abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin online již brzy offline:
Co s abarinem? Zapoj se do diskuze zda ukončit a jak...Končíme poslední zhasne....(Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Diskuzní fóra ::
Obsah > Všehochuť > Koncime posledni zhasne

Prihlasky z placeni abarinu [přímé podkategorie: 0]
  [příspěvků: 5]
  [poslední: Poslední od: Liraell dne: 17.4.2019 13:30:29]
  [oblíbené]
Pozn.: počet příspěvků a datum posledního příspěvku platí jen pro dannou kategorii, nikoliv pro podkategorie.

<< nejnovější <<  < novější <  > starší >  >> nejstarší >>

ashuas
30.3.2019 21:47:09

Harrieta - ja vim ale bylo by fajn pokud se nekteri rozhodnout zajistovat beh abarinu aby to nekde bylo videt

ono to zase za tak moc neni a myslim ze samotny bonus jako takovy nefunguje

kazdopadne stribna respektive modro stribna hvezda kdysi davno souvisela s lidmi, kteri na provoz abarinu prispeli a zucastnili se jednoho z prvnich srazu (ted nevim zda byl prvni nebo ne - mozna me nejaky pametnik opravi)

Harrieta
30.3.2019 20:46:18

Nevím jak ostatní, ale já žádné bonusy nepotřebuju, hraje se mi tady dobře a bylo by škoda skončit, proto tady lobuju za neukončení :-) Myslím, že nejsem sama komu o bonusy nejde :-)

ashuas
30.3.2019 20:10:57

ok ohledne technicke casti - pokud budu moci tak pomuzu - ale ja osobne jiz nehraji takze moje aktivita je spise kdyz me kontaktuje nektery jiny administrator

Netusim zda planuji pokracovat Aldiana a Liraell, pripadne dalsi admini/moderatori...

Pokud se vas sejde dost, aby jste si zaplatili hosting tak abarin muze pokracovat.

Tito lide by pravdepodobne meli mit admin status (zlatou a stribnou hvezdu) nebo modro stribrnou hvezdu a take ziskat bonus (mame neco jako kousek ulozneho prostoru - ale nevim zda to jeste funguje)

sally.owens
30.3.2019 17:25:00

Byla by škoda ho rušit. Bohužel s technickou částí nepomůžu vůbec. A na administrativní bych teď neměla ani čas. Stíhám sotva jen tu jednu aktivní jeskyni, co mi zbyla.

Morniel Modrý
30.3.2019 15:22:02

No možná by stálo za to když to slyším vymyslet něco chytrýho co by ukládalo obsahy jeskyněk do bezpečí...

Jinak já programuju jak opice, napáchal bych víc škody než užitku...

Mirelaridon
30.3.2019 13:21:58

OK, z toho, co tu čtu, se zdá, že dobrovolníků na finanční příspěvky i administrativu by se případně našlo dost.

Je tedy na místě zodpovědět si tu druhou otázku - je tu někdo, kdo by zvládl a zároveň byl ochotný i nadále zajišťovat tu technickou část?
Ashuas? Destiny? Někdo jiný?

Protože "nechat si Abarin" a platit ho je jedna věc, nicméně nechat ho jet samospádem bez nezbytných úprav v kódu by dříve či později mohlo vést k tomu, že až se jednoho dne něco opravdu ošklivě "rozbije", skončí ze dne na den i ty aktivní jeskyně, které budou žít. A kdo ví, zda je pak půjde nějak přesunovat a páchat podobné technické kejkle...

Morniel Modrý
30.3.2019 9:19:32

...tak jelikož už tady spousta lidí vyjevila že mám pravdu a skutečně nás tu pár je, tak se jdu přidat:)
Já za sebe bych určitě taky přispěl...nevím, jak zvýšit aktivitu, na níž tu lidi občas horují, ale rozhodně je pořád dost velká na to, aby to za to stálo...

.Sinthoras.
30.3.2019 8:55:32

Taky si myslím, že pokud bychom se domluvili a každý přispěl tak 100-200 korun, tak se na tu částku určitě dostaneme. Čili asi nejprve bychom se měli snažit o tuhle část. U administrativní části si myslím, že to je také zvládnutelné - tedy alespoň pokud jde o funkce, co Ashuas jmenoval.

Přemístění je poslední možnost a tam je mi upřímně jedno kam se přesunem, jen když se povede zachovat jeskyně, které zde běží, i na novém působišti.

Lord Tarkurius
30.3.2019 1:57:27
Nezavírat

Nemůžeme to tu zavřít z jednoho prostého důbodu... ještě sem Perelovi nezabil postavu!

=D Ne teď vážně (trochu)... myslím že už sem to psal asi dva roky zpátky, že bych vůbec nebyl proti nějakým "premium" účtům ze kterých se přispívalo na chod serveru. Jestli jde o peníze můžeme se klidně složit a Harrieta má pravdu že 2-3k dneska už není zas tak moc.
Pokud jde o opravy serveru tak tam bohužel nepomůžu protože to za mě na škole vždycky psal spolužák a nepamatuju si už prakticky nic :/.

Anyway... už na tom byl Abarin i hůř a přežili sme to, proč ho likvidovat teď? Improvizovat, adaptovat se a překonat :) nějak to vymyslíme.

Sardirius
30.3.2019 0:11:10

Jsem ochotný přihodit nějaký peníz na provoz, jelikož je to tady skvělé a takových míst už moc není. Sice občas nejsem tak aktivní, jak bych si přál, tak jsem ochoten pomoct i stou administrací.

Harrieta
30.3.2019 0:07:06

Já tu rozhodně zůstanu až do konce. Myslím, že by bylo hlavně potřeba nějakou propagaci udělat, pokud chcete nováčky. Poslední dobou se skoro nehlásí a když jo, tak přijdou udělají si postavu, dají jí do verbíře, přijmou pozvánku do jeskyně. To jim zabere maximálně půl hodiny až hodinu a pak už se neobjeví. Nebo se objeví, ale netuší co je drd a když zjistí, že neuvidí žádné postavičky, ale musejí psát jako ve škole, jsou ti tam :-D Jen minimum jich tady vydrží a hrají.

Perel
29.3.2019 23:44:25
Harrieta

Jako je to taky možnost, pokud se v tom nebude nikdo šťourat, sice se nic nezlepší, ale taky se to nebude moc zhoršovat (snad) :D takže bychom nějakou dobu mohli jet na setrvačnost a doufat, že nepřijde žádnej velkej bug, kterej by znemožnil hraní :D

ashuas

Jak řikám, moje technický dovednosti v programování skončili na úrovni základů Javy, takže v tom určitě nepomužu, ale na administraci/propagaci se klidně budu podílet :)

A jen tak mimochodem, kolik z administrátorů a těch, co se tu o to obecně starají, je tu ochotno zůstat?

ashuas
29.3.2019 23:03:18

abarin ma dve casti administrace

technickou a administrativni

technicka - to jsou ty opravy a stourani se v kodu, pripadne zmeny a zlepseni...

administrativni - to jsou schvalovani clanku, cisteni jeskyni, for, psani editorialu, novinek, starost o pripadne novacky ... pripadne propagace (vite ze mame i FB stranku a skupinu?), planovani srazu....

Harrieta
29.3.2019 22:30:49

Napište to kluci na vaše forka, někdo novinky nečte, nemusel si toho všimnout :-)
Myslím, že 2000 Kč není tak závratná částka, to určitě mezi sebou vybereme. Myslím, že nejvíc by byl potřeba nějaký šikula, který by rozuměl těm kodům a všemu tomu co je vlastně podstatné na Abarinu, ale my to nevidíme a ani tomu nerozumíme. Já tedy ne. Pokud by nikdo, kdo by to ve volném čase občas opravil, když se něco vyvrbí, museli bychom se domluvit na tom, že to na rok zaplatíme a pojedeme dokud to půjde, prostě na setrvačnost. Co vy na to?

Perel
29.3.2019 22:20:04

Hlavně to ale nesmíme tak lehce vzdát, protože přeci "Kde vůle neschází, cesta se nachází." :)

Perel
29.3.2019 22:03:36
Zachraňte Will...teda Abarin

Tak co se týče peněz na provoz, tak to asi tak velký problém nebude, pokud to tedy vychazi na 2k rocne, tak věřim, že se nas tu urcite par najde, co by byli nejakou tu zlatku na provoz ochotni prispet, co se tyce správy, tam je to asi horší. Já osobně se v technický stránce věci moc nevyznám (programování mám tak maximálně základ z Javy a o webech nevim už tuplem nic), ale kdyby bylo potřeba něco jinýho, tak rád ve volném čase také vypomůžu. :)

AlaCz
29.3.2019 21:54:20

I já si myslím, že je škoda Abarin zavřít. Sice nejsem poslední dobou tak aktivní čímž přispívám k problémům ale v momentě kdy mi realný život zapadne zpět na koleje chtěl bych se vrátit ke stejné aktivitě co jsem měl předtím.

Myslím si, že to za to stojí jelikož už jsme přečkali pár krizí co se aktivity týče.

Cliff5
29.3.2019 21:34:59
bylo by to škoda

Čím to je, že nás je tak málo. To jsou lidi tak líný psát a používat mozek na fantazii? Raději paří bezduché střílečky a vymlouvají se že nemají čas. My co jsme Abarinu věrní tím budeme zklamání. Snad se to zlepší.

Chtělo by to trochu popichovat a připomínat to lidem jen tak mezi řečí a psaním na sociálních sítích. "Ty ještě nehraješ Abarin to máš mezery ve vzdělání."

skullmage
29.3.2019 20:29:41

Souhlasím, zavřít by byla skutečně škoda. Abarin tu byl už od nepaměti a to že drží dodnes je samo o sobě super. Čísla nejsou nijak lichotivá, ale jsem si jistý že to málo lidí co sem chodí na Abarin nedá dopustit.

Jinak jestli nějak můžu pomoct, klidně dejte vědět. Volného času mám docela dost - mohl bych přiložit pomocnou ruku.
<< nejnovější << << novější << >> starší >> >> nejstarší >>
Liraell

Liraell

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online

© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.