abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Diskuzní fóra ::
Obsah > O online DrD > Stará Říše

Svět a vše kolem [přímé podkategorie: 3]
  [příspěvků: 5]
  [poslední: Poslední od: Serath dne: 8.2.2017 21:35:10]
  [oblíbené]
  Vaše postavy [přímé podkategorie: 0]
  [příspěvků: ]
  [oblíbené]
  NPC [přímé podkategorie: 1]
  [oblíbené]
  Kniha přání a stížnosti [přímé podkategorie: 0]
  [oblíbené]
  Otázky a odpovědí [přímé podkategorie: 0]
  [oblíbené]
Pozn.: počet příspěvků a datum posledního příspěvku platí jen pro dannou kategorii, nikoliv pro podkategorie.

<< nejnovější <<  < novější <  > starší >  >> nejstarší >>

Hamaluso
3.11.2016 21:30:50
Serath

Jenom. Já už hraju v jeskyni každým, kdo tu hraje. Kromě Koštěte

Hamaluso
3.11.2016 21:28:41

Doufejte, že budu hodnej já na vás :D

Lunggg
3.11.2016 21:27:26
Oh

Tak Narion, už jen sehnat mámu a máme tu v jeskyni celou smečku :D
Jop, Andymu jsem psal, ať se přidá, tak snad na mě nejseš naštvanej Serathe O:)

A neboj... Určitě tu na něj všichni budeme hodní :D Určitě Démonickej smích :D

Serath
3.11.2016 21:22:35

Ok

Přibírám poslední dva hráče...Andyho znáte a Hamaluso je nováček, byl varován, že to nebude mít tady snadné tak na něj buďte hodní a hezky se ho ujmětě...

Jako postavy se oba zapojí krapet později ;)

Narion
3.11.2016 19:52:55

Jop, z mé strany v klidu.

Jinak jestli nepostnu dnes, tak až v průběhu příštího týdne. Mizim na jeden sraz a Lunggga balim do kufru s sebou. ;-)

Serath
3.11.2016 19:13:03
V pohodě

Tuhle debatu stejně bylo potřeba nějak zakončit s Nar jsme se taky nějak domluvili tak doufám, že aspoň takhle je to nějak trochu jasné.... ;)

Lunggg
3.11.2016 18:34:51

Snad nevadí, že jsem to zahrál jak jsem to zahrál, ale nechtěl jsem zdržovat :)

Serath
3.11.2016 17:22:16

Hele určitě bych do toho necpal povinnost psát něco Mefistovy...Chci aby pokud už tak to byla dobrovolná domlouva mezi Vámi pokud se to týká nějakejch tajnejch věcí a vaší historie...Mef prostě nebude moc znát všechny vaše tajemství a nic prozrazovat....ale zase nechci aby jste se dohadovali kvůli tomu, že vám z hlavy vyčetl, že máte hlad....

Určitě ne povinnost něco mu sdělovat...jedinej kdo tu v tomhle směru má nějakou povinnost jsem já....Pro hráče myslím by to bylo časem otravný...já si stojím zatím jak jsem to předtím stanovil...přijde mi to jednoduché přehledné a férové ke všem.

Sinthova metoda je použitelná pro případy, kdy by Mef chtěl proniknout hlouběji do něčí mysli čtením myšlenek....ale má to dva háčky první....tu regulaci nemůžu dělat já...protože já taky všechny informace o vašich postavách nevím a nevím co vás ještě napadne a druhý....zas jsme u toho...je to na dohodě mezi vámi....

Nemůžeme čekat, že hned na začátku k tomu vychytáme všechny mouchy...takž berte v potaz co jsem k tomu prvně napsal...a viz Sinthova metoda co jsem teď uvedl.

Morniel Modrý
3.11.2016 16:10:21
Sinthe

Cituješ mě pěkně, ale tohle jsem vztahoval na ovládání, ne čtení;-)

Líbí se mi, jak to pojal Serath: až budete vědět, že cestujete s telepatem, budete si automaticky dávat bacha a já uvidím prd (podotýkám, že žádná z postav nemůže vědět, jak moc do ní Mefisto vidí, takže občas za něj napíšu něco, co my jako hráči víme, že není pravda, čistě pro psychologický efekt;-] Popřípadě zkusím něco uhodnout podle vnějšího chování a budu dělat, že jsem to přečetl...).

Ale když víte, že jsem někde v aréně spolu s +/- tisícem dalších démonů všech velikostí a barev, jaký máte důvod se krýt? Já to beru, že to není žádnej souboj ve stylu Eragona, že nepotřebujete maximální úsilí na to mě odrazit...a chápu, že nemůžete psát do každýho příspěvku "dávám si bacha".

Teda, kdybyste to fakt psát museli, to by se ty informace sbíraly raz dva:-), ale říkám, to Serathovo řešení beru...herně bych vlastně viděl to, co byste psali kurzívou-stejně nikdo nemyslí v celých větách, to jenom když emočně reagujete a nahlas nemůžete (nadávky ve škole:-D) nebo naopak si řeknete po písemce "Yes!"...

.Sinthoras.
3.11.2016 13:13:59

Tak co se telepatie týká, tak apriori jsme se na začátku domluvili, jak to kde bude s obtížností - co se hráčských postav týká, tak obtížné to bude všude... (byť důvody se můžou lišit - dlouhověkost, tupost, telepatické schopnosti - či kombinace všeho najednou :D)

Pokud na začátku domluva byla:
"Lidi hacknu bez problémů, ty nejsilnější s problémama a démony leda že bych měl fakt štěstí a byli jste zrovna oslabení, překvapení a zároveň úspěšně zasažení..."

Pak bych s těma otevřenýma knihama byl fakt opatrnej. To nastává teprva až budeme v lidském světě, ale tady na to podle mého nemáš sílu. Kord ne u výběru nejstarších/nejtupějších stvoření.

Na druhou stranu - máš-li takovouhle specializaci, tak určitě budeš schopný vycítit "nepřipravenou", oslabenou, nechráněnou mysl, takže pak se můžeš pokoušet z ní číst.
A jestli to chápu dobře, tak my jakožto hráči, bychom tě měli informovat o stavech mysli, které dost dobře nejdou skrýt - vycítíš, že: je někdo vytočenej na nejvyšší míru, má obrovskej hlad, je nadšenej, cítí obrovskou bolest (je zraněnej). To bych viděl jako naši povinnost ti případně psát, pokud se stane u našich postav něco podobně výrazného (samozřejmě pokud budeš rámcově v dosahu).

Podle toho, co je dáno, by ses měl víc snažit pokud budeš chtít vědět víc než to, co píšu výše -> tj. soustředit se a pokusit se do mysli (nepozorovaně) proniknout. S tím, že asi jinou obtížnost bude mít čtení mysli v současnosti a v různě hluboké minulosti...

Ale to už se dostáváme až příliš blízko pravidlům, který tady doufám nebudeme potřebovat...

Teďka by to ještě chtělo závěrečné Slovo Serathovo, abychom v tom měli konečně všichni jasno ;)

Lunggg
3.11.2016 9:14:10

Jako čtení myšlenek u Zhora je easy... oxom je už trochou těžší a Raum je Hardcore.... a do vzpomínek se dá dostat, ale pokud se někdo bude hrabat dále než2k let, tak se čtenáři stane to co Raumoj.... zešílí :)

Serath
2.11.2016 21:53:00

Morne...bacha na ty otevřený knihy....NPC nejsou problém, spolu se vždy domluvíme ale s hráčeme to bude složitější nikdo ti nedá nic zadarmo...Sinth ti svůj recept na lidské varle s šalotkou nedá ani kdybych ho věšel za pánev z cimbuří.....

Nechci po nikom aby musel vždycky na začátku příspěvku pást "Dám si bacha na Mephista" to je blbost...ale zase bych rád aby se tolerovalo, že tu a ta vám někde nějakou tu myšlenku přečte....př: "Mám hlad" "Je mi blbě"

Morník si dá určitě bacha aby nebral jako samozřejmost, že přečte všechno hnedka u vás ostatních...Tím spíš pokud počítáte s jeho přítomností..

Takže zásadní pravidla pro čtení myšlenek:

1. Každý se proti tomu může bránit - především v připadě, že víte že Meph vám čumí ze zadu na zátylek a potí se jak vrata od chlíva....
2. Každému se dají číst myšlenky
3. U Gwill můžu brát v úvahu zvýšenou obranu vzhledem k tomu, že požívá rovněž telepatii ale nemůžu na to dát úplný embargo.
5. Věřím, že na tom všem se můžete dohodnout i mezi sebou
4. Vím, že ani jednomu to úplně nevyhovuje a myslím, si že je to jediná cesta jak vyhovět všem...

Morniel Modrý
2.11.2016 21:33:25

No jelikož já taky neznám jako hráč rozsah schopností tvé postavy, tak s tímhle jsem fakt nepočítal;-) Myslel jsem, že umí jenom "mluvit bez mluvení", což by ani léty pilování nemohlo vést k vytrénování obrany proti takovému vkládání myšlenek...ale jak říkám, neznám tvoje CVčko...

Ovšem s žabákem se to má (ostatně jako s kýmkoli z vás ostatních:-]) tak: když s tebou "mluví", rozhodně si u toho neříká "budu si radši hlídat hlavu dyby náhodou šel kolem Mefisto, protože jeho určitě strašně zajímá, co si teď vykecávám s Gwil". JAKMILE mě zmerčí, DOKÁŽE mě tu zeď taky postavit, ale dokud tam tu zeď nepostavil, je pro mě otevřená kniha;-)

Narion
2.11.2016 21:16:27

Tak to je ta zpráva s mou představou...

Narion
2.11.2016 21:16:02

Dejme tomu, že mu to nyní projde, ale na druhou stranu faktor věku a vypilované schopnosti, kterou má od dětství přesně predat zprávu danému cíli mi to přijde nepravděpodobné. To by bylo snazší to zaslechnout až v zabakove hlavě, který hned postaví obranu... či to je na tobě, ale Gwill do hlavy by se neměl relativně dostat vůbec, protože schopnostmi si čelíme. Má schopnost psychická je v síle vlastní mysli, její odolnosti a vnucemi sebe sama jiným. On hledá skuliny, jenže ty v lité ocelové zdi nenajdeš... jestli chápeš, jak to vnímám... mé vyjadřování stojí za pendrek

Narion
2.11.2016 21:15:13

... proč by něco zapínala, když je to její přirozenost? Psala jsem to pjovi, za moment ti sem zkopiruji zpravu s vlastní myšlenkou...mobil

Morniel Modrý
2.11.2016 21:15:01
Jo a ty, Kostro!

Naznačuješ mi snad, že bych si měl s tím reportem pospíšit? Abych ho neodložil na prosinec!-_-

Morniel Modrý
2.11.2016 21:13:32
0:-)

Jsem zpěééét!
Narion
Takhle, že má Gwyllion telepatii soukromou, to mě nedošlo...ale v zásadě jelikož ani jeden z vás nenapsal jako Sinth "zapnu svojí malou ochranu", tak i z žabáka i z tebe si vyčtu co potřebuju...

Serath
2.11.2016 20:35:43

Spíš Morn stávkuje....kuck.. Azmak už jde......Už je to ready....teď záleží na těch detailech co tam dokreslím....
<< nejnovější << << novější << >> starší >> >> nejstarší >>
Liraell

Liraell

Liraell

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online

© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.