abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Diskuzní fóra ::
Obsah > Všehochuť > Zašivárna (SPAM 8)

REKLAMY [přímé podkategorie: 0]
  [příspěvků: 5]
  [poslední: Poslední od: sally.owens dne: 2.9.2019 18:33:22]
  [oblíbené]
  taková Abarinská rodinka [přímé podkategorie: 2]
  [příspěvků: ]
  [oblíbené]
  ULTIMÁTNÍ ABARINSKÉ PÍSKOVIŠTĚ [přímé podkategorie: 0]
  [oblíbené]
  tst [přímé podkategorie: 1]
  [oblíbené]
Pozn.: počet příspěvků a datum posledního příspěvku platí jen pro dannou kategorii, nikoliv pro podkategorie.

> starší >    >> nejstarší >>

ashuas 21.11.2019 23:06:27
test

ashuas 21.11.2019 22:46:01
hele ja jen drobne pomaham

Niniane 21.11.2019 22:41:14
Teda vy jedete! Super! Palec nahoru. :D

Navíc je vtipné, jak změna způsobila poprask na laguně... Tyhle stojaté vody už to potřebovaly. ;)

ashuas 21.11.2019 22:38:32
protoze nadpis
a furt nemuzu najit ty zatracene uvozovky jsou schovane fakt penke

ashuas 21.11.2019 22:36:36
kdyz na to tak koukam tak by mozna stalo za to protahnout tu linku po cele delce tedy i nad ikonu a ikonu o trochu posunout dolu

a nebo nahradit podbarveni celeho pole jen tenkou linkou nad

d3stiny 21.11.2019 21:44:47
ad registrace, řádné potvrzování mailem teď není, funguje, nové položky zatím ne, ale vzhledem k absenci profilů zatím nevadí.

d3stiny 21.11.2019 21:32:27
už to ladím přes hodinu... -.-" budu zas v práci jak zombie... asi to pro dnešek zabalím - jeskyně fungují, fóra fungují, půlka práce na článcích se někam teleportovala, verbíře jsem musela prozatím nahrát zpátky původní, než najdu zradu... ale jinak se kochejte.... :,D

d3stiny 20.11.2019 17:54:41
Již brzy NY vašich monitorech! Mělo to být dneska, ale windows měl opět jednou jiný názor... Takže zítra. Ta první várka. O víkendu by měly být ty profily a uvidím, jestli tu poštu dám pak v dalších dnech, nebo to bude dohromady jedna várka.

d3stiny 20.11.2019 17:51:18
Já na tom makám! Už zase... Měsíc sem musela nějak vydržet bez plné dávky ad a nebylo to zrovna slučitelné s používaním Windows a jejich "Microsoft si bude s tvým počítačem dělat co chce!" tak vám jako omluvu naservíruju další větší update s přepracovaným vykreslením fór/jeskyní, seznam jeskyní, verbířů, registraci s novými možnostmi (a pojistkou proti botům) připravenou na zavedení profilů, přepracované články, zase jsem vysekala nějaké mrtvé části kódu a budou se ve velkém promazávat staré soubory (přes čtyřicet, plus pár složek).
V návaznosti na to pak vyjde ještě dodatek s profily a novým seznamem uživatelů a pokud dořeším pár věcí, o něco později i zbrusunová pošta, která bude více user friendly. Postupně se tak současný ab přiblíží vzhledu verze 2.0

d3stiny 7.10.2019 21:06:02
Problém zpráv bez jednoho z uživatelů se dá udělat jednodušeji a praktičtěji - prostě pokud jedno I'd not found, vyplnit adresáta/odesílatele "smazaný účet". Stejně tak automatickým zprávám není třeba tvořit full účet, ale jen jim vyčlenit id, které bude v podmínkách pošty jako "tohle označ jako automatickou/systémovou zprávu bez formuláře na odpověď", třeba "if id=0 then user2=system", vypsat zprávu a toť vše

ashuas 7.10.2019 20:19:33
no mit ucet co posila postu je dobre - hlavne pro automaticke nebo hromadne zpravy - ale pak je vhodne nastavit aby mu neslo odpovedet

kdyz to das uctu s nejakym cislem - treba i 1 tak muzes jednoduse na toto pripravit scripty co se o tyto veci staraji a osetrit je jednou podminkou, vyhnes se zaroven stavu zprav bez vlastnika

d3stiny 7.10.2019 19:51:35
I když, nah, jedničku zaberu na něco jiného, hromadné korespondenci můžu klidně věnovat subverzi pošty a nebudu řešit, kdo tam má a nemá přístup, prostě bude pro adminy odkaz na hromadnou...

d3stiny 7.10.2019 19:47:38
V ostré verzi bude první admin účet, protože nechci zasírat poštu adminů hromadnými zprávami. Trochu paradoxně to bude účet bez práv, s výjimkou hromadné korespondence. Jinak číslo 1 automaticky systém přiřadí prvnímu registrovanému a já ho můžu tak leda následně smazat. V praxi tam ale nejdřív vznikne admin účet, následně do tabulky převedu obsah z té stávající a teprve pak zase zpřístupním registraci a bude to pokračovat tam, kde končí současná (nebo tedy kde tou dobou bude končit).

Ale bez ohledu na ID, prostě tam jsem první. 8)

ashuas 7.10.2019 19:34:46
pripadne by mozna mohl mit 1 hrac abarin ....

ashuas 7.10.2019 19:33:19
nemelo by cislo 1 zustat nepouzite? (tedy alespon ve verzi, ktera bude dostupna)

d3stiny 7.10.2019 17:10:07
Historický okamžik! První úspěšná registrace uživatele na rozpracované verzi 2.0! Jsem tam první! :D

d3stiny 6.10.2019 12:54:04
1.) jsem líná psát dvě sady dotazů na databáze a vymýšlet, kde vezmou nové kódy data, která ve starých tabulkách nejsou

2.) čti pořádně, píšu časem, ne teď. Teď to můžu ohrát, musela bych ještě i dělat tabulky se všemi potvorami a útoky a podobně a to chce čas, mít k dispozici pravidla a ani jedno z toho nemám. To s čím ztrácím čas teď, je základní funkcionalita současné verze a nutné změny

ashuas 6.10.2019 12:17:07
destiny - ja myslel upraveny/novy kod pod jinou url ve chvili kdy to bude ready pro testovani - v ramci nejake faze to muze sdilet stejnou db nezli se ten test stane plnou verzi...

ohledne funkci - to co popisujes jako automaticke hody apod tim je ted zbytecne ztracet cas - to lze vzdy pridat ve chvili, kdy mas funkcni hlavni veci

d3stiny 6.10.2019 1:46:06
A protože mi to začalo připadat málo komplikované, tak úplně měním způsob výpisu oblíbených, aby byli vždy pohromadě jeskyně, herní podfórko a všechna přidružená fórka. A protože už nikde nebude figurovať jméno jako teď, ale jen id, nebude se muset vymýšlet sto padesátý sedmý způsob, jak pojmenovat družinu (už jen proto, že družina bude fungovat jinak) nebo jiná podfórka, která se u herních často opakují.
Jeskyně už jsou jinak snad konečně kompletní, se všemi funkcemi jako kostky, stránkování nebo filtrování příspěvků. Ještě pracuju na pjském menu, ale jeskyně si už brzo definitívne odškrtnu jako připravené na druhou fázi (nahrazení natvrdo vloženého obsahu funkcemi a dotazy na databáze)

Řeknu vám, vymyslet občas, kam to všetko nacpat, aby to zůstalo přehledné a pokud možno intuitivní, je fakt fuška... A asi nejtěžší část práce... A už teď se mi kupí další funkce, které do toho časem chci zapracovat (NPC a jejich třízení a volba při psaní pjského příspěvku, random encounter, automatické hody pro útok, obranu, kouzla, vkládání map/obrázků skrze abarin, vícestránkový popis jeskyně, který by nahradil část podfórek, možná snad časem upozornění na nové příspěvky v reálném čase, jak to třeba funguje u FB, etc...)
A druhá drbačka budou databáze a jejich provázání, protože musím spoustu věcí změnit, navrhnout jinak a pár tabulek nejspíš vytvoriť úplne nově.
To byl ale blbej nápad tohleto! Ale já se nevzdám! To prostě dokončím! A stůj co stůj ještě letos!

d3stiny 5.10.2019 19:07:55
Nová nezávislá na staré by byla poslední hřebík do rakve... Jestli se má abarin zase rozjet, je potřeba nová verze se stávajícím obsahem, dvě souběžné verze nebo zelená louka by vedly akorát k tříštění aktivit a hráčů a k jejich odchodu jinam...
Jediné lapsy může udělat transfer dat mezi databázemi, nové kódy jsou komplet všechno php a ve chvíli přechodu navíc smažu staré soubory, zůstanou jen nové vztahující se k jediné verzi.

Jinak novinky: už je prakticky celá pošta (zbývá seznam konverzací v pravém menu) a předělala jsem podle nové pošty i jeskyně, teď už nejsou problém ani jednořádkové příspěvky, kód je zjednodušený a celkově je to mnohem stylově čistší a přehlednější. A jako bonus to lépe nese dlouhé přezdívky. 8)

ashuas 3.10.2019 22:37:15
jsem ji otocil pred nejakou dobou kdyz me nekdo zmenil hvezdu na cervenou
(pentagramova ikona je porad v adresari staci prejmenovat)

jo je tam nejaka mysql vytvorena ale aktualne se urcite nepouziva - takze pokud tam neco je doporucuji smazat a pak ji pouzit

kdyz budes uploadovat verzi - co udelat dns v3.abarin.cz pod kterym by to mohlo bezet nezavisle na nynejsi verzi - at nezkoumame pripadne overlapsy....

d3stiny 3.10.2019 0:39:28
Hej! Jak to, že je ta rudá naráz na dvou vrcholech? Má být a jednom! A byly, když jsem tenhle úlet vymýšlel. Se kvůli tomu snad zítra vyhrabu do města na WiFi... :P

d3stiny 2.10.2019 22:16:47
Tam už nějaká je? O.o já to zatím nezkoumala, dokud nejdu uploadovat nic co by s ní pracovalo, nebyl moc důvod... Všechno zatím dělám u sebe na virtuálním stroji...

Jinak už je i šablona na nový seznam uživatelů a profily. Až dodělám i ten zbytek a odladím zobrazování, tak to zas hodím na ftp ke kouknutí a pustím se pořádně do funkcí. Tohle je ale rozhodně největší pakárna...

ashuas 2.10.2019 20:53:45
s registraci ne

u registrace byl problem s -n a bez n verzi abarinu - to by melo byt ted opraveno - byl tam jeden spatny odaz...

ohledne SQL - takze pouzivas tu mysql co je vytvorena? (pokud ne tak ji kdyztak smaz a vytvor novou pro novou verzi)

d3stiny 1.10.2019 22:06:42
Teď to beží na mssql, na MySQL to předělávám. A přesun je v plánu, stejně dělám do tabulek takové zásahy, že námaha na to je upravit a nedokurvit za to nestojí.

Jako že by dělal bonus i problémy s registrací, který mi taky už několik lidí reportovalo?

>> starší >>   >> nejstarší >>
Liraell

Liraell

Liraell

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online

© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.