abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin online:
Hledáš on-line pomoc od zkušenějších hráčů? Využij fórum PORADNA PRO NOVÁČKY.
Nebo si chceš jen tak pokecat? Zajdi do fóra s názvem SPAM.(Pridat do zalozek)
Pro nahlášení chyb a chybových hlášení použij fórum Komplikace.
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Diskuzní fóra ::
Obsah > Všehochuť > PORADNA PRO NOVÁČKY > Čo a ako dať do FAQ pre PJe

Pozn.: počet příspěvků a datum posledního příspěvku platí jen pro dannou kategorii, nikoliv pro podkategorie.

> starší >  >> nejstarší >>

Carlist Rieekan
31.1.2011 20:26:01
Morghot

Dobře, až tě někdy zmerčím na ajsku, domluvíme se...

Morghot
26.1.2011 22:58:11

Carlist: já to tady sleduji, jeskyně pro nováčky pravidelně kontroluji a pokud bys měl jakýkoliv nápad, klidně se ozvi, probereme to spolu a ja budu jen rád, když přibude někdo s dobrými nápady. ;)

Kuzlo
26.1.2011 8:41:48
CR

Inicializoval som to tu ja, tak by bolo fajn ti odpovedať :)

Ja už som "bříme" starania sa o PJ-ov nováčikovských jaskýň presunul na Morghota a pravdu povediac veľmi ich nesledujem. Mala by to byť pomôcka práve pre nich. Zostalo to tu tak v polovici cesty a budem len rád ak to dotiahnete do úspešného konca :)

Carlist Rieekan
25.1.2011 9:00:57
Aldiana

Mno, ono je to tam docela chaoticky, takže to dost možná bude potřeba trochu utřídit ;)
Ale určitě je to solidní zdroj alespoň nějakých základních informací.

Aldiana
25.1.2011 0:55:49
Carlist

Až do chvíle, než budou základní FAQ pro PJe přesunuty do nápovědy, bude projekt zůstávat tady a je možno do něj cokoliv přidat.
Po nahození nápovědy bude na nějakou dobu smazán.

Btw, díky za upozornění na jeskyni pro PJe nováčky, zkouknem to. ;)

Carlist Rieekan
24.1.2011 14:11:36

Je tenhle projekt ještě aktuální?
Jenom se ptám proto, že by bylo dobré dát asi nějakou konečnou podobu zde vymyšlenému fórku FAQ pro PJe a tohleto smáznout.

Mimochodem, projížděl jsem jeskyni pro PJe nováčky a určitě by se odtamtud pár věcí vytáhnout dalo (rada jak řídit souboje, funkce deníku, správa postav, obecné rady o verbířích, dokonce je tam i nějaký rychlý průvodce HTML tagy).

Avari
15.4.2009 18:51:46
A ještě jeden...

Pro přehlednost a určitý vzhled vašich příspěvků je potřeba osvojit si určitá pravidla. Nejsou nijak složitá či obtížná a jakmile je budete umět aktivně používat, sami zjistíte, jaký styl psaní vám vyhovuje. Teď si ukážeme ty základní pravidla:

1)Oddělovat text odstavci- je to velice důležité pro přehlednost a oddělení děje.
2)Dodržovat základy gramatiky- velká a malá písmena, čárky, měkké a tvrdé i, přímou řeč oddělovat uvozovkami a pokud možno psát bez překlepů (každému občas něco ujede, ale měli byste se snažit, aby se to stávalo co nejméně)
3)Používat HTML příkazy- i toto je důležité pro přehlednost, o co se vlastně jedná, vysvětlím níže
4)A hlavně- respektovat ostatní hráče a PJ a pozorně číst příspěvky

A teď k těm HTML tagům...:
Příspěvky se neskládají jen z pouhého popisu chování postavy, téměř vždy obsahují přímou řeč a většinou také myšlenky vaší postavy. Aby se tyto jednotlivé složky příspěvku vzájemně oddělily, používají je tzv. tagy.

"Takto se píše přímá řeč"
Tučné písmo vytvoříte tak, že před přímou řeč vaší postavy dáte < b > a pro ukončení zase < /b >
Ale pozor, všechny tagy se píší bez mezer!

Takto se píše myšlenka
Pokud chcete vyjádřit myšlenku, dáte < i > a pro ukončení < /i >
Opět se ale v závorkách nedělají mezery

Pokud nevíte, jak použít ty špičaté závorky, stačí držet pravý Alt a zmáčnout klávesu pro čárku pro < a pravý Alt a klávesu pro tečku pro >

Příspěvky se píší v ich formě, tedy popisujete situaci v první osobě (Já jsem řekl:...) a u přímé řeči nezapomínejte na uvozovky.

To by bylo prozatím vše, možná se to na první pohled zdá být náročné a složité, ale opravdu na tom není nic těžkého a velmi to zvýší kvalitu hraní.

S pozdravem
Avari

Avari
15.4.2009 18:48:00
Tak tedy malý příspěvek z mé jeskyně pro nováčky...

Mimo hru:
Bylo založeno fórum k jeskyni. Tam se budou psát všechny důležité události, omluvenky aj., proto je důležité se do něj pravidelně chodit dívat.

Fórum naleznete v menu Fóra->O online DrD->Dračí oko-jeskyně pro nováčky-fórum(bude až dole). Abyste ovšem nemuseli pokaždé takto složitě hledat, stačí si jej přidat do oblíbených, tedy u fóra kliknout na odkaz "oblíbené".
To samé udělejte i s jeskyní, i zde klikněte na odkaz "oblíbené".
Jeskyně i fórum pak budete mít v sloupečku "oblíbené" pod "osobním menu" a díky červené hvězdičce budete vědět, jestli v něm je nějaký nový příspěvek.

Prosím, aby každý, kdo tomu tak ještě neučinil, napsal do fóra, abych měla jistotu, že o něm ví a našel ho.

Carlist Rieekan
14.2.2009 10:33:45
TROCHA ABARINSKÉ TEORIE

Mám sem naházet všechny příspěvky tohohle typu, které jsem už hodil do jeskyně? (Zatím jsou asi čtyři, včetně toho zde uvedeného.)

Kuzlo
25.1.2009 16:06:32
Tak toto je ukážka toho ako by sme mali jednotivé body spracovať:

TROCHA ABARINSKÉ TEORIE

Velmi mne těší, jak vám jde hraní pěkně od ruky, tímto příspěvkem však nebudu posouvat děj, naopak, sdělím vám trochu teorie, která se vám může hodit.

Abarin krom množství jeskyní (dobrodružství) nabízí i funkční fóra. Pokud fóra neznáte, nevadí, ve zkratce jde o něco, jako jsou už jmenované jeskyně, ale neslouží k hraní Dračího doupěte, nýbrž k výměně informací mezi jednotlivými členy komunity.
Proto bych byl rád, kdybyste našli fórum k této jeskyni (malá nápověda ... proklikejte se přes Fóra -> O online DrD -> Akademie (pro nováčky)). Pokud fórko najdete a něco pěkného mi tam napíšete, vaše postava dostane 100 zkušeností navíc ;)

Skopírované od Carlista Rieekana bez jeho vedomia. (Verím, že mu to nebude vadiť)

Kuzlo
5.1.2009 14:48:09
Ešte som trochu poupravoval tých základných 10 rád

1. Naučiť hráčov ako si dať jaskyňu/fórum do obľúbených
2. "Dokopať" každého hráča aby napísal aspoň jeden príspevok do fóra, aby mal PJ istotu, že nováčik o ňom naozaj vie.
3. Nevytvárať zo začiatku veľa podfór (mať len hlavné aby sa hráči naučili chodiť aspoň tam a až postupne keď vyvstane potreba vytvárať ďalšie)
4. V úvode ich naučiť aby písalí aspoň trojriadkové príspevky a dodržiavali základné pravidlá gramatiky (veľké/málé písmená, bodky, čiarky, úvodzovky)
5. Neskôr vysvetliť význam odsekov a písania myšlienok (len PJovi alebo verejne)
6. Ak zvládajú základy písanie (body 4a5) je na rade html tagovanie
7. Naučit hráče sestavit životopis (tedy to, co postava prožila), případně charakterník (souhrn charakterových vlastností postavy, ale i tělesného vzhledu) své postavy a dodržovat tento během hraní
8. Písať všetky pripomienky k hre do fóra a zo začiatku tam občas položiť konkrétnu otázku na konkrétneho hráča (opäť aby sa PJ uistil, že hráč/hráči fórko sledujú)
9. Pokúsiť sa vo fóre rozprúdiť rozhovor medzi hráčmi aby sa bližšie spoznali
10. Upozorňovať vo fóre na nový editorial alebo novú informáciu v novinkách

To NAJDôLEŽITEJŠIE na záver:
Nezabúdať priebežne hráčov chváliť za to čo už zvládli a ukazovať im ešte priestor kde sa môžu zlepšovať.

Morghot
30.12.2008 9:14:01
Kuzlo

Ano, to vím, ale každý si i v tom mém může najít radu pro sebe. ;)

Kuzlo
29.12.2008 14:57:35
Morghot

Tieto rady sú mimo tému. To sú rady pre začínajúcich PJov. Tu riešime rady pre skúsených PJov (ašpirujúcich na bielo-modrú), ktorí majú záujem otvoriť jaskyňu venovanú nováčikom.

Morghot
29.12.2008 14:46:01
Něco málo jsem našel schovaného ve svém poznámkovém deníku Abarinu....

Uložil jsem si tuto radu pro někoho, už nevím kam jsem to psal, ale třeba to pomůže :) Asi jsem tam tou dobou měl ještě dost pravopisných chyb, tak je prosím omluvte...
# Zkus udělat svou jeskyni trochu odlišnější, než jsou všechny ty ostatní. Fantasii se meze nekladou, ale rozhodně to nepřeháněj. # Buď vděčná za všechny hrče, ale měj svůj výběr. Neber přihlášky typu: jsem elf hraničář vem mě prosím ! a raději upozorni už ve verbíři, že o takové přihlášky nestojíš. S takovými lidmy máš potom dost práce a když to napíšeš do verbíře a oni se přihlásí takhle stejně, tak aspoň poznáš kdo si to řádně čte. # Doporučuji ti si také zkusit pár hráčů pozvat pro začátek. Můžeš je kontakovat klidně přes abarinskou poštu, nebo i přes různá fóra. Věř tomu, že pokud tu již chvíli jsou pomohou ti. # Neboj se nikoho žádat ho o pomoc, když tu začínáš, ale raději čti pozorně nápovědu ! # Snaž se, aby sis nevzala na začátek moc velké sousto. # Dej hned na začátku jasné podmínky co chceš a co ne, ať mají hráči jasno. # Během vedení jeskyně nemanipuluj moc s hráči a dopřej jim svou volnost. # Neboj se jim však trochu situaci přitížit. # Rozhodně se před každým odchodem na delší dobu od pc,( jako je třeba víkend omlouvej ať hráči o tebe nemají starost) # Neřež ve hře věci mimo hru, neboť k tomu slouží možnost založení fóra. # Chtěj jasně a rozhodně tučné psaní s uvozovkami u přímé řeči a kurzívou myšlenky. A psaní bez hrubek. # Chtěj také příspěvky na úrovni a s odstavci. Je to potom přehlednější.

Derethwolf
2.12.2008 17:35:35

Je to vážně překvapující. Já v ní také hraji jako výpomoc a nestačím se divit nad kavlitou příspěvků.: )

Kuzlo
1.12.2008 7:48:36

Pozrite na jaskyňu Zlatý závod-jeskyne pro nováčky.
Buď to nie sú úplný nováčci alebo náš zoznam pomohol.
Poslal som javorovi, ten náš zoznam. Ktorý vzal a do fórka im vytvoril nejaké základné pravidlá. Sám pre seba som si vravel, že ide na nich zhurta, ale už som to nechal tak. Ale to čo "mladí" predvádzajú na prvých príspevkoch ma príjemne prekvapilo.

Carlist Rieekan
3.11.2008 21:58:53

Carlist o tom ví.
Carlist by mohl najít v jeskyni pro PJje nějaké ty textíky.
Možná by nejdřív Carlist měl dát dohromady, co vlastně všechno v jeskyni má napsáno (snad v brzku) ;)

NightWind
1.11.2008 17:09:35

Zkusím tedy říct Carlistovi o tom.

Kuzlo
21.10.2008 16:32:42

Lenže toto nemá byť nápoveda pre nových hráčov ale nápoveda pre striebrohviezdičkových ktorí sa rozhodnú otvoriť jaskyňu pre nováčikov. Proste aby na niečo dôležité nezabudli.

Tolsimir
21.10.2008 14:37:35

Ono by sa z toho možno dala vyrobiť aj nová nápoveda.
>> starší >> >> nejstarší >>
Liraell

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online

© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.