abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Diskuzní fóra ::
Obsah > Všehochuť > Zašivárna (SPAM 8)

REKLAMY [přímé podkategorie: 0]
  [příspěvků: 5]
  [poslední: Poslední od: Hauser dne: 22.1.2020 14:29:57]
  [oblíbené]
  taková Abarinská rodinka [přímé podkategorie: 2]
  [příspěvků: ]
  [oblíbené]
  ULTIMÁTNÍ ABARINSKÉ PÍSKOVIŠTĚ [přímé podkategorie: 0]
  [oblíbené]
  tst [přímé podkategorie: 1]
  [oblíbené]
Pozn.: počet příspěvků a datum posledního příspěvku platí jen pro dannou kategorii, nikoliv pro podkategorie.

<< nejnovější <<    < novější <    > starší >    >> nejstarší >>

Tirian 31.7.2011 22:58:34
To není hatmatilka! TO je... nová řeč, kterou nikdy nikdo nijak nevyluští... A já taky ne :DDDDD.

Mario Black 31.7.2011 22:36:06
co to má být za hatmatilku ??? Do azbuky to má daleko.

Tirian 31.7.2011 22:26:21
Hmpf@?*/fgrr!

TruxXerus 31.7.2011 21:39:16
Když bych chtěl zničit svět? Zaútočil bych na Severní koreu, ideálně pod vlajkou Ameriky. To by pro začátek stačilo...

Tirian 31.7.2011 21:12:30
Co bys dělal ty, kdybys chtěl zničit svět? A nechoď na mě s morálníma řečma! :D

TruxXerus 31.7.2011 20:37:12
Tir: takže plánuješ jako předvoj tvého zničení světa stát se naprsto apatickým? Zajímavý první krok ;-) hodně štěstí.

Tirian 31.7.2011 16:58:28
Hm... Zkusim zničit tu našu planetu... Ale až tak na sklonku mýho života... Nebo... Já ji nezničim, to ničivé stroje ve spojení s mými ničivými roboty, to bude fungovat geniálně... Už jen najmout stovky mechaniků, kteří mi je složí, ozbrojí, oplátují a můžeme ničit... Samozřejmě ještě před tím si nějak nechám vyndat z mozku tu část s těma citama a emocema, již v tuhle dobu mám nějaké záchvaty smutku či lítosti... :-/

Mario Black 31.7.2011 15:42:13
Já znám televizní verzy od Doyla, jen jsem chtěl říci, že mám právě tu knížku od Crichtona.

Margit 31.7.2011 11:23:59
Ztracený svět (The Lost World) s podtitulem: čili zpráva o úžasných nedávných dobrodružstvích profesora G. E. Challengera, Lorda Johna Roxtona, Profesora Summerleea a pana E. D. Malonea z redakce Daily Gazette.
Epistolární román (forma román v dopisech je střídána s fiktivním deníkem) žánru science fiction, který napsal sir Arthur Conan Doyle.

Michael Crichton:
- Jurský park (Jurassic Park, 1990)
- Ztracený svět (The Lost World, 1995).
Tento Ztracený svět od Crichtona je druhý díl Jurského parku :-)

Mario Black 31.7.2011 9:57:59
Od Doyla ?? Já mám právě Ztracený svět Jurský Park od Crichtona :-))

Margit 31.7.2011 9:43:14
Ztracený svět (od Doyla) jsem zatím nečetla já :-)

Margit 31.7.2011 9:41:31
Já mám Crichtona přečteného kompletního, patří mezi moje oblíbené autory :-)

Mario Black 31.7.2011 9:34:45
To určitě má. Já mám doma jenom Ztracený svět, ale ještě jsem se nedostal k tomu, abych si to přečetl, možná nastala vhodná chvilka se do toho pustit :-)

Margit 31.7.2011 9:30:48
Ian Malcolm má v obou dílech knihy mnoho dalších hlášek a proslovů. Ne tak dlouhých, ale stejně zajímavých.

Mario Black 31.7.2011 9:04:04
Jo jak jsem si mohl myslet, z filmu se vždy nejlepší hlášky i veledlouhé proslovy prostě vystřihnou, nebo se ani nenatočí. Ale musím říci, že je to působivý výklad.

Možná až moc pravdivý, což mi trochu nahání hrůzu.

Lestr 30.7.2011 14:47:56
Výstižně řečeno.

Margit 30.7.2011 13:57:44
Četl někdo z vás Jurský park od Michaela Crichtona?

postava matematika Iana Malcolma z této knihy:
„Vy si myslíte, že můžete zničit planetu? Proboha, jakou ničivou sílu byste musel mít. Tuhle planetu přece nemůžete zničit. O tom se vám ani nemůže snít. Dovolte, abych vám o naší planetě něco pověděl. Naše planeta je stará čtyři a půl miliardy let. Téměř stejně dlouho na ní existuje život. Tři celé osm desetin miliardy roků. První baktérie. A později prvé mnohobuněčné organismy, pak první tvorové v moři, na pevnině. Potom dochází k ohromnému rozvoji – vznikají obojživelníci, dinosauři, savci, každá z těchto tříd žije milióny a milióny roků. Vznikají celé dynastie nových zvířat, dožívají se vrcholu svého rozkvětu a vymírají. Tohle všechno se přitom děje na pozadí neustálých a obrovitých zvratů, vystupují celá nová pohoří a postupně erodují, padají meteority, vybuchují sopky, oceány se přelévají přes pevninu a zase ustupují, celé kontinenty se pohybují… Na pozadí neustálých a hlubokých proměn… Dokonce i dnešní největší geografický úkaz na celé planetě pochází z kolize dvou obrovských kontinentů. Srazily se a před milióny lety vytvořily pohoří Himalájí. A tohle všechno naše planeta přežila. Docela jistě přežije i nás… Připusťme, že by třeba došlo k neštěstí s atomovým výbuchem. Řekněme, že by to byl tak veliký malér, že by vymřely veškeré rostliny a zvířata, a že by Země po nějakém výbuchu zářila statisíce roků. Život by stejně někde přežil – pod zemí nebo možná zamrzlý v antarktickém ledu. A po mnoha letech, až by planeta přestala být neobyvatelná, zase by se po ní rozšířil. Znovu by se spustil proces evoluce. Možná že by trvalo několik miliard let, než by se život opět rozrostl do současné košatosti. A samozřejmě by se velice lišil od toho, který existuje teď. Ale Země by naše bláznovství přežila. A život taky. To jenom my si myslíme, že ne… No, jestli se ozónová vrstva ještě více ztenčí, bude na zemský povrch dopadat víc ultrafialového záření. No a co? Způsobí to rakovinu kůže. Ale ultrafialové záření je pro život vhodná věc. Nese spousty energie. Podporuje mutace, změny. Ultrafialové záření dá vybujet mnoha novým formám života. A řada jiných vymře. Ale myslíte si, že je to poprvé, co se něco takového stalo? Třeba kyslík. Dnes je nezbytný, ale kyslík je ve skutečnosti metabolický jed. Je to žíravý plyn, podobně jak fluorovodík, jehož vodným roztokem se leptá sklo. A když jisté rostlinné buňky poprvé začaly uvolňovat kyslík do ovzduší – řekněme zhruba před třemi miliardami let – ohrozilo to všechny ostatní formy života na naší planetě. Tyhle rostlinné buňky zaplavovaly životní prostředí smrtícím jedem. Vydechovaly zhoubný plyn a jeho koncentrace v ovzduší narůstala. Atmosféra planety jako třeba Venuše obsahuje méně než jedno procento kyslíku. Koncentrace kyslíku na Zemi prudce vzrůstala – pět, deset a nakonec jednadvacet procent! Země měla najednou toxické ovzduší! Se životem neslučitelné. Ne, tím nechci dokázat, že se novodobé znečištění taky vstřebá. Chci dokázat to, že život na Zemi se o sebe umí postarat. Na poměry člověka je sto let dlouhá doba. Před sto roky jsme neměli auta, letadla, počítače ani vakcíny… byl to úplně jiný svět. Jenže pro Zemi jedno století neznamená nic. Ani milión let není nic. Tahle planeta žije a dýchá podle mnohem delší časové škály. Neumíme si představit, jak je pomalá a jak mocný má rytmus, a nemáme ani tu pokoru, abychom se o to pokusili. Vyrojili jsme se tu na dobu odpovídající jednomu mrknutí oka. Když se zítra vytratíme, Země to ani nezpozoruje. A mohli bychom se vytratit velice snadno… Tím nechci říct, abychom se přestali starat o životní prostředí. Aby bylo jasné jedno, tahle planeta ohrožená není. My jsme ohroženi. Nemáme moc zničit planetu – nebo ji zachránit. Ale možná, že najdeme sílu zachránit sami sebe.“

TruxXerus 30.7.2011 13:47:42
Mimochodem, teď senám zdá, že je spousta pohrom hlavně proto, že posledních 50 let byl až nebývalý klid. Takže teď se to zase vrací do "normálu" a všichni z toho šílí. Na začátku 20. století je zaznamenána spousta zemětřesení a otřesů... a dneska se média v katastrofách vyloženě vyžívají.

Lestr 30.7.2011 11:08:17
Carlist
Přesně. Země je tu miliardy let. Ta zažila takové pohromy, o kterých se nám ani nazdalo v nejhorších lovecravtovských snech. Proč by pak lidi ji měli nějakým způsobem nenávratně ublížit. Můžeme ublížit sobě, ale zemi je to fuk.

Připálila se mi cuketa, do haj...

Harrieta 30.7.2011 11:06:09
Carlist
Máš podle mě pravdu a nejen to, že je víc lidí a proto i víc možností katastrof. I když si myslím, že dříve bylo různých katastrof taky hodně. Jenže nebyly informace. Dřív se jistě taky stávalo, že někde v Africe byl hladomor, ale nebyla televize ani internet, zprávy se dostávaly pomalu někam dál do světa. A tak se často stávalo, že se to lidé ani nedozvěděli. Platí to i obráceně. V Africe třebas ani teď někteří netuší, že je nějaká Česká republička někde v Evropě nebo matně tuší, kde že je to Norsko, kde se střílelo. Natož třeba před 50 či 100 lety. Je to jedno s druhým, ruku v ruce. H.

Carlist Rieekan 30.7.2011 10:52:14
Pohrom a takzvaných katastrof není více než jich bylo dříve. Problémem je, že lidí je více, zabydlují i ta místa, kam dříve nemohli a tím pádem je pravděpodobnost, že nějaký jev někoho zabije mnohem větší...

Mimochodem, to s ubližováním matičce přírodě. Já vím, že teď asi řeknu něco, co se bude zdát dost extrémní, ale... Země je vlastně obrovský šutr. A jak chcete ublížit obrovskému šutru? Ne, my neubližujeme Zemi nebo přírodě. Obě si bez nás poradí. Alespoň tak soudím z toho, že tu byla před námi a bude tu po nás. My ubližujeme v prvé řadě sobě. Jsme náchylní na mnoho změn a neuvědomujeme si, že nějaká větší změna může mít nedozírné následky. Až se někdy divím, že to sobecké cosi, co si říká lidstvo, je natolik krátkozraké (samozřejmě teď mluvím o celku, nikoliv o miliónech uvědomnělých individualit), že to nevidí.

Mario Black 30.7.2011 9:39:10
Zcela souhlasím, my už jsme matičce přírodě ublížili více než dost. Když si vezmeme, kolik lesů a planin jsme zničili a kolik nerostného bohatství. Není divu, že se příroda mstí :-((

Poslední dobou tu máme jednu pohromu za druhou.

Margit 30.7.2011 8:46:09
Tiriane, matička příroda neprohrává, to tak nejvýše my prohráváme :-)

Tirian 30.7.2011 8:21:15
Pffff, matička příroda u mě má vroubek, s lidstvem bojuje už jak dlouho, a zrovna když prohrává, chce pomoct... Tudlejí... :P
Navíc je to blbost... Nostradamus taky předpověděl, že během té blbosti jak se tomu říkaj olympijské hry, zrvoan v Pekingu jak byly, že má vyhořet Asia... A? Nic! :D

<< nejnovější <<   << novější <<   >> starší >>   >> nejstarší >>
Liraell

Liraell

Liraell

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online

© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.