, přepletu si cůpky a vydám se do jídelny. Věnuji další zkoumavý pohled obrazu dívky, jež se nápadně podobá AnDaren, a pak i šermířce samotné.

“Dobré ráno a dobrou chuť,“ prokážu onu trochu slušného vychování, kterou se do mne podařilo vtlouct, a usednu ke stolu.

Bez rozpaků se rozhlédnu to dobrotách vyrovnaných před námi, očička mi nadšeně svítí. Krátce zaváhám, ale pak si něco málo uzmu a začnu jíst.

AriMain
9.6.2009
22:10:28
Na cestě

Jakmile zjistím situaci (povoz kupce v protisměru) zpomalím. "Buďte zdráv obchodníku !" oslovím kupce hlasitě ještě z dálky, snad abych jej příliš nerozrušil. Vůz a kupce stále sleduji, jako bych čekal, že se stane ... že se něco stane

AnDaren
7.6.2009
14:54:21
Věž

Odeberu se ke spánku celkem brzo. Svůj názor na to, že je dobré se vyspat, když člověk může, protože kdo ví, kdy to pak zase bude možné jen tak rychle nezměním.

Jsem celkem nenáročný host, a protože instrukce od Dorneova Ghamise byly jednoznačné, pokud mne někdo nenavštíví, neví se o mne až do rána, kdy vstanu, upravím se a pak sejdu do jídelny. Pokývnutím hlavy a úsměvem pozdravím Dornea, výraz tváře i úsměv se dá vyložit jako moje forma přání dobrého rána a dobrého dne a usedám ke stolu a nabízím si z jídla na stole pečivo a med. Je mi jedno, kdo nebo co připravovalo snídani - za důležité považuji, že je a že je dobrá.

Namažu si na kousek pečiva trochu medu, ukousnu si a otočím se na Dornea s tázavým pohledem a tázavým výrazem ve tváři. Nejspíše mne zajímá, jestli a co vymyslel a naplánoval - a jestli se nyní o to se mnou podělí, abychom to mohli spolu probrat.

Dorneus Ega
5.6.2009
22:58:34
Moje Věž

Nejspíše jsem šel spát jako jeden z posledních, ještě dlouho do noci připravoval několik kouzel a přemýšlel nad dnešním dnem. Možná proto Vás místo mě případně probudí a vyhoví vašim přáním můj sluha.

Když se konečně dostavím do jídelny usednu ke stolu a postím se do čerstvého pečiva. Je otázkou zda jej pekl Ghamis nebo nějaký jiný obyvatel mé věže. Nikdo z vás doposud nezná všechna její tajemství a nejspíše se je ani nedozví. Ale třeba někdo pouze vyzvedává pečivo ve městě.

U stolu sedím mlčky a čekám až dorazí mí hosté. Dnes nás čeká pilný den.

AriMain
2.6.2009
22:33:48
Na cestě

Hrkotání vozu mě probere z mého "kochání se" krajinou a v první chvíli automaticky nasměruji svého koně ještě víc ke straně cesty, protože si nejsem v prvním okamžiku jist, jestli vůz co slyším jede naším směrem nebo proti nám. Ale pak ho spatřím. Současně se zorientuji, kde mám své společníky, nejsem si jist, jestli jsem se nepropracoval dopředu ...

(jsem-li první, oslovím onoho muže)

Paní jeskyňka
2.6.2009
20:57:43
Na cestě

Ano, plán zkusit se připojit k Vrániným lidem sice není moc orginální, ale na druhou stranu je zase pravda, na vymýšlení a hlavně provádění nějakého důkladnějšího a dlouhodobějšího plánu není čas.

Nejste na cestě ještě moc dlouho, když se ze zatáčky kus před vámi vynoří malý vůz krytý plachtou, tažený ošuntěným schváceným koníkem a s klimbajícím chlápkem na kozlíku, který si vás ještě nevšiml.

Paní jeskyňka
2.6.2009
19:22:00
Věž

A tak den pomalu přešel k večeru a všichni přítomní v Dorneově věži se nakonec uložili ke spánku. A všichni také mají nad čím přemýšlet, ať už nad informacemi, které získali, nad dalšími možnými postupy, nad osudem svým a snad i nad osudem celé země.

Ale nakonec se každý odebral do říše snů a ráno je přivítal nový den s novými možnostmi.

Dorneus Ega
8.4.2009
10:43:02
Věž

Ghamis postupně každého, kdo projeví zájem doprovodí do jeho komnaty. Jedná se o malou místnost, do které se ovšem pohodlně vejde velká postel, noční stolek. Napravo od dveří je skříň na odložení šatů a na levé straně toaletní stolek s čistou vodou. Můj sluha vás každého ještě instruuje o použití zvonku na nočním stolku v případě potřeby. V každé místnosti je také celkem velké zdobené okno s barevným vyobrazením krajiny. Ti zde již někdy byli, by si mohli všimnout, že zobrazení na okně odpovídá krajině, kterou lze vidět, z opačné strany věže.
Ghamis ještě vysvětlí, že i když okno otevřít lze, tak není možnost jím projít ani z něj vypadnout. Nejspíše je toto jeden z efektů kouzla, které chrání samotnou věž.

Já zatím čekám v jídelně nežli se všichni postupně odeberou s mým sluhou do své komnaty a uloží se ke spánku.
Sedím a evidentně přemýšlím nad našimi dalšími kroky. Občas upiji z číše.

Pírko
20.1.2009
18:56:35
Věž

Zaškaredím se na Brega a sešpulím rtíky v jednoznačně nesouhlasnou grimasu. Jeho přístup k celé záležitosti se mi nelíbí, ale nahlas si to říct nedovolím.

Vzápětí však promluví Dorneus a má kukadla se tak upřou na našeho hostitele. Potěšeně se usměji, když se zdá, že ona znepokojivá skutečnost, že královna není starší ze sester, nejspíš nebude mít až takovou váhu, jak jsem si myslela. Pobaveně se ušklíbnu mágovu označení mé vychovatelky.

Poněkud nedůvěřivě povytáhnu obočí skoro jako bych nemoha uvěřit, že to cosi, co je Dorneovým sluhou, umí i vařit. Nicméně i tentokrát nechám svou proříznutou papulu zavřenou.

Zvědavě sleduji AnDaren, neboť jak se zdá, naše další počínání, či spíše odpočinek, se bude odvíjet od rozhodnutí nemluvné ženy. Ta však nemá námitek.
A tak jen zůstávám způsobně sedět na židli. Tedy skoro způsobně. Ale kmitání nohama pod stolem vidět není a nějaké to rozhlížení se po místnosti zvídavému pískleti snad i je možno odpustit.

AnDaren
20.1.2009
13:25:50
Věž:

Informaci o stáří té či které sestry - dvojčete přijímám prostě jako fakt, bez nějaké reakce. Těžkou hlavu si z toho nejspíše dělat nemíním - tím spíše, že je to prostě prohlášení nějaké staré babice, které podle mne váhu nemá.

Usměji se po slovech Brega a přikývnu na souhlas s jeho chválou. I když to vypadá, že já celkem neřeším, jestli je jídlo a víno poctivě vyrobené nebo nakouzlené, odpověď našeho hostitele mě potěšila.

Když Dorneus navrhuje odpočinek, tvářím se a přikývnu souhlasně. Je co promýšlet, je nad čím přemýšlet. A času do budoucna možná skutečně moc nebude na to se vyspat - tím spíše pohodlně. A já jsem zvyklá spát, kdy je to možné, protože to o něco později už možné být nemusí.

Dorneus Ega
20.1.2009
13:10:36
Věž

Zareaguji na dívčinu poznámku pokývnutím hlavy, že to beru na vědomí.
"Tento problém, může počkat. Jak praví staré pořekadlo, to může počkat až k tomu mostu dorazíme. Právo na trůn nedává pouze stáří, ale především to, kdo byl určen jako následník. A ta stará ježibaba do toho nemá, co mluvit." zakončím naštavě a dám jasně na jevo co si myslím o té staré prohlané chůvě.
Poté se odmlčím a z ticha mě vytrhne až Brego.
"Děkuji, veškeré jídlo a pití bylo získáno a upraveno bez použití magie," odpovím, upiji z číše a s úsměvem dodám: "Pokud ovšem pominete, že je připravil můj sluha."

"Ale myslím, že tyto věci by měli počkat až na zítřejší den. Myslím, že po dnešní noci a dnu všichni oceníme o něco delší odpočinek. Do budoucna na něj nebude tolik času. Až budete připraveni jít spát, můj sluha vás zavede do vašeho pokoje."
Po tomto návrhu však sám zůstanu sedět. Dívám se na AnDaren a evidentně čekám na její rozhodnutí, co udělá.

Brego Belgaard
18.1.2009
21:45:53
Věž

"Jo, jo," pokývu hlavou po Dorneově proslovu. "Tohle všechno by bylo fajn zařídit."
Mluvím asi takovým tónem, jako by to bylo o počasí.
"Teda ale řeknu ti Dornee, od tebe bych se nechal hostit častěji. To jídlo je vynikající..." Zadívám se na svůj pohár. "A to víno taky. Akorát doufám, že je to poctivě vyrobený a ne nakouzlený..."

Pírko
17.1.2009
17:54:40
Věž

S ohledem na skutečnost, že se téměř žádná reakce ze strany mága nedostaví, vrátím se k jídlu. Nijak to nekomentuji, necítím se být v pozici, kdy bych měla takové věci komentovat. Nakonec se však Dorneus přeci jen rozpovídá a přednese nám svou představu toho, co všechno je třeba udělat.

Chvíli se tvářím zamyšleně. Ale nakonec se přeci jen rozhodnu podělit se s vámi ještě o něco.

“Hmm... asi byste měli vědět, že Isabella Ivory říkala, že je starší.“

Sešpulím rtíky a kloužu pohledem z jednoho na druhého, abych si udělala alespoň nějaký obrázek o tom, jak se na tohle budete tvářit. Jak moc velká komplikace by to mohla být a zda to vůbec budete brát v potaz. ale nsjpíš jsem došla k názoru, že bude lepší, když to budete vědět a budete s tím počítat spíš, než aby vás tím případně mohla má vychovatelka zaskočit...

AnDaren
29.12.2008
9:29:15
Věž

Sedím, jím, a poslouchám, co se mluví u stolu. Dívám se na Dornea, poslouchám jeho slova. Tvářím se zamyšleně, nejspíše přemýšlím, jak tohle, co Dorneus navrhuje provést. Protože nápad jako takový se mi špatný nejeví. Ale realizace nebývá tak snadná, jako něco navrhnout...

Dorneus Ega
29.11.2008
11:00:41
Věž

Jím potichu. Své plány neříkám ani poté, co mě AnDaren vyzve k mluvení.
Až když dojím poznamenám něco ke svým myšlenkám.
"Určitě bude třeba získat si na svou stranu královskou gardu. A její velitel je královně věrný. Možná jej bude těžké přesvědčit, ale pokud se to podaří jistě se k nám přidá. Dalšími koho je třeba pro naši věc získat je podsvětí a obchodníky. Pro obě skupiny je případná válka nevýhodná. Poslední důležitá věc, je jak si povede náš agent v paláci. Zda se dostane dostatečně blízko a dozví se ty správné informace." Je to malé shrnutí, toho nad čím jsem evidentně přemýšlel. A asi to nechávám na vás, aby jste přidali své myšlenky.

Pírko
16.11.2008
2:47:30
Věž

“Dobrou chuť,“ popřeji i já poté, co se pán domu usadí u stolu a nalije si vína.

Já sama se pustím do jídla. Ani já nijak nehltám a u stolu se chovám až podivuhodně slušně, dalo by se říci až vybraně. Vína si zatím nevšímám. Neptám se, ale gesto AnDaren zaregistruji. A tak vyčkávám, jak na ně Dorneus zareaguje.

AnDaren
14.11.2008
12:04:57
Věž

Na vyslovené přání dobré chuti jen přikývnu. I já se pustím do jídla, nijak hltavě, slušně. Po pár soustech se podívám tázavě na Dornea - aniž bych přestala jíst, koneckonců, když nechci mluvit a nebudu mluvit, není třeba se starat o plnou pusu. Nejspíše to je nevyslovená otázka na jeho plány - vypadalo by to logicky, neb další nyní nedořešené nebylo.

Dorneus Ega
14.11.2008
8:44:07
Věž

Jelikož všichni čekají na mou osobu, usednu ke stolu. To že všichni čekají mě lehce znervóznilo. Zřejmě jsem to neočekával
"Dobrou chuť." Popřeji ostatním. Naliji si víno, vyčkám na případné reakce a pustím se do jídla. Evidentně o svých plánech pro zítřek u jídla ještě rozmýšlím. Nebo se o ně nehodlám dělit, pokud se někdo přímo nezeptá.

Pírko
13.11.2008
23:37:32
Věž

Žádné zajímavé informace z Dornea nevypadnou, ale nevypadám příliš zklamaně. Sedím na židli, kývu nohama a vypadám vcelku spokojeně.

Jakmile se Dorneus zmíní o jídle a odpočinku, opět poněkud zpozorním, ale určité jistoty nabudu až ve chvíli, kdy nás všechny – tedy nepochybně i mne – prohlásí za své hosty. Když začne sluha nosit na stůl, posadím se, jak se sluší a patří, a způsobně vyčkávám podobně jako AnDaren a Brego. Bůh však suď, zdali je jen napodobuji, či i tohle bylo součástí mého pochybného vychování.

AnDaren
13.11.2008
21:54:45
Věž

Po slovech Dornea se mi moje úzké rty roztáhnou do něčeho, co by se dalo nazvat pobaveným úsměvěm nebo pobaveným úšklebkem, něco mezi tím. Ale samozřejmě, jako vždy, nic nekomentuji a nic neříkám. A to ani gesty, nejspíše nehodlám se k tomu dál vyjadřovat.

Nehodlám protestovat proti návrhu na jídlo a odpočinek. Koneckonců - myslím si, že je to návrh v pravou chvíli, že obojí je něco, co všichni oceníme.
I já se rozhodnu zachovat zdvořile a počkat, až začne jíst na hostitel.

Brego Belgaard
12.11.2008
20:45:53
Věž

K další diskuzi už zřejmě nemám co dodat. Při návrhu občerstvení a odpočinku si spokojeně zamnu ruce, takže mi to rozhodně není proti mysli. Když sluha přinese jídlo a víno, zdvořile počkám až začne Dorneus coby hostitel.
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.