abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Editorial ::

Vážení přátelé, kamarádi, spoluhráči,

před dvaceti lety v těchto dnech Abarin poprvé spatřil světlo světa. V dobách, kdy byl český internet ještě v plenkách a zdaleka ne každý měl doma vlastní připojení ke světové síti, tehdy si dva kamarádi, Ami a Japan, řekli, že by mohli vytvořit server, kde by se lidé z různých koutů republiky mohli setkávat u hry, když nemají možnost či čas hrát naživo. Mnohý z nás pak spěchal k rodičům do práce, do veřejných knihoven či internetových kaváren, aby prožíval příběhy, které jsme společně tvořili. V té době se jednalo o unikum. Abarin byl první skutečně funkční server tohoto typu v ČR. Desítky a stovky lidí se na denní bázi setkávali ve virtuálním prostoru a psali, až se jim z klávesnic kouřilo.

A vedle stohů stránek vznikalo i něco dalšího. Na každoročních i nepravidelných srazech se lidé setkávali tváří v tvář. Poznávali se, kamarádili, navazovali přátelství a nezřídkakdy i více. Několik z nás díky Abarinu našlo přátele doslova na celý život či svého partnera. Díky Abarinu se komunita hráčů rozrostla o další generaci. Bez nadsázky lze říci, že Abarin utvářel naše životy. Jsme mu za to vděční.

Ale nic netrvá věčně. Po zvážení všech okolností jsme se rozhodli, že Abarin necháme pokojně odejít ve věku 20 let. Doba se změnila. Od vytáčených připojení, kdy jsme byli připoutáni k telefonní lince, a jeskyně s prostým textem a pár ikonkami se načítala dlouhé vteřiny, má dnes téměř každý mnohonásobně rychlejší internet v mobilu a stále při sobě. Hraje se prostřednictvími videochatů přes nespočet komunikačních programů či aplikací přímo vyvinutých pro hru s přáteli. Svými možnostmi, tvorbou map a provázaností mezi sebou dalece přesahují cokoliv, co náš stařeček může nabídnout. Kromě nostalgie mu nic nezbývá. To se podepsalo na posledních letech jeho života.

Trocha statistiky: Hlavním důvodem k tomuto rozhodnutí bylo, že v dosavadním roce 2022 na Abarinu vzniklo 116 příspěvků do jeskyní. Z toho 106 má na svědomí jedna dvojice. Abarin lze v tuto chvíli označit serverem pro dva hráče. Alespoň 1 příspěvek do jeskyně napsalo 7 uživatelů. Zalogovalo se 39. Abarin už je dávno napojen na dýchací přístroje, které ho drží při životě. Trápí se, umírá. Šance na vzkříšení v současné době takřka neomezených možností internetu neexistuje. Občas je zkrátka potřeba spolknout pýchu a sobeckost, přiznat si realitu a nechat odejít to, co je nám milé. Dokud zbývá alespoň nějaká důstojnost.

Pozvedněme tedy číše na jeho počest a připijme na kulatiny s vědomím, že další narozeniny již nebudou. 

Toto rozhodnutí je konečné a nemá smysl nás jakkoliv přemlouvat.

Za adminský tým Abarinu,

PEEPA.

PS: V nejbližších dnech bude zveřejněn harmonogram vypínání funkcí. Na září pak plánujeme poslední rozloučení, kdy bychom se sešli u piva či vína a společně zavzpomínali na ta krásná léta, která jsme tu prožili. Obřadně pak společně “vytáhneme zástrčku” a uložíme Abarin k věčnému spánku. Někteří z těch, kteří s námi zde hráli, již na druhém břehu čekají…

:: Články ::

Nejen hraním dáváme popustit své fantazii, někteří z nás se rovněž věnují psaní. Níže se nachází výčet nejnovějších článků. Próza, poezie a občas i nějaké to odbornější pojednání na rozličná herní témata, představení jeskyně a to, co se do jiné kategorie nevešlo. Články z kategorií prózy a poezie se jednou měsíčně utkávají o přízeň čtenářů v hlasování, jehož vítěz si odnáší do příštího hlasování putovní tyrkysovou hvězdu - dříve legendární soutěž O Austinův zkatý brk, nyní její reinkarnace O pero Fénixe. Kompletní seznam článků podle kategorií je k dispozici skrze odkazy pod tímto úvodem, či v levém menu, kde je i možnost přidat vlastní článek.

Próza Poezie Pravidla Dobrodružství Jiné

 

Tunelem III. Próza
Morniel Modrý 13.1.2022

Koukám, že už vám dlužím pěkně dlouho další pokračování...snad to ještě někdo čte:) Morn...

celý článek přečteno: 115x, komentáře: 0
 
 
Tunelem II. Próza
Morniel Modrý 17.10.2021

První díl sesbíral pár přečtení, takže tady máte pokračování:-)

celý článek přečteno: 191x, komentáře: 0
 
 
Tunelem I. Próza
Morniel Modrý 22.8.2021

Tak víte co? Už dva roky nepřibyl žádný nový článek, a mě to štve. Takže se podělím o vlastní fantasy věc...uvidíme, jestli někdo ještě čte:-)

celý článek přečteno: 251x, komentáře: 0
 
 
Duchové z řetězu - první část Próza
Sardirius 17.9.2019

Tak jsem dokopal a městská fantasy pokračuje. Kdo spáchal brutální vraždu v Bytech? A co s tím mají společného Poltergasti? Pojďme to zjistit.

celý článek přečteno: 738x, komentáře: 1
 
 
Znovuzrození Próza
d3stiny 30.8.2019

Tak se to radním Palantasu konečně povedlo.... Knihovna byla na popel. Dali si to jako dárek k začátku nového roku. Ani magie knihovníků nesatačila, překvapili je ve spaní... Lidé už téměř zapomněli, jen mezi sebou si občas připomněli některý z příběhů, který tam četli. Ale jedna věc se radním stále nedařila - postavit na tom pozemku něco nového. Něco, co by se jim líbilo víc než trosky... Jako by magie toho místa ještě přece jen nevydechla naposledy.

celý článek přečteno: 799x, komentáře: 0
 
 
Fénix Próza
Sardirius 4.3.2019

Úvodní povídka do mého urban fantasy světa. Doufám, že se bude líbit. Prosím zanechte mi svůj názor a zda chcete další příběhy :D

celý článek přečteno: 1024x, komentáře: 2
 
 
I. - OTÁZKA a ODPOVEĎ Poezie
Basteliq 3.2.2019

Prajem vám pekný deň a užívajte si moje čítanie. Takúto báseň tvorím poprvykrát, budem rád za akékoľvek hodnotenie a úprimný názor. Ďakujem.:) P.S: Ide len o zamyslenie a možno pobavenie jenoduchou básňou, pre každého niečo iné. Fakt nie som expert na básne, no ak by sa vám to páčilo, môžem nabudúce vymyslieť niečo iné.

celý článek přečteno: 1027x, komentáře: 0
 
 
Obléhání Rudého Bodce Próza
AlaCz 10.6.2018

Příběh z dějin Džálav, odehrávající se v Rudé Rebélii odehrávající se 7 let před příběhem jeskyně. Příběh poukazuje na to co MŮŽE nastat.

celý článek přečteno: 1256x, komentáře: 0
 
 
Stará Říše. Postrach Devastopolu Próza
Hamaluso 6.10.2017

Rozhodl jsem se navázat na Sinthorase a jeho povídku Stará Říše. Tentokrát je to menší shrnutí mého nájemného lovce jménem Meibilo. Doufám, že si to užijete. Hamaluso (Šunka)

celý článek přečteno: 1593x, komentáře: 0
 
 
NAMRO - vydání 60. - srpen 2017 Jiné
Janika 18.9.2017

60. číslo NAMRO je zde!

celý článek přečteno: 1596x, komentáře: 1
 
 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.