abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin online již brzy offline:
Co s abarinem? Zapoj se do diskuze zda ukončit a jak...Končíme poslední zhasne....(Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Diskuzní fóra ::
Obsah > Všehochuť > Koncime posledni zhasne

Prihlasky z placeni abarinu [přímé podkategorie: 0]
  [příspěvků: 5]
  [poslední: Poslední od: Melker dne: 13.5.2019 8:33:22]
  [oblíbené]
Pozn.: počet příspěvků a datum posledního příspěvku platí jen pro dannou kategorii, nikoliv pro podkategorie.

<< nejnovější <<  < novější <  > starší >  >> nejstarší >>

Hauser
16.4.2019 10:34:34

Před mnoha lety, mi jeden PJ (Vobs) řekl, že dokud pá jeskyně aspoň jednoho hráče, má smysl ji vést.

O čem se tu vlastně bavíme? No tak tady nebudou stovky lidí. A co? Bude nás tu 20, 30... Hrajeme si pro sebe.

Přiznám se, že hraju i jinde. Je to tím, že jsem hraním naprosto pesedlej. Je to jako droga a na odvykačku nehodlám nikdy jít. A tam "jinde" je vidět, že mají dost lidí na všechno. Jeden by řekl, že to je super. Ale je to nesmírně neosobní záležitost, kdy prostě jen tak nezjistíte, koho máte v družině.

Tady je to jiné. Abarin je můj domov a já bych velmi nerad stal bezdomovcem.

Perel
14.4.2019 23:21:30

Tak to uděláme pro sebe a jen na čas, no a co? :D Jakože když nechce "mladší generace" hrát (i když s tim silně nesouhlasim, páč sám se ještě považuju za tu mladší část generace a někteří, kteří jsou stále aktivní, jsou ještě mladší než já), tak jejich problém, prostě nás tu bude jen pár, ale dokud tu bude chuť udržovat pár aktivních jeskyní, nevidim důvod to tu zavírat.

Jakože pro mě je abarin uplně super oddychová záležitost a nerad bych o to přišel a nerad bych si zase zvykal na něco novýho. No a hlavně jak tu psal Tark, ještě jsem mu ve Valcii nestihl rozmlátit jeho říši, takže to bych ještě před koncem rád stihl :D

ashuas
14.4.2019 22:22:35

serath - diky krasne vystizeno

ale uplne bych mladsi generaci nepodcenoval

Morniel Modrý
14.4.2019 20:29:57

Serathe máš pravdu, ale ta nejmladší generace ještě ani nemá stříbrné hvězdy. Není jich pravda zrovna zástup, a blíží se konec, nevyhnutelně a samozřejmě, ale nenastane ještě úplně brzy. Podle mě aspoň stojí za to táhnout tu kárku pár dalších let...

Serath
14.4.2019 19:58:30

Já nechci nikomu kazit iluze a nebo pohřbívat naději...sám jsem si na Abarinu odehrál svoje a nemírně jsem si to užil ale pravda je taková, že stejně jako vše ostatní se obávám, že tohle je konec jedné Éry.

Po nás už nová generace nebude, ne v tomhle, čas běží a ze současnosti se stává historie...Dračí doupě bohužel bledne v porovnání se vším co dnes svět nabízí a lidi dnes bohužel převážně preferují bezduché a jednoduché činnosti...fantazie a představivost se dnes nepěstuje.....lidi preferují pohodlnost a jednoduchost. Jak to již někdo naznačil pro při lákání nové generace hráčů by byla potřeba kompletní změna webu a obávám se, že i herní struktury. Nábor hráčů by jste museli táhnou přinejmenším reklamně.....

Já chápu, že to tu všichni máte rádi....i já to mám stejně...ale hrání...už dávno není co bývalo....Obávám se, že to co chcete udělat......uděláte jen pro sebe...možná a jen na čas......Nikdo další už po nás nebude.

Nesmírně si vážím toho co nám všichni administrátoři abarinu dopřály....a děkuji Vám za všechno. Jsem ochotný pomoc, jsem i ochotný přispět....

Ale zamyslete se nad tím jestli není správné to v čas zhasnout...než se z toho co máte rádi a milujete stane nechutný zombie......protože tak jak to uvidíme naposled tak si to budeme pamatovat....Pokud jste si tu utvořili skutečné vazby na lidi...tak ty se neztratí...

Za mě....otevřeme poslední jeskyni....zahrajme si.....a na konci zhasneme. Omlouvám se a i když vím, že se mnou nikdo nebude souhlasit tak takhle to vidím.

Harrieta
7.4.2019 0:54:18

Už jsem jednoho ajťáka nasměrovala na Ashuase, snad to nějak dopadne. A netuším, jestli tady jde poslat hromadná zpráva.

Fangorn
7.4.2019 0:36:07

Harriet, já vím že to nemyslel zle. Jen bych řekla že podobně je na tom víc lidí a že někdo z nich by třeba i měl zájem, jen si toho prostě nevšimne včas nebo vůbec. Jak říká Perel, jedna hromadná zpráva by podlě mě nic nezkazila a kdo nechce, ten to bude ignorovat :)
Kdo ví, třeba by se tam našel i někdo, kdo se vyzná v programování atd. já osobně jsem ráda že mi jede počítač a vyřeším základní věci když se mi něco sekne :D na všechno ostatní otravuju kámoše. :D

Harrieta
7.4.2019 0:13:55

Já to napsala na všechna forka u jeskyní, kde aktivně hraju :-) Co kdybychom to udělali tak všichni?

Perel
7.4.2019 0:04:23
ashuas

Ale možná by nebylo od věci napsat nějakou hromadnou zprávu o tomhle fórku, přeci jen se rozhoduje o bytí a nebytí abarinu, to neni jen tak nějaká novinka :)

Koho to nebude zajímat, tak prostě tu zprávu ignoruje a smaže, kdo tu neni, toho to trápit nebude a někoho to třeba upozorní, že něco přehlédl - jednoduše řečeno není tím co zkazit :)

Harrieta
6.4.2019 22:59:53

Fangor v klidu, Ashuas to nemyslel nijak zle. I já znám dost hráčů, kteří mají přednastavenou jeskyni, přijdou napíšou a zase odejdou. Taky jistě nechtějí, aby to tady skončilo, ale prostě někdy není čas :-) Důležité je, že sis toho všimla.

Fangorn
6.4.2019 22:13:43

no.. Ashuasi.. já tu sice chodím jenže většinou jen mrknu jestli nemám novou zprávu a pak jdu dělat zas důležitější věci. už není tolik času na prohlížení forek a tak. Na to mám čas tak jednou za týden.. dva.. a někdy ani to ne bohužel. a přitom mám o abarin zájem a nechci aby skončil :)

ashuas
6.4.2019 20:55:08

Fargorn - je to v novinkach a odkaz je i uplne nahore na strance

svitici napisy, mail vsem, naruseni vsech jeskyn - ano lze to udelat ale ucel sdeleni je zjistit zda lidi maji zajem o abarin a oto aby zustal zachovan - kdyz si nekdo kdo sem pravidelne chodi nevsimne a nevsima techto mist tak nema smysl jej nahanet

Fangorn
6.4.2019 20:39:28

možná by nebylo špatné tohle info hodit i do jeskyní. já si třeba tohohle forka všimla až.. no vlastně včera protože už nemám tolik času tu procházet novinky a tak :)

Morniel Modrý
6.4.2019 10:10:21

Už jsme na jednom burgru na osobu (160kč)...keep on going! :-)

Niniane
2.4.2019 20:20:38
PŘÍSPĚVKY NA AB

Ne všichni si museli všimnout, že vzniklo podfórko kvůli "veřejné sbírce" nad tou to diskusí... :) Tak jen zviditelňuji...

Kuraookami
1.4.2019 14:04:52

Kami sem po dlouhé době přijde a vidí tohle... :(

Jo. Já vím. Kami sám nepatří k aktivním uživatelům, tohle je možná poprvé od prosince, co jsem tu. Za mě by byla škoda to tu rušit, protože to je místo, kam se čas od času nostalgicky vrátím, i když nejsem aktivní hráč. I když chápu, že provoz není jednoduchý :(

Hauser
31.3.2019 15:37:25

Sehnat peníze je asi ten nejmenší problém, co máme. Zajistit chod Abarinu jako takového je větší problém. Ale největší problém vidím v lidech. Ale jak sem dostat čerstvou krev to fakt netuším.

Caney
30.3.2019 22:58:55

Částečně budu asi papouškovat co napsali jiní. Problém nebude až tak vybrat nějaké dva tisíce na provoz, to je v zásadě pakatel, administrativní práce je v zásadě dobrovolničení, dobré duše se najdou. Fajn.

Co je problém je pomalé vymírání populace a také technický stav abarinu, který není z nejlepších, navzdory vší snaze D3stiny a všech ostatních. Lidí je málo a bez nějaké propagačně náborové akce (bez specifikování formy) se obávám, že už jsme dávno na sestupné oběžné dráze a havárie je neodvratná. Ovšem lákejte někoho na web, který nejenže má semtam vážné technické potíže (např. vyhazování postav nedávno...) , ale z kterého bohužel na první pohled dýchá design někdy přelomu století. Ano, já vím, na hraní to stačí, ale stačit nemusí být dost (ono, škoda 120 taky jezdila že....). A nový web... tam už se nebavíme o 2000Kč, spíš v optimistické variantě o desetinásobku. (a ne, už nevěřím po těch 16 letech na to, že to někdo někdy dokáže udělat zdarma, v dohledné době a použitelné kvalitě). A to už jsou trošku jiné peníze. A kdo z vás je dá na ehm... poněkud nejistý projekt ?

I pokud bychom se pustili do nějakého náboru bez nového webu, je třeba přijít na to, čím a kde bychom je lákali, jak bychom je přesvědčili, že se mají přihlásit i podruhé, kde by hráli, kdo by se jim věnoval (respekt vůči Harrietině nováčkovské jeskyni, ale jedna by asi nestačila) apod. A to vše stabilně, ne po dobu jednoho dvou měsíců. Protože jestli nový hráč ucítí pach umírajícího webu... nevrátí se (většinou).

Jestli většinově dospějeme k názoru, že není nutné nic měnit, že jen se složíme na hosting a doménu a jedeme dál... pak tu za rok budeme mít tu diskusi znova. Jen nás už klidně může být o 20% méně...

Samozřejmě taky přispěji :)
Caney

Harrieta
30.3.2019 21:55:38

Spíš by to chtělo vědět, do kdy je třeba zaplatit, jakou přesně částku a závazně kdo chce přispět. Pak by se to dalo domluvit kam to poslat.
<< nejnovější << << novější << >> starší >> >> nejstarší >>
Liraell

Liraell

Liraell

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online

© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.