abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Diskuzní fóra ::
Obsah > Technická podpora > Nová verze

Archiv návrhů [přímé podkategorie: 0]
  [příspěvků: 5]
  [poslední: Poslední od: Morghot dne: 22.8.2010 11:30:15]
  [oblíbené]
Pozn.: počet příspěvků a datum posledního příspěvku platí jen pro dannou kategorii, nikoliv pro podkategorie.

<< nejnovější <<    < novější <    > starší >    >> nejstarší >>

d3stiny 28.2.2017 17:37:11
ta lebka je pouze u postav, které smazat můžeš - tedy u těch nezařazených. alespoň podle starých kódů by nemělo jít smazat postavu, která je v jeskyni, a vyhodit hlášku o tom.
ikonky momentálně nejsou - místo najíždění myší (u mobilu nepoužitelné) se bude zobrazovat podobný profil postavy, jako je v té tabulce vlevo nahoře s přihlášenou postavou. chvilku to ale ještě potrvá, aktuálně to není priorita (budu to řešit až po přechodu na novou verzi, pro tuhle chvíli mi to přijde jako dostatečný stav, aby to bylo použitelné ;))

Harrieta 28.2.2017 16:35:04
moje postavy
V nové verzi nejde postava nijak smazat, chybí ta lebka, na kterou se kliklo, aby se to smazalo. Taky už nejde náhled na ikonu. V této sekci na Abarinu jen najedeš nad jméno a objeví se ti ikona, v nové verzi ne.

d3stiny 11.2.2017 2:10:32
tak i jeskyně už fungují kompletně, na nové šabloně. zpětnou vazbu uvítám. teď začínám s poštou, tam by to možná mohlo už v téhle fázi vypadat jako v konceptu, ale zatím nic nezaručuju. minimálně přiblížení budoucí podobě se ale konat bude.

d3stiny 2.1.2017 18:47:54
pasuju prozatimně staré kódy do nové šablony. a nevíc, jestli se mi chce víc brečet, nebo někomu pořádně natáhnout. (nejde jen o otrocké roubování, při té příležitosti ty kódy i trochu upravuju a hlavně v nich uklízím)

Morniel Modrý 30.12.2016 16:35:31
Co se zase děje mě je, že u prázdných podfórek se jako datum posledního příspěvku do nich ukáže datum posledního příspěvku do kteréhokoli z nich...Jinak docela obsáhlá a plodná diskuze, snad to bude stát za to, dej si záležet;-)

d3stiny 30.12.2016 16:02:37
To zní spíš na problém s prohlížečem... jaký používáš deafaultně? Mně se tohle ještě nestalo, upřímně... a abarin v kódech nemá u loginu žádné předvyplňování

Jacobo 30.12.2016 15:48:44
Jo a ještě jedna věc na, kterou dost často narážím. Při snaze přihlásit se na jiný účet, než na ten co mám obvykle. Například kamarádův, či mé přítelkyně, se nelze přihlásit.
Neustále to odkazuje na původní účet.

Příklad:

jsem na účtu Jacobo, odhlásím se a mám rovnou vyplněné jméno i heslo pro účet Jacobo.

Oboje smažu a zadám nové jméno a jeho heslo. Například AnonymousXX ... a jeho heslo.

Odešlu příkaz na login a login se nezdaří, jelikož heslo neodpovídá účtu Jacobo.

Možná jen dělám něco špatně, ale stalo se mi to již na 5 počítačích a u různých účtů.
I při snaze přihlásit se na svůj účet u kamaráda.
Jediné co proti tomu fungovalo je zcela jiný prohlížeč. ( Chrome a Mozilla, či tak).

Pokud je to pouze na mé straně tak se omlouvám.

Jacobo 29.12.2016 22:08:47
Krom hodně dobrých návrhů co už tu padly, šepot více lidem, apostrof, dovolená postav ( počítadlo pod ikonu postavy), by mi přišlo dobré vytvořit zjednodušený způsob vkládání obrázků.

Stačila by ikona, po jejímž zmáčknutí by se otevřelo okno s: Zde vložte html obrázku. Tam by se zadal link, a zbytek by se vytvořil automaticky.

Bylo by i super, kdyby měl uživatel možnost zakliknout jednu z možností obtékání textu.

Vím, že téma obrázků je poměrně časté, ale takhle by se to poměrně jednoduše vyřešilo i pro nové hráče.

d3stiny 27.12.2016 20:19:04
pokud chceš prostor pro grafiku, rozhodně mám v plánu využít prostor po stranách - uvažovala sem, že by se vždycky mohlo udělat něco sezóního. kdyžtak se můžem na téma grafiky pobavit bokem. ;) kdyžtak mi ohledně toho napiš do pošty, trochu ti upřesním některé věci, které ještě nejsou zahrnuty v šablonách zatím.

Liraell 27.12.2016 19:18:02
Nevím, jak moc moc velké a čeho všeho se budou tvé úpravy týkat...a některé, již vyřčené návrhy se mi nechtějí opakovat (např. šeptání pro více postav), ale jábych brala trochu víc prostoru pro záhlaví :-) šířku klidně nechat, ale na výšku bych pár pixelů naví ocenila.---

d3stiny 26.12.2016 15:43:30
je vidět, žes to nemusel na mobilu dělat dlouhodobě... nebo máš mobil plachtu. já na tom svém musím neustále něco zvětšovat, zmenšovat a snažit se trefit správný odkaz. a i když si prostředek vcelku úzkého abarinu zvětším na celou šířku, tak to s velikostí písma není žádná sláva. na tabletu by ta defaultní verze ještě šla, i když cokoli spojené s najetím kurzoru nehrozí ani tam. z vlastní dloudobé zkušenosti můžu říct, že abarin přes mobil není zrvona user friendly. (mimochodem, to s tlačítky, s čím docela souhlasím, je jedna z věcí, která na mobilu dělá ráda problémy, zažila sem to s jiným servrem a už během prvního příspěvku se ukázalo být jednodušší a rychlejší ty tagy napsat ručně)

Josef1 26.12.2016 14:56:30
Jinak mně ještě napadlo, nad okýnkem kde se píše příspěvek by mohla být tabulka s různými barvami a tagy (tučné písmo, myšlenky atp... Jako že vy se třeba kliklo na modrou barvu a dalo by se hned psát a člověk by nemusel vypisovat ty šílenosti..

Josef1 26.12.2016 14:47:28
Co se nové verze týče:

Šeptání pro více postav přijde rozhodně vhod. Ale verze abu pro mobil mi přijde jako hovadina... Já mobil používám a nevidím v tom jak tu stránku mám žádný problém (vlastně je to úplně stejné jako na PC)

ashuas 25.12.2016 22:38:25
d3stiny - jak apostrof tak uvozovky se daji osetrit (nektere frameworky se o to jiz u text imput fieldu straraji samy)

d3stiny 25.12.2016 18:34:33
to dost možná nebude ani potřeba speciálně řešit, s tím, že se budou psát nové kódy. ;) stejně tak by, v případě tagů, neměl být problém psát v nich uvozovky. ale tohle s jistotou budu moct nějakým způsobem zhodnotit až bude psát ty funkční kódy, ne jenom html šablony. ;)

AlaCz 25.12.2016 18:20:27
Já bych opravdu uvítal kdybych mohl psát apostrof do názvů postav. :D

d3stiny 25.12.2016 18:19:14
vidíš, já byla dva roky odkázaná primárně na mobil, k normálnímu počítači sem se dostala jen občas. ;) proto taky bude vznikat ještě jedna verze abu, optimalizovaná právě pro mobily a spol. nebude příliš vypadat jako Abarin jak ho známe, ale bude to daleko použitelnější s ohledem na velikost displeje a palců (trefit teď správný odkaz v menu takřka nejde)

to má opět jednu slabinu - uživatele. z osobní zkušenosti ti můžu říct, že sem na jiném serveru párkrát dala náhlad místo odeslat a pak sem se tomu dost divila. jediné místo, kde v náhledu vidím skutečně smysl, jsou články, kde už se hodně formátuje a na té stránce to vypadá v reálu trochu jinak, než v editoru. respektive bych tam přidala možnost editace i autorovi, ne jen adminů, kteří články schvalují.

Harrieta 25.12.2016 18:12:57
Ke tvé poslední poznámce - co udělat náhled příspěvku jak ho kdo vidí? Tam se dá i v tom případě opravovat.

Harrieta 25.12.2016 18:11:53
Chtěli jste názory a nápady, tak jsem je napsala.
Nejsem programátor, to jde kolem mě na kilometry daleko.
Na mobilu nehraju, jen na počítač, takže nevím ani jak ti to mám předvést :-D

d3stiny 25.12.2016 18:07:43
nemluvě o to, že kdyby se tam to šeptání dopisovalo ručně jako v současnosti tagy- všichni dobře známe, jak se nám často povede nějaký neuzavřít nebo napsat špatně...
nápad je to hezký, ale jeho největší slabinou je uživatel.

d3stiny 25.12.2016 18:04:45
tady to zase někdo nečetl pořádně... ne, nebude se muset, každý pj si to bude moct nastavit podle sebe, pro svoji jeskyni. současně ale bude mít možnost sáhnout po předpřipravených sadách.

ad ona metoda šeptání - předveď mi to třeba na chytrém telefonu nebo tabletu. doba pokročila, někteří sice patří mezi pravověrné zastánce tlačítkových telefonů, ale běžně se mi stává, že potřebuju abarin obsluhovat právě přes telefon a to nadávám už jen na ty věci, co jsou spojené s najížděním kurzoru, přidat si tam něco, co po mně vyžaduje klávesu, kterou zkrátka virtuální klávesnice chytrých telefonů nemívají, co navíc ovlivňuje základní funkcionalitu, to bych tvůrce kopla do hlavy z otočky, s prominutím.

výhodné to je, ale už si tím komplikujeme celý systém. a nemyslím teď po stránce kódů, tam je to celkem easy, ale už to není moc user friendly, protože musíš dodávat další značky speciálně určující, že jde o šeptání a navíc komu. jistě, daly by se na to udělat tlačítka, ale je to další hromada tlačítek okolo textového pole (navíc by tam měly být věci na formátování textu) a další znepřehlednění textu v textovém poli - fakt se mi nebude chtít programovat fungl nový textový editor, který to bude dělat skrytě.

držme se, prosím, hesla "co nejjednoduššeji". proto sem taky překopala celé levé menu, například. a v tomhle případě mi přijde úplně dostačující napsat do příspěvku, že postava šeptala tomu a tomu a pak dotyčnému zašeptat šeptané. v té viditlné části pro ostatní to navíc bude vypadat líp, ne že věta skončila v polovině (což by tak přesně dopadalo, jak znám návyky hráčů internetových dračáků).

ale třeba budou mít ostatní jiný názor, tenhle je čistě můj, osobní. a já sem zkrátka poloviční typografický a češtinářský nácek a na škole do nás hustili průmyslový design, kde základní poučka (se kterou zpětně souhlasím bezezbytku) byla "co nejjednodušší interface (rozhraní)". dělat věci uživatelsky co nejjednodušší.

d3stiny 25.12.2016 17:47:49
já dělala pokusy se širší variantou, ale ten dojem z toho byl horší. navíc už byl text v prostředním oddílu moc dlouhý, takhle užší se to čte lépe mi přijde, pokusy s větším písmem taky vypadaly poněkud nanic... podle mě je pro účel stránky tenhle rozměr dobrý - navíc v praxi odpovídá průměrné knížce (na normálním 15/16" monitoru normálního ntb), šířkou textu i velikostí písma, což mi osobně přijde jako rozumný stav.

Harrieta 25.12.2016 17:41:56
Takže se bude muset hrát jen podle určených pravidel? ( DrD, DnD a Shadowrun) No nevím, ale většinou se tady hraje podle pravidel jednotlivých PJ a RP.

U toho šepotu více osobám, setkala jsem se s tím u "sousedů". Stačí podržet CTRL+kliknout v seznamu postav na všechny, kterým má šepot jít.

Je tam i spešl šepot jak to nazvat? "uvnitř hraní"? Třeba uprostřed příspěvku můžeš šeptat jedné a nemusíš tak ukončit příspěvek, napsat další se šepotem a pak pokračovat třetím příspěvkem veřejným. Tam se zkrátka napíše např.: Otočím se a něco pošeptám.... tam přijde ten šepot... pak se pokračuje dál v příspěvku. Myslím, že je to taky výhodné.

ashuas 25.12.2016 17:26:00
ozvi se na fb/skype - vysvetlim kde je problem u hvezdicek

hromadne septani - pro nove verze bylo vymysleno nekolik konceptu - vysvetlim jak

ad rozvrzeni stranky - nezapominej ze aktualnich 800px bylo navrzeno v dobe kdy bezny monitor mel horsi rozliseni nezli dnesni prumerny smartphone :-) - takze vse muzeme trochu rozsirit - ale zase bych nesel na celou stranku a to z duvodu ze mi timto abarin prijde jiny nez vetsina stranek

<< nejnovější <<   << novější <<   >> starší >>   >> nejstarší >>
Liraell

Liraell

Liraell

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online

© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.