abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Diskuzní fóra ::
Obsah > O online DrD > Stíny Haradu

Postavy [přímé podkategorie: 0]
  [příspěvků: 5]
  [poslední: Poslední od: AlaCz dne: 24.11.2019 12:52:16]
  [oblíbené]
  Mapy [přímé podkategorie: 0]
  [příspěvků: ]
  [oblíbené]
  Současná situace ve Středozemi [přímé podkategorie: 0]
  [příspěvků: ]
  [oblíbené]
Pozn.: počet příspěvků a datum posledního příspěvku platí jen pro dannou kategorii, nikoliv pro podkategorie.

> starší >    >> nejstarší >>

Aain 23.1.2020 12:27:35
Škoda. Já teda zatím stále moc nestíhám, ale byla bych i pro třeba později pokračovat. Uvidíme no. Zatím můžeme debatovat, co jsme našli.

Hauser 12.1.2020 19:03:31
PJ nestíhá a neví zda a pokud vůbec se vrátí. :(

AlaCz 31.12.2019 14:04:42
Za mě rozhodně posun

Aain 31.12.2019 11:26:16
Momentálně na to tu moc času nemám, tak napíšu, až ho trochu víc najdu. Posun může být, zkusím pak zareagovat i zpětně, jestli tam na mě něco čeká.

Hauser 30.12.2019 21:35:28
Nevím jestli chce Sally nějak reagovat, ale v zásadě může být posun.

sally.owens 29.12.2019 22:58:13
Já klidně uvítám posun.

Perel 29.12.2019 17:46:06
Ahoj, nějakou dobu jsem tu nebyl a vyvstává tu otázka, chcete ode mě příspěvek nebo ještě budete debatovat o tom, co jste našli?

sally.owens 8.12.2019 21:29:52
Tak vzhledem k memu pribehu jsem ho ani nepotrebovala. :D

Perel 8.12.2019 20:34:00
Fakt? Jsem ti na začátku nedal nějaký obecný info? To by bylo z mé strany hodně velké pochybení :D

sally.owens 8.12.2019 19:28:07
Tak já jako postava jsem se toho moc ani nedozvěděla. :D

Aain 8.12.2019 19:14:19
To dělá ta dlouhá pauza..

Hauser 8.12.2019 9:58:06
Tak to je smutný Sally. Od Tebe bych to rozhodně nečekal. :D Když i já vím proč tam jsem. :D

sally.owens 8.12.2019 9:32:35
Tak to ja uz si ani moc nevybavuji, proc tam jsme. :D Ale to vubec to nevadi.

Aain 8.12.2019 1:52:56
Jste se nějak rozepsali..

Pro mě je bonusové info už že se nevraceli poslové. Maličko jsem pozapomněla, co vlastně jdeme dělat. :D

Hádám, že i já dostala nějaký nápovědy - i odhaduju, který informace to jsou, jen vůbec nevím, co znamenají.. :D (Snad jen mě zaujalo, že ty nápovědy padaj nejspíš i teď - nenapadlo mě, že to poslední by mohla být nápověda. Ale opět, nevím, co by znamenala. :D)

Hauser 8.12.2019 0:23:46
Takhle teda LOTRa zmáknutýho nemám. Nikdy to pro mě nebylo podstatné a asi už nikdy nebude. V HP je té magie samozřejmě víc, když je to všechno o magii.

Ale mě šlo spíš o to, že z pohledu postav z LOTRa, jsou ty koule velmi mocné, protože tam není tolik viditelné nebo dostupné magie. A i kdyby z toho film udělal "jen" vysílačku, tak to je zatraceně mocná záležitost, když máš možnost s někým mluvit v nulovém čase, zatímco posel na koni se žene několik dní.

Perel 8.12.2019 0:14:28
Přesně, mimo to je spousta magie v Silamrillionu :D ale jak řiká Ala, všechno je to taková řekl bych "klidnější" magie, ne jako v HP, kde vykřiknou slovo a najednou se vytvoří firebolt nebo to instantně zabije protivníka :D

AlaCz 8.12.2019 0:09:47
Asi tak nějak. V Lotr je magie dost jen není tak zřejmá a na oko bijící jako třeba Harry Potter kde je magie centrem veškerého dění

Perel 8.12.2019 0:07:00
No, ne tak docela, s magií je to tam trochu složitější, on tam Gandalf kouzlil, ale zmůže se tak max na blesky, nějakej ten oheň a světelný výboje. Ono je to daný hlavně tim, že je to vlastně v podstatě božská bytost v těle člověka a kdyby plně využil svou sílu, tak to jeho tělo prostě nevydrží (tak nějak dopadl jeho boj s balrogem) a on by sice nezemřel, ale přišel by o tělo (a pak už je na vyšších bozích, jestli ho pošlou zpět, jako ho poslali, nebo ho ani nepustí zpět do Valinoru, jako to udělali se Sarumanem).

Hauser 8.12.2019 0:02:05
Mám pocit, že celej LOTR je tom s magií bledě. Ani Gandalf tam moc často nekouzlil. Spíš to bylo všechno o meči. Takže to něco málo, co tam kouzelnýho je, je samozřejmě strašně vzácný a strašně mocný.

AlaCz 7.12.2019 23:41:24
Částečně ale tak ve filmech furt dostaneš ten exposission typu. "Palantír je nebezpečný nástroj Sarumane. Nevíme kde se ty zbylé nachází. Nevíme kdo jiný se může dívat" atd.

Perel 7.12.2019 23:40:09
Tak on to je sakra mocný a sakra komplikovaný nástroj, až jsem se divil, jak dopodrobna je to v knihách popsaný, právě že spíš ve filmech mi přišlo, že z toho udělali jen takovou obyčejnou věšteckou kouli :D

AlaCz 7.12.2019 23:37:55
Šak jo jenom mě přišlo vtipný jak prosté a otesané to bylo :D Když ve filmech i v knihách to vykreslí jako nějaký mocný nástroj a pak ti dojde, že to je jenom věštecká koule :D

Perel 7.12.2019 23:36:18
jako je to kulatý, kouká se do toho a něco v tom vidíš, to je prostě věštecká koule :D nebudu tu popisovat funkci palantírů jak je to na několika stranách v Nedokončených příbězích :D jakože takový to, že závisí na tom, jak se do nich koukáš, na jakou světovou stranu jsou natočeny, že závisí na tvých mentálních schopnostech, že se dají odposlouchávat a tak podobně, to tu asi nikoho nezajímá a pro příběh a jeskyni to neni důležitý :D

AlaCz 7.12.2019 23:32:33
'Taková věštecká koule' je nejlepší popis palantiru ever :D

Perel 7.12.2019 23:27:44
Bonusové info
Jen tak mimochodem, teďka mě Hausik upozornil, že si možná nepamatujete, co vám bylo řečeno uplně na začátku jeskyně a opomněl jsem to zmínit v poslednim shrnutí (neřikám, že je to nějak ultra důležitá infomrace, ale k zahození taky neni).

Kromě toho, že se z Haradu nevraceli žádní poslové, tak ani Aragorn nebyl schopen zde cokoliv vidět palantírem (taková "věštecká koule" viz Pán prstenů), tudíž zde musí působit i nějaká silnější magie.

>> starší >>   >> nejstarší >>
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online

© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.