abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Próza ::
Koukám, že už vám dlužím pěkně dlouho další pokračování...snad to ještě někdo čte:) Morn...
 
[autor: Morniel Modrý, kategorie: Próza, datum: 13.1.2022]
 
První díl sesbíral pár přečtení, takže tady máte pokračování:-)
 
[autor: Morniel Modrý, kategorie: Próza, datum: 17.10.2021]
 
Tak víte co? Už dva roky nepřibyl žádný nový článek, a mě to štve. Takže se podělím o vlastní fantasy věc...uvidíme, jestli někdo ještě čte:-)
 
[autor: Morniel Modrý, kategorie: Próza, datum: 22.8.2021]
 
Tak jsem dokopal a městská fantasy pokračuje. Kdo spáchal brutální vraždu v Bytech? A co s tím mají společného Poltergasti? Pojďme to zjistit.
 
[autor: Sardirius, kategorie: Próza, datum: 17.9.2019]
 
Tak se to radním Palantasu konečně povedlo.... Knihovna byla na popel. Dali si to jako dárek k začátku nového roku. Ani magie knihovníků nesatačila, překvapili je ve spaní... Lidé už téměř zapomněli, jen mezi sebou si občas připomněli některý z příběhů, který tam četli. Ale jedna věc se radním stále nedařila - postavit na tom pozemku něco nového. Něco, co by se jim líbilo víc než trosky... Jako by magie toho místa ještě přece jen nevydechla naposledy.
 
[autor: d3stiny, kategorie: Próza, datum: 30.8.2019]
 
Úvodní povídka do mého urban fantasy světa. Doufám, že se bude líbit. Prosím zanechte mi svůj názor a zda chcete další příběhy :D
 
[autor: Sardirius, kategorie: Próza, datum: 4.3.2019]
 
Příběh z dějin Džálav, odehrávající se v Rudé Rebélii odehrávající se 7 let před příběhem jeskyně. Příběh poukazuje na to co MŮŽE nastat.
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 10.6.2018]
 
Rozhodl jsem se navázat na Sinthorase a jeho povídku Stará Říše. Tentokrát je to menší shrnutí mého nájemného lovce jménem Meibilo. Doufám, že si to užijete. Hamaluso (Šunka)
 
[autor: Hamaluso, kategorie: Próza, datum: 6.10.2017]
 
S trochu větším odstupem je tu další pokračování s malinko jinou formou popisu děje i prostředí. Objasníme už co se vlastně s hl. hrdinou děje? Přidáme další otázky bez odpovědí? :-)
 
[autor: michza, kategorie: Próza, datum: 26.6.2017]
 
Druhý příběh z krátkého vyprávění. Některé věci jsou matoucí, zatímco jiné zůstávají nevyřčené...prozatím.
 
[autor: michza, kategorie: Próza, datum: 3.5.2017]
 
První z krátké série jednoduchých výkřiků do tmy, které vzešli po delších a oklikami zmožených úvahách o hranicích lidského těla. Nebo to byla mysl, co měla hranice? Už je to v trochu rozmazané paměti...
 
[autor: michza, kategorie: Próza, datum: 10.4.2017]
 
Téma: Hřbitovní storky Rozsah: maximálně dvě normostrany Tahle povídka poputuje ještě do jiné soutěže, než do té abarinské. Jak si myslíte, že se jí tam bude dařit? A jak se vám líbí? Podělte se o svůj názor do komentáře.
 
[autor: Vegaš, kategorie: Próza, datum: 19.2.2017]
 
A je tu konečne záver. Bitka je dobojovaná ostáva už len vysporiadať sa s následkami. A pouzatvárať tých niekoľko voľných koncov, ktoré nám ešte ostali. Všetkým, ktorí to vydržali až potiaľto, ďakujem za trpezlivosť;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 18.1.2017]
 
Opäť po veľmi dlhej dobe ponúkam pokračovanie tohto môjho literárneho počinu. Už to trvá dlho, ale dobrá správa je, že som po pár mesiacoch trápenie sa konečne príbeh dokončil;-) Aj keď kvôli dĺžke som ten záver musel rozdeliť do dvoch pokračovaní. Takže, ak vás zaujíma, ako to celé v Lunar City dopadne, smelo sa pustite do čítania, blížime sa do finále;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 2.1.2017]
 
Nakonec nám možná nezbude než připustit, že všechny příběhy prostě nemívají šťastné konce.
 
[autor: Vegaš, kategorie: Próza, datum: 25.12.2016]
 
Povídka napsána minulý rok pro účely jedné fan fikce kterou píšeme s kámoši. Částečně také určen jako článek na Abarin ale než jsem ho vydal něco se do toho vpletlo. Ano text má své gramatické problémy ale nedostatky mých nástrojů na kontrolu jsou úchvatné. Zároveň ano celá událost je z hlediska lóre neuskutečnitelná, kvůli jistým detailům jako třeba to že Blizzard se vyžívá v zabíjení draků.
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 20.12.2016]
 
Zde je finále. Obě části jsem uložil hned po sobě takže je tu pravděpodobnost že tahle vyjde před šestkou a za to se omlouvám. Jinak děkuji všem kteří tuto "ságu" dočetli až do konce :) Snad se brzy uvidíme u nějaké nové povídky.
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 11.10.2016]
 
Předposlední část. Poslední bude mírně odlišná a přijde brzy jelikož byla s předposlední napsána naráz.
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 11.10.2016]
 
Krátká povídka zasazená do historie nově založené stejnojmenné jeskyně.
 
[autor: .Sinthoras., kategorie: Próza, datum: 10.10.2016]
 
Zamáváme pár postavám jelikož konec už je skoro zde!
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 24.9.2016]
 
Čtvrtá část. Zde nastal menší problém že určité pasáže chyběly a já byl nucen je doplňovat z paměti ale myslím si že se mi povedlo to doplnit co nejpřesněji to šlo..
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 17.9.2016]
 
Vzpomněla jsem si na pár starších kousků, co ještě stojí za zveřejnění, takže než se dostanu k psaní nových věcí, můžu vám sem zatím něco hodit. ;) Tenhle kousek je pět let starý, psala jsem ho ve škole na zadání "reportáž". A jako byste mě neznali... :D Fiktivní reportáž fiktivních postav z fiktivního místa o fiktivní události. :D Kdo chce letět raketoplánem?
 
[autor: d3stiny, kategorie: Próza, datum: 12.9.2016]
 
Je po lete a tak som si povedal, že by sa patrilo zase trošku pohnúť s príbehom. Ak sa teda ešte stále nájdu záujemcovia o výlet na jediný prirodzený satelit Zeme, expresný spoj do Lunar City je pristavený na doletovej bráne osem;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 9.9.2016]
 
Po kratší době nová část.
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 6.9.2016]
 
ano, takový malý návrat marnotratné dcery... nejspíš nečekejte velký comeback, na to se mi přeci jen nedostává úplně času, inspirace a síly, ale tak aspoň něco, ne? navíc jsem si řekla, proč neudělat Melkerovi radost. ;) (a neodpočinout si na chvíli od starostí kolem vedení jeskyně, abych se do toho mohla pak zase pustit) a nebojte, tentokrát je to krátké. ;)
 
[autor: d3stiny, kategorie: Próza, datum: 2.9.2016]
 
Po delší pauze je zde druhá část.
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 25.8.2016]
 
Jedná se o backstory jedné z mých WoW postav který se zároveň prolíná s backstory jiných postav. Zároveň bych chtěl lidi co jsou trochu znalejší pravidel RP upozornit že tento backstory nepoužívám na otevřený role play jen na storyline co hrajem s přáteli.. Zároveň bych se chtěl omluvit o mou gramatiku ale nepatřím mezi ty nejlepší v českém jazyce a zároveň byl původní text v angličtině.
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 7.7.2016]
 
Napadlo ma, že je možno niekto zvedavý na pokračovanie rozbehnutého lovu na čínskeho gentlemana v Lunar City;-) Pre prípade, že áno, bez dlhých rečí okolo, tu je pokračovanie príbehu.
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 12.6.2016]
 
Další 'kniha', tentokrát ji snad dotáhnu do konce. L.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 26.5.2016]
 
Konečná kapitola, ačkoliv jsem jich sliboval víc. Snad se bdue líbit. L.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 14.5.2016]
 
Zas to trvalo hodne dlho a niekto by ma mohol obviniť, že testujem trpezlivosť čitateľov. Ale zodpovedne vyhlasujem, že nič také nerobím a že proste skôr to nevydalo;-) V prípade, že ste ešte nezabudli kde sme skončili, tak viete, že k Lokimu a Rachel sa pridal ďalší starý známy z Marsu. A že ich všetkých čaká návšteva u Nicka Griffina, špecialistu na riešenie problémov v Lunar City.
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 8.5.2016]
 
Je tady poslední kapitola první poloviny, toto bude místo knihy pouze krátká povídka. Přeju zajímavé počtení! L.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 27.4.2016]
 
Jedna trochu bojová kapitolka, užijte si ji. L.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 14.4.2016]
 
Další díl, tentokrát trochu jiný. Snad se bude líbit. L.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 2.4.2016]
 
Po dlhšej odmlke sa opäť vraciame na Mesiac;-) Snáď som čakaním neodradil všetkých potenciálnych čitateľov;-) Príbeh pokračuje a Loki s Rachel začínajú pripravovať plán na odchytenie hľadaného utečenca pred spravodlivosťou. Je však otázne, či na to budú stačiť len oni dvaja...
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 1.4.2016]
 
Vypadá to, že jsem se do tohoto opravdu ponořil. :D Pěkné čtení. L.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 31.3.2016]
 
Další díl do knihy, snad se bude líbit. L.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 31.3.2016]
 
Příběh ze světa Písně ledu a ohně nebo Hry o Trůny. Neobsahuje žádné spoilery, ani žádnou část příběhu - je to kompletně vymyšlený příběh. Pravděpodobně z toho ti, kteří neznají předlohu, budou zmatení - do určité míry vyžaduje znalost předlohy. Vypadá to, že bude pokračovat. Přeju pěknou četbu! L.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 26.3.2016]
 
Po krátkej odmlke sa opäť vraciame na Mesiac, do stroho zariadeného bytu v jednom z habitatov v Okraji, Lunar City. Po noci strávenej snorením po Sieti a hľadaním bývalého prominenta Marineris Chemicals nastal čas, aby sa Loki pochválil Rachel svojimi zisteniami. A keďže podľa komentárov k predchádzajúcim dielom sa tu nachádza minimálne dvojica čitateľov, očakávajúca pokračovanie, tu ho máte;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 10.3.2016]
 
Původně slohovka na češtinu, nakonec dopadla jako slušný prolog k příběhu. Nebudu v tom asi pokračovat, ale je to minimálně zajímavé. Přeji pěkné počtení. L.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 7.3.2016]
 
Trey Gerret, a.k.a. Loki absolvoval prekvapivé stretnutie so svojou starou známou. Ešte prekvapivejšie bolo keď zistil, že Rachel ho hľadá preto, aby mu dala pracovnú ponuku. Takže nastal čas na obchodné jednanie. Ale nakoľko si Loki potrpí na svoj imidž, nemohlo to byť v tej pokľudnej kaviarni, kde sa stretli. Takže oboch čakal malý výlet do Lunar City.
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 27.2.2016]
 
Loki, elitný hacker z Nového Tokya, si užíva nedobrovoľný exil na Mesiaci. Z Marsu musel urýchlene zmiznúť po tom, ako sa zaplietol do boja o moc medzi dvoma vplyvnými organizáciami. Ani tých necelých 150 miliónov kilometrov, ktoré delia Mars a Mesiac, však nezabránilo tomu, aby ho dobehla minulosť. Prekvapivé však bolo, že sa to stalo v podobe Rachel Valdezovej, ženy, s ktorou má Loki komplikované vzťahy. Najprv ju pomáhal vypátrať ako zločinca, hľadaného Federálnou políciou, aby jej následne pomáhal v boji proti korporácii, zneužívajúcej ľudí na biologický výskum. Prečo ho hľadá práve ona a práve teraz? Ak chce Loki získať odpovede na tieto otázky, nevyhne sa stretnutiu s Rachel.
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 19.2.2016]
 
Už je to viac ako sedem rokov, odkedy sa skončil môj posledný príbeh z ulíc Nového Tokya. Niekoľko verných čitateľov vtedy vyjadrilo nádej, že sa dočkajú pokračovania. Úprimne, nenapadlo ma, že to čakanie bude trvať tak dlho. Ale nakoniec sa podarilo. Síce došlo k zmene prostredia, červenú planétu vystriedal prašný povrch Mesiaca, ale niektoré známe postavy ostali. Snáď týmto mojim literárnym počinom poteším pôvodných čitateľov, prípadne zaujmem nejakých nových;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 11.2.2016]
 
První kapitola z knihy, jejíž název vidíte výše. Píšu ji na Wattpadu, kde si můžete přečíst její popis. Odkaz tam je v úvodním obrázku.
 
[autor: hasonm, kategorie: Próza, datum: 3.1.2016]
 
V současné době píšu knihu Čas Podzimu která se odehrává v Post-apokalyptickém světě mnou vymyšleným. Toto je první verze první kapitoly.
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 4.12.2015]
 
Další část povídky.
 
[autor: hasonm, kategorie: Próza, datum: 30.11.2015]
 
Do povídky Tajná touha jsem vložil hodně z vlastního srdce a svých "Narnií vonících" snů.
 
[autor: Reflame, kategorie: Próza, datum: 20.11.2015]
 
Pokračování, kde se děj rozvíjí na to podstatné.
 
[autor: hasonm, kategorie: Próza, datum: 8.11.2015]
 
První část příběhu o dvou klucích, kteří se stanou přáteli na život a na smrt. Pokud se vám to bude zdát nudné, prosím vytrvejte, toto je pouze úvod.
 
[autor: hasonm, kategorie: Próza, datum: 3.11.2015]
 
To nám tak jednou na literárních dílnách (hm, rok dva zpátky?) Temnářka zadala pojmout ne úplně tradičně ono ohrané schéma "drak unesl princeznu a princ ji jde zachránit". A tohle vzniklo. Nechtějte vidět, co vzniklo, když zadala erotiku (točilo se to kolem přípravy těsta na buchtu, tuny poznámek a narážek (koncentrace dvojsmyslů byla tak vysoká, že tvořily drtivou většinu vyměněných vět) a pořádné porce smetany vykydlé na hlavu víc jak pětisetleté velemágini/bohyni. A přitom se tam vlastně nic nemravného on-screen nestalo, akorát sem naznačila, když si Artemis zkoušela zachránit život po tom se smetanou útěkem do koupelny, ale to je celé. Mimochodem, Zorena, ta velemágině/bohyně, je Temnářčina postava, svým způsobem byl ten dvoustránkový výsledek takovou pomstou za takhle podpásové téma.). Jak jsem se s tím poprala posuďte sami. A jen doufám, že odstavce jsou ok, někdy jsem dost váhala, jak to rozdělit, hlavně u částí, kdy drak či princezna něco vyprávěli princi. Enjoy. :)
(S Artemis a Zorenou se jinak ještě setkáte, ta zmíněná ptákovina je scénou z mnohem rozsáhlejší práce, která z původně povídky bobtná tak do rozsahu novely, jen úplný začátek dává tak třicet stránek. A můžu slíbit, že to bude zatraceně stát za to (Kdo zná Vyhlídky na věčnost od Kulhánka, tak Artemis je tak trochu Mluvčí, co si hraje na boha. Dejte ji dohromady se zatraceně ostrou a ostřílenou bojovou máginí, co je současně bůh, a o zábavu je postaráno.)

U draků v téhle povídce jsem se jinak inspirovala Kryptou, snad mi bude prominuto z příslušných míst.
 
[autor: d3stiny, kategorie: Próza, datum: 2.11.2015]
 
Problémy. Odehrává se 17. Mirtulu 1312. Založeno na hře Icewind Dale II.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 15.10.2015]
 
Příběh který jsem napsal před dvěma lety a který jsem nedávno mírně předělal. Je to první z mých větších příběhů. Předem bych se chtěl omluvit za gramatiku ale to není věc kterou zrovna dvakrát vládnu a i když si přečtu txt málokdy najdu své chyby...
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 11.10.2015]
 
Přípravy, část druhá. Odehrává se 17. Mirtulu 1312. Založeno na hře Icewind Dale II.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 28.9.2015]
 
A poslední část, ať to zbytečně neprotahuji :) Pevně věřím, že to vede alespoň trochu k zamyšlení, ale kdoví...třeba se jen šeredně pletu. Každopádně příjemné čtení. Artemian
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 14.9.2015]
 
Druhé pokračování, neboť je lepší mít více kratších příspěvků než jeden dlouhý :). A kromě toho hrozně rád napínám :D. Každý se jednoho dne probudíme a zjistíme, že bychom se chtěli vrátit zpět... vrátit se zpět a něco změnit...
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 11.9.2015]
 
Jsem zpět a tentokrát jsem si pro vás připravil romantickou povídku. Jde o příběh, který každý hodný kluk zažil a většina dívek si časem uvědomí, že toho byla součástí... a tak doufám, že se společně zasníme a něco si odneseme ;)
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 9.9.2015]
 
Přípravy. Odehrává se 17. Mirtulu 1312. Založeno na hře Icewind Dale II.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 24.8.2015]
 
Tak je tu poslední díl této krátké povídky, který uzavře všechny otázky, na které byste se možná mohli ptát. Pevně doufám, že vás rozuzlení alespoň trochu zaskočí a potěší, díky čemuž na mě nebudete vzpomínat ve zlém ;) Samozřejmě uvítám všechny komentáře, kterými mě můžete počastovat, protože jak se člověk může zlepšit bez kvalitní zpětné vazby :) Díky a přeji příjemnou zábavu, Artemian
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 15.6.2015]
 
Předposlední díl, doufám, že se bude líbit ;)
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 11.6.2015]
 
Další část ponurého příběhu. Pokud je to první díl, který čtete, doporučuji začít od části 1 :P :))
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 5.6.2015]
 
Zase raz otravujem osadenstvo abarinské:) Tentoraz krátkou poviedkou, na ktorú ma nevedomky priviedla Harrieta. A to svojou jaskyňou, Údolí slz a jej vojnovou tématikou. Ďakujem Harrieta:)
 
[autor: Canis lupus albus, kategorie: Próza, datum: 1.6.2015]
 
Třetí díl, tentokrát trochu změníme styl a oprostíme se od prvoplánové akce ;) Snad se bude líbit i tak :))
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 31.5.2015]
 
Dialogová miniatura s motivem nápadně známým těm, kteří kdy četli Zeměplochu (protože ta inspirace je znát opravdu citelně). Aneb co se stane, když dáte na jednu oběžnou dráhu sovětské astronauty s raketoplánem, americký špionážní satelit a navzdory vakuu poměrně obstojně mluvící kostru s lehce šibeničním humorem. Fiktivní historie inklůdid. (ne, mně do smíchu není, ale co, snad se pobavíte :))
 
[autor: d3stiny, kategorie: Próza, datum: 26.5.2015]
 
Druhé pokračování, doufám, že se bude líbit ;)
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 25.5.2015]
 
Keďže všetky nitky záhady neboli úplne rozpletené, vrátime sa ešte na krátku chvíľu späť do Londýna. Nesľubujem, že zaznejú všetky odpovede, nesľubujem, že nevzídu nové otázky, ale nakoniec, ak by som všetko odkryl v jednej poviedke, o čom by som neskôr písal?;-) Ďakujem všetkým, čo to vydržali až sem.
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 25.5.2015]
 
Je tomu skoro rok, kdy jsem naposledy aktivně hrál na Abarinu a musím se přiznat, že mi bylo líto, jak jsme s některými jeskyněmi sekl. Návrat je vždycky trochu nejistý, proto začnu alespoň povídkou a uvidíme, zda mi bude na nejvyšších postech odpuštěno :D Každopádně přeji příjemné počtení a další části budu přidávat postupně, pokud se bude líbit :) Artemian
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 21.5.2015]
 
Po týždni sa opäť vraciame do prístavných uličiek steampunkovej verzie viktoriánskeho londýna, kde Caswell nájde odpovede na niektoré otázky. Náhly zvrat ho však môže stáť život.
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 18.5.2015]
 
Krátký příběh (samozřejmě smyšlený) o mé vysněné sebevraždě.
 
[autor: Vegaš, kategorie: Próza, datum: 11.5.2015]
 
Pre tých, ktorých zaujal tento steampunkovo ladený príbeh z chladných a vlhkých londýnskych ulíc, prinášam pokračovanie, kde sa Caswell odhodlá zistiť, čo sa skrýva za Ciaranovým zmiznutím. Príde aj podivné pozvanie na večeru.
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 11.5.2015]
 
Taká fakt krátka jednohubka, ktorú ani neviem kam zaradiť:) Záver nechávam na čitateľovi... Prípadný neporiadok v odstavcoch je zapríčinený mnou. Už som odvykol používania tagov :)
 
[autor: Canis lupus albus, kategorie: Próza, datum: 6.5.2015]
 
...kde Caswell zistí, že nie je jediný, koho trápi Ciaranovo zmiznutie. Na scéne sa zjaví neznáma osoba.
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 4.5.2015]
 
Nakoľko steampunk už nie ne na Abarine neznámym žánrom, rozhodol som sa prispieť svojou troškou aj ja. Príbeh som mal v hlave zopár rokov, tak som sa konečne dokopal k tomu hodiť ho na papier. Steampunk sa pre mňa neoddeliteľne spája s obdobím Viktoriánskeho anglicka. Ak vás teda lákajú londýnske ulice mokré od dažďa, obloha zakrytá mrakmi a parou a jesenný chlad sálajúci od Temže, nasledujúci text by mohol byť odpoveďou;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 27.4.2015]
 
V rozhovoru jsem zmiňovala jednu povídku, která souvisí s mojí přezdívkou, respektive je jedním z možných jejích původců. No a tady je. Celkem svižná kyberpunková záležitost, v níž jsem coby autor tak trochu na hraně s etikou. Enjoy! ;)
 
[autor: d3stiny, kategorie: Próza, datum: 20.4.2015]
 
Malý štěk z jeskyně Kingdom of Valcia
 
[autor: Reflame, kategorie: Próza, datum: 15.4.2015]
 
Nebohé dívky v nesnázích! Kruté úklady a bezpráví! Jak to dopadne? Bude naše hrdinka v poslední chvíli zachráněna rytířem na bílém oři? Zvítězí dobro nad zlem? Nenechte se zmást nevinným názvem a pamatujte - naděje umírá poslední. ;)
(někdo ty články držet musí, ale, sakra, ty dobrý povídky mi docházejí, ty ostatní budou potřebovat více či méně překopat... :D)
 
[autor: d3stiny, kategorie: Próza, datum: 9.3.2015]
 
Doposud poslední věc, kterou jsem dokončila, zhruba před necelým rokem (květen/červen, tak nějak myslím). Komorněji pojaté scífko s nádechem mystéria.
 
[autor: d3stiny, kategorie: Próza, datum: 13.2.2015]
 
Zapůsobilo to na vás nějak? :-)
 
[autor: Vegaš, kategorie: Próza, datum: 1.2.2015]
 
Zdravím všechny, kdo tak cca před půl rokem čítávali mou povídku na pokračování o upírovi Danielovi. Mám tu pokračování, které přesně navazuje na poslední část. kvůli rozsahu ji neposílám celou, ale pouze první kus. Jak je v tomto příběhu zvykem, díváme se zde na osudy hlavní postavy z velké části i očima okolních charakterů. Zde je to detektiv Martin Owens.
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 29.1.2015]
 
Tohle údajně patří k tomu nejlepšímu, co jsem napsala. No, nevím, já bych byla MNOHEM skeptičtější, vlastně s postupem času mi zrovna tahle povídka přijde horší a horší... :D
Každopádně se ale ocitla ve sborníku povídek literárních dílen, pořádaných Terezou "Temnářkou" Matouškovou a Janou "Elinor" Poláčkovou pod záštitou Mahenovy knihovny v Brně (no dopbře, JE to trochu reklama, pro ty z vás z Brna, řeší se tam věci užitečné i pro hraní ;)). Sborník se jmenuje Zapadlý kout a pravděpodobně už je kompletně vykoupený, protože to byl malonáklad (ne, fakt by nám knihovna nezaplatila více vítisků).
Případné překlepy nebo chyby prosím odpusťte, fakt už je tam nevidím, i když o nějaké drobnosti vím (dohledat to tam se mi nicméně nepovedlo).

Žánrově řekla bych urban fantasy.
Rozsahem deset stránek

Kdo rozpozná všechny popkulturní narážky a inspirace, má zlatého bludišťáka a u mě někdy v budoucnu kofolu. :D
 
[autor: d3stiny, kategorie: Próza, datum: 19.1.2015]
 
O ozbrojencích na koních a tajemném pobudovi
 
[autor: Reflame, kategorie: Próza, datum: 8.1.2015]
 
Takto jsem v jeskyni „Ilarie 1“ dne 25. 12. 2014 odehrál pohřeb padlého skřeta.
 
[autor: Reflame, kategorie: Próza, datum: 25.12.2014]
 
Ahoj. Tohle je můj první příspěvek na Abarinu. Vás všechny, co by jste to dočetli až do konce, bych prosil o zaznamenání vašeho názoru
 
[autor: Vegaš, kategorie: Próza, datum: 7.12.2014]
 
No hrůza já vim :D
 
[autor: AlaCz, kategorie: Próza, datum: 24.9.2014]
 
Malý útržek z jeskyně upozornění: něco jsem tam přidal a něco vynechal. PS: Je to začátečnický článek, takže tam je nejspíš spousta chyb
 
[autor: warsong, kategorie: Próza, datum: 15.9.2014]
 
I když mi to minule moc lidí nečetlo, stejně vám to předhodím. Další kratičká sci-fi povídka, nic vám to neudělá, když si to aspoň přečtete a okomentujete;-)
 
[autor: Morniel Modrý, kategorie: Próza, datum: 9.9.2014]
 
Malá ochutnávka z možná nové rubriky v NAMRO. Doufám, že se vám bude líbit a pokud to vyjde tak v novém čísle našeho abarinského měsíčníku budete mít plnou verzi první části.
 
[autor: Mario Black, kategorie: Próza, datum: 7.9.2014]
 
Všichni si dokážeme představit, jaké neromantické a děsivé představy v nás vyvolá hluboký, burácivý řev motorů. Když se zavřenýma očima vyčkáváme a drtíme jazyk mezi zuby, abychom zahnali vlezlý a mrazivý strach. Pravda je jiná. Ne, nikdo z nás si to neumí představit. Když císařský arcimág poprvé očaroval zbraň, celý svět se topil v obdivu a bázni. Magie dávala jinak mrtvému kovu vlastní vůli, život. A ten, kdo jej dokázal zkrotit se stával neporazitelným válečníkem. Když však arcimág přivedl k životu stroj, obrátila se k němu zády i vlastní zem. Vládnoucí rodina, ale i generalita mocnou zbraň vítala jako klíč k vítězství, ale lidé, ba dokonce i vojáci se báli. Stroje měly vlastní hlavu a co víc... Četly myšlenky. Teď po mnoha letech spočinul svět na kraji války a jeden ze synů stárnoucího mága padl. Pojďte si přečíst jeho konec.
 
[autor: Whurgan, kategorie: Próza, datum: 1.9.2014]
 
Takto jsem v jeskyni Kingdoms of Valcia dne 21. 7. 2014 odehrál slavnostní zahájení kulturního festivalu.
 
[autor: Reflame, kategorie: Próza, datum: 21.7.2014]
 
Krátký příběh o tom, co všechno se může přihodit, když ulovíte zlatou rybku
 
[autor: Mario Black, kategorie: Próza, datum: 3.7.2014]
 
Vy to údolí neznáte? Tak se zkuste podívat...
 
[autor: Harrieta, kategorie: Próza, datum: 11.5.2014]
 
Né každý sen se uloží detailně, a zrovna takovéto sny jsou nejzajímavější a nejvhodnější snad i pro příběhy hrdinství. Tak jsem se rozhodl vybavit si jeden takový sen a trochu jej literárně doladit.
 
[autor: Arathorn, kategorie: Próza, datum: 28.4.2014]
 
Čekali jste víc, než měsíc... Nu, tak tedy odesílám kratší konec (stále nesoutěžní).
 
[autor: , kategorie: Próza, datum: 27.4.2014]
 
Už je to dlouho, co jsem napsala tohle maličké dílko. Třeba si taky jenou stejně povzdychnete...
 
[autor: Harrieta, kategorie: Próza, datum: 22.3.2014]
 
Jedno z mých starších dílek. Na nové nějak není čas a invence ;)
 
[autor: Janika, kategorie: Próza, datum: 20.3.2014]
 
Rozhodl jsme se hodit všechno, co jsem se naučil o psaní za hlavu a napsat něco od srdce. Tak si to užijte a holky si mohou trochu pobrečet.
 
[autor: Pidzey, kategorie: Próza, datum: 17.3.2014]
 
Nevěděl jsem jak poděkovat, tak jsem se rozhodl dopsat čtvrtou kapitolku. V této kapitolce se stane mnohé a já tu nechci moc prozradit, i když samotný nadpis prozrazuje sám o sobě mnohé. :) (mimochodem, tato sága už je pro měsíc Březen nesoutěžní)
 
[autor: , kategorie: Próza, datum: 28.2.2014]
 
V minulé kapitole byla Nanael zavřena v kobce a potkala podivuhodného pologolema jménem Slar. Nakonec se jí z kobky podařilo dostat ven, ovšem kobka není tím, čím se být zdá.
 
[autor: Arathorn, kategorie: Próza, datum: 21.2.2014]
 
Úvodní řeč: Tma, znáte ten pocit, když se snažíte podívat na svou ruku, ale nevidíte ji ani když se téměř dotýká vašeho oka? Pokud ho znáte, tak se můžete ztotožnit se současnou situací Nanael.
 
[autor: Arathorn, kategorie: Próza, datum: 18.2.2014]
 
Dlouho dlouho jsem přemýšlel, zda bych měl nějakou povídečku publikovat přímo sem an Abarin. Nakonec jsem se dočkal i příhodného témata. V lednovém NAMRU jsem si všimnul části zmiňující se o oblíbených postavách. Všiml jsem si, že tam prakticky jsou jen elfové a trpaslíci, rozhodl jsem se proto pro úplně jiný soudek, který bude pro mnoho Abariňáků a Abariňaček zajímavý, protože jsem snad ještě neviděl jeskyni, kde by byl padlý anděl a proto je tu zde má krátká povídka o těžkém údělu padlých andělů. :) Příběh je zasazen do středověkého fantasy světa a pojednává o dvou svržených andělech, Leovi a Nanael.
 
[autor: Arathorn, kategorie: Próza, datum: 15.2.2014]
 
Pašerácké tunely. Odehrává se 1. Mirtulu 1312. Založeno na hře Icewind Dale II.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 12.2.2014]
 
Kdysi to byl životopis do jeskyně Vrána, ale jeskyně bohužel skončila....tak třeba aspoň k něčemu bude...:)
 
[autor: Marín, kategorie: Próza, datum: 4.2.2014]
 
Takový malý nápad, aspoň vidíte, jak to vypadá, když sedím moc dlouho doma a při brouzdání internetem narazím na něco vědečtějšího:-)Snad se vám bude líbit...
 
[autor: Morniel Modrý, kategorie: Próza, datum: 4.2.2014]
 
2. Kapitola knihy.
 
[autor: hasonm, kategorie: Próza, datum: 3.2.2014]
 
První kapitola knihy- Tering se probouzí po nárazu do hlavy...
 
[autor: hasonm, kategorie: Próza, datum: 3.2.2014]
 
Gobliní zákopníci. Odehrává se 1. Mirtulu v Targských docích. Založeno na hře Icewind Dale II
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 2.2.2014]
 
Prolog mé knihy s názvem Tering. Takto " text " Je řeč a později takto ' text ' myšlenky.
 
[autor: hasonm, kategorie: Próza, datum: 30.1.2014]
 
Targské doky. Odehrává se 1. Mirtulu 1312 v Targských docích. Založeno na hře Icewind Dale II.
 
[autor: Laucian, kategorie: Próza, datum: 29.1.2014]
 
Je to už dávno, čo som napísal (do jednej súťaže) túto poviedku. Také malé Sci-fi.
 
[autor: Ravenja, kategorie: Próza, datum: 13.1.2014]
 
Pokračovanie 2/2
 
[autor: Lord Matej IX., kategorie: Próza, datum: 7.1.2014]
 
Pokračovanie 1/2
 
[autor: Lord Matej IX., kategorie: Próza, datum: 7.1.2014]
 
Kedysi som sa rozhodol k mojej druhej vôbec postave zo sveta World of Darkness napísať niečo kam by som uložil svoje nadšenie ako sa ujala v kampani ktorú sme hrali naživo s bandou kamarátov a kamarátiek. Ide o imaginárny rozhovor mezdi hlavnou postavou a jeho novou spoločníčkou a zachytáva niekoľko prvých nocí ktoré by mal každý mladý upír vo WoD prežiť veľmi podobne. No hlavná postava nieje taký bežný upír a tak sa jej názory a znalosti prelínajú s reáliami WoD. Ak niekto uvažuje hrať niektorú z WoD inšpirovaných jaskyní môže tu nájsť inšpiráciu a priblížiť si svet, ak je vo WoD nováčikom. Inak dúfam že sa bude páčiť aj ako obyčajné literárne dielo.
 
[autor: Lord Matej IX., kategorie: Próza, datum: 7.1.2014]
 
Volné pokračování dobrodružství smolařského učedníka, tentokráte na hradišti zemana z Lípy.
 
[autor: lord Corvin, kategorie: Próza, datum: 28.12.2013]
 
Tak po nejakom tom čase strávenom na Abarine, som sa rozhodla, že ukážem na svetlo verejnosti jeden z mojich počinov. Svoje poviedky väčšinou píšem v súvislosti s jaskyňami v ktorých hrám, avšak táto vznikla ešte predtým, než som vedela o nejakom DnD, nieto o Abarine. :) Táto poviedka je časťou veľkého príbehu, na ktorom sme robili spolu s kamarátkou pár rokov dozadu, čiže má dosť dlhý background. Dúfam však, že jeho nevedomosť v poviedke príliš nevadí. :)
 
[autor: Bludička, kategorie: Próza, datum: 24.12.2013]
 
Někdy nestačí jen psát. Psát bezduché pohádky, které neřešení nic ne černobílý, patetický boj dobra a zla. Nikdo se nedívá na souvislosti. Lidé po nich nelační. Můj hrdina nebyl jeden z těch, kteří bojovali bezhlavě za stranu "dobra". Nebyl jedním z těch slepých ctižádostivců, oveček, které se nedívaly, že ti jež jim nařizují ničit, jsou ve skutečnosti zvrácenější, než modla nepřítele, proti které tak usilovně bojují. Zrada je někdy příliš silné slovo, vykoupení je zapomenuto. Přečtěte si nyní povídku z trochu jiného soudku. Vítej ve skutečné zemi Alagaesie.
 
[autor: Whurgan, kategorie: Próza, datum: 20.12.2013]
 
možná omyl...nebo pokus s duchařskou tématikou?...kdopak ví...
 
[autor: Harrieta, kategorie: Próza, datum: 9.12.2013]
 
Krátká povídka na téma duch.
 
[autor: sally.owens, kategorie: Próza, datum: 8.12.2013]
 
Další z povídek o nešikovném učni cechu alchymistického.
 
[autor: lord Corvin, kategorie: Próza, datum: 5.12.2013]
 
Tak je to tu zase. Znovu jsem se rozhodl, něco vám sem dát k přečtení. Tentokrát jsem se pokusil o duchařské téma. Je to moje nejnovější věc. Tak přeji pěkné počtení.
 
[autor: Pidzey, kategorie: Próza, datum: 5.12.2013]
 
Poslední část této povídky. Přečtěte si další osudy Daniela, které se v tomto příběhu motají okolo ženy. Původní znění bylo úplně jiné a název business club mu více vyhovoval. Pro tento finální výtvor by se lépe hodil název - něco jako "Malířka", ale už jsem jej nechal.
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 17.11.2013]
 
Pro mé tři souputníky, kteří věrně hrají v mé kraťoulinké jeskyni je zde první díl povídky, která mne napadla při vytváření jeskyně zde. Úvodník do příběhu už zde je, kdo chce, může si jej přečíst v jeskyni jako úplně první příspěvek, paradoxně se jeskyně jmenuje úplně stejně. Tahle lehce steampunková fikce je založená v mé hlavě, nic nekradu, je to pro všechny budu rád když budu ve psaní pokračovat, možná se dokonce dočka širšího zpracování a dokonce i vydání. Nadchl jsem se pro to. Budu tudíž rád za jakékoli vaše postřehy a nyní, si užijte četbu první kraťoučké kapitoly.
 
[autor: Whurgan, kategorie: Próza, datum: 3.11.2013]
 
Jen pro pořádek: může za to Melker a jeho "pé es" v komentářích k Janičině povídce "Víla". Jeho vinou vám tedy předkládám svou prvotinu (a předpokládám i "posledninu"). Zadání bylo jasné, je otázkou, jestli splní Melkerovo očekávání... Hezké počtení.
 
[autor: Niniane, kategorie: Próza, datum: 29.10.2013]
 
Další pokračování ze života upíra Daniela karse, tetokrát z pohledu ženy. Protože jsem uvod k této povídce napsal už dříve, davám sem další část včetně úvodu, aby jste neztratili nit. Zbytek povídky je zatím jen v hlavě, ale dodám v zápětí....
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 17.10.2013]
 
Tak, Melker se dočkal - napsala jsem o víle ;) A i ti jednorožci se tam mihnou - tak snad se vám to bude líbit.
 
[autor: Janika, kategorie: Próza, datum: 1.10.2013]
 
Tak, chce to po těch prázdninách trochu rozhýbat. Mám tu pro vás další mou úspěšně dokončenou věc. Byla stvořena na dovolené u pláže asi před dvěma lety. Nechal jsme se inspirovat dvěma články z Enigmy. Schválně jestli poznáte o jaké šlo. :-D
 
[autor: Pidzey, kategorie: Próza, datum: 9.9.2013]
 
Pro ty, kteří si najdou čas tu mám další pokračování příběhu Daniela Karse. Protože se mi to tentokrát protáhlo, posílám jen ochutnávku v podobě úvodu do povídky. Do Danielova příběhu se nyní kromě jeho denních starostí :-), vloudí upírem dlouho opomíjený ženský prvek.
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 14.8.2013]
 
Tohle je moje první věc, kterou jsem před lety úspěšně dokončil. Od té doby jsem si ji několikrát čel a neměl jsem nutkání ji upravovat. Ovšem pro vás jsem ji trochu upravil. Tenhle příběh je můj osobní příklad dobře napsané povídky ze kterého se snažím vycházet pro svoje další práce.Někdy se zadaří, někdy ne.
 
[autor: Pidzey, kategorie: Próza, datum: 13.8.2013]
 
Jak jste tu na to me Sci-fi? Pokud k tomu máte vztah mám tu pro vás takovou krátkou povídku, úvahu. Krátkou proto, jelikož nerad chodím při psaní kolem horké kaše a raději do ní hupsnu. Tak si to užijte. Snad se to tentokrát vyvedlo.
 
[autor: Pidzey, kategorie: Próza, datum: 6.7.2013]
 
Komu se dobře četla upírská povídka Splynutí, může se směle pustit do volného pokračování. Jelikož je už "okurková sezóna", dávám to sem v celku ještě s nezaschlým inkoustem:-). Komu by název přišel podobný s jednou nejmenovanou upírskou ságou - vězte, že jde o podobnost zcela jistě záměrnou - pravda je taková, že mayerová si přečetla moji původní povídku a jak umí špatně česky, vznikl její "paskvil", který jste mohli shlédnout v kinech:-) (samozřejmě je to pokus o vtip - pro nehumoristy)
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 18.6.2013]
 
Máš-li chuť, vejdi.
 
[autor: Tartar, kategorie: Próza, datum: 6.6.2013]
 
Pokus o humornou fantasy. Když to budete brát s nadhledem, můžete se i pobavit.
 
[autor: Pidzey, kategorie: Próza, datum: 28.5.2013]
 
..předně se omlouvám za nečekaně dlouhou prodlevu před přidáním tohoto příspěvku.. doufám, že bude tento příspěvek dostatečným počtením pro to, abyste ho vzali nejen jako omluvu, ale i jako příslib dalšího zajímavého dobrodružství... Snad zkousnete i trochu delší provedení... :-)
 
[autor: michza, kategorie: Próza, datum: 20.5.2013]
 
Slíbené zakončení povídky. ...už teď od některých z vás slyším "Tohle chtělo zkrátit a nějak oživit":-)
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 9.5.2013]
 
Máš-li chuť, vejdi.
 
[autor: Tartar, kategorie: Próza, datum: 8.5.2013]
 
Miniséria poviedok o udalostiach z roku 9. nášho letopočtu, ktoré sa udiali v nechválne známom Teutoburskom lese. Náš príbeh sa však začína paradoxne o štyridsať rokov neskôr, kedy skupina barbarov Chattov prekročila hranicu Rýna v oblasti Umbia, s úmyslom lúpiť. Oblasť spravoval veliteľ Quintus Pomponius Secundus. Vopred sa ospravedlňujem za možné roztiahnutie textu, ale píšem v práci, a to na emaily, kde trochu hapruje riadkovanie.
 
[autor: Canis lupus albus, kategorie: Próza, datum: 8.5.2013]
 
...předposlední část povídky
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 7.5.2013]
 
Pro hráče Baldurky jedno malé dovysvětlení, sesmolené během jednoho slunného dopoledne. Pro Melkera malý pozdrav od jeho starého známého. (Samozřejmě oblíbeného a milovaného!)=(Protivný tedy rozhodně není!) A pro všechny ostatní...
 
[autor: Marín, kategorie: Próza, datum: 6.5.2013]
 
Tak jsem včera večer napsal povídku inspirovanou postavou Nathaira Mora z jeskyně Kroniky Čarosvěta. Postavu ztvárňuje Janika a samozřejmě skvěle. Doufám, že má celkem narychlo sesmolená povídka vás bude alespoň z poloviny bavit tak jako mě postava Nathaira v jeskyni. ;-)
 
[autor: Orthos, kategorie: Próza, datum: 5.5.2013]
 
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 30.4.2013]
 
Povídka mírně inspirovaná severskou mytologií. O Thorovi ani ostatních bozích nepíšu, jde mi o jejich pojetí vzniku a zániku. Vše zasazené více-méně do dnešní doby, okořeněné mojí oblíbenou tématikou - upíry. Protože je to dlouhé, nabídnu první část a uvidíme, jestli budete chtít číst dál...
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 28.4.2013]
 
Tentokrát vám dávám na posouzení jednu svou starší povídku, tak uvidím, jak se bude líbit ;)
 
[autor: Janika, kategorie: Próza, datum: 1.4.2013]
 
Niečo malé, napísané o 1h :18 minút v práci na nočnej. Bavte sa:D
 
[autor: Canis lupus albus, kategorie: Próza, datum: 19.3.2013]
 
Poslední část povídky. Je delší, ale nehodilo by se ji dále rozdělovat. Nyní již zjistíte, co to hostinský skrývá....a čeho se tak bojí.
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 13.3.2013]
 
Nuž, kedže som sa dlho k ničomu nemal, rád by som si trochu oživil svoje kreatívne myslenie, ktoré poslednou dobou začalo zakrnievať. Začnem tým že každý deň napíšem niečo krátke, a snáď sa časom dokopem aj k niečomu čo sa bude dať čítať :) Zatiaľ je tu jedna krátka (povedzme) poviedka, tak sa bavte abariňáci, kabrňáci :)
 
[autor: Canis lupus albus, kategorie: Próza, datum: 11.3.2013]
 
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 1.3.2013]
 
Posielam knižnici jeden rýchlik, ktorý vznikol zhruba za pol hodinku dnes v práci. Bavte sa ľudia :D
 
[autor: Canis lupus albus, kategorie: Próza, datum: 1.3.2013]
 
Tentokráte již úryvek z děje celého příběhu, nečekejte nic příliš závratného či specifického, je to jen začátek příběhu...
 
[autor: michza, kategorie: Próza, datum: 28.2.2013]
 
Povídka, odehrávající se ve světě World of darkness - a nebo možná ne tak úplně. Uvidíte sami...
 
[autor: Janika, kategorie: Próza, datum: 27.2.2013]
 
Jen taková blbost, je to parodie, takže nic úchvatného nečekejte.
 
[autor: Wenai, kategorie: Próza, datum: 26.2.2013]
 
Poslyšte příběh o zoufalém činu podníceným nadějí. Víra v dobrý konec je silnou motivací. Někdy tak probudíme něco, co mělo raději navždy spát. Někdy tak otevřeme truhlu, která měla zůstat navěky zamčená...
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 24.2.2013]
 
Chtěl bych se s Vámi podělit o jeden kousek, co jsem sepsal, když jsem měl dlouhou chvíli, klidně můžete tento námět někdo využít při tvorbě svého dobrodružství, ale pokud se tu tento článek bude líbit, mohl bych "na pokračování" přidávat i celý příběh, např. jednou za týden pokračování... :-) Pokuste se prosím přehlédnout případné chyby, či překlepy, které se tam mohou nalézt, přestože jsem použil i word, nemusí být opravené vše, děkuji za pochopení. (Ano, používám i v psaném textu číslovky jako číslice místo slov, je to jednodušší, ale v následném příběhu již používám především číslovky slovy, takže by to mělo být lepší.) Jedná se o jednoduché dobrodružné fantasy volně založené na DrD. S pozdravem, Michza.
 
[autor: michza, kategorie: Próza, datum: 24.2.2013]
 
Tato povídka je zasazená do univerza, do kterého byla zasazena jeskyně Hra života. Nestyďte se jakkoliv okomentovat moji práci a budu rád za jakoukoliv kritiku od vás, každý se musí pořád učit a není nic lepšího, než když dostane pár dobrých tipů a upozornění na chyby od ostatních. V blízké době bych chtěl přidávat další povídky jak ze stejného univerza, tak i úplně jiné, takže doufám že se toto bude líbit a těšte se příště. :)
 
[autor: TomasLipi, kategorie: Próza, datum: 23.2.2013]
 
Tato povídka sice již byla uveřejněna v jednom ze starších čísel NAMRO, ale když je vyhlášena ta soutěž... ;)
 
[autor: Janika, kategorie: Próza, datum: 13.2.2013]
 
Povídka využívá reálií světa World of darkness. Znalce prosím o shovívavost s případnými chybami či odchylkami.
 
[autor: Ion, kategorie: Próza, datum: 11.2.2013]
 
První ze dvou povídek psaných původně do soutěže.
 
[autor: lord Corvin, kategorie: Próza, datum: 3.9.2012]
 
Byl jsem dcerou požádán o napsání povídky do soutěže na jeden český WoW server. Vznikly tak dvě povídky, toto je druhá z nich.
 
[autor: lord Corvin, kategorie: Próza, datum: 25.8.2012]
 
Jedná se o soubor příběhů, z mé rozepsané knihy. Zde se dovídáme, jak vůbec na svět přišli první Procitlí a proč k tomu vůbec došlo. :o)
 
[autor: Starfax, kategorie: Próza, datum: 21.8.2012]
 
Potkal jsem dívku... plakala. Smutný příběh o tom, jak krutý může být osud.
 
[autor: DrBan, kategorie: Próza, datum: 25.6.2012]
 
Chvíli to trvalo, ale píšu dál:-)
 
[autor: Morniel Modrý, kategorie: Próza, datum: 16.6.2012]
 
Úsměvná próza o jednom z nejneschopnějších kouzelníků.
 
[autor: TomasLipi, kategorie: Próza, datum: 6.6.2012]
 
Humorná próza o jednom z nejneschopnějších kouzelníků
 
[autor: TomasLipi, kategorie: Próza, datum: 23.5.2012]
 
Máš-li chuť, vejdi.
 
[autor: Tartar, kategorie: Próza, datum: 15.5.2012]
 
aneb pracovní verze první části sci-fi povídky, která se z ničeho nic protáhla. Takže se pohodlně usaďte, neboť v blízké (a nebo vzdálenější) budoucnosti, kdesi na Marsu:
 
[autor: TommyUnreal, kategorie: Próza, datum: 3.5.2012]
 
Máš-li chuť, vejdi.
 
[autor: Tartar, kategorie: Próza, datum: 1.5.2012]
 
Máš-li chuť, vejdi.
 
[autor: Tartar, kategorie: Próza, datum: 26.4.2012]
 
Tak tu to máte:-)Jenom pozor, superschopnosti nejsou založené na magii!
 
[autor: Morniel Modrý, kategorie: Próza, datum: 20.4.2012]
 
Snažil jsem se opravit ty chyby,které jste mi vmetli do tváře v minulé kapitole,tož tady máte a nezapomeňte opět připomenout,co se dá zlepšit! Původně jsem chtěl napsat i jejich příchod na Kamelot,ale to až příště.
 
[autor: Morniel Modrý, kategorie: Próza, datum: 24.3.2012]
 
Táto poviedka vznikla tesne pred Silvestrom 2011. Dnes prebehla poviedka malou úpravou, aby sa mohla ocitnúť na abarine a snáď niekoho potešiť.
 
[autor: Canis lupus albus, kategorie: Próza, datum: 19.3.2012]
 
Abariňáci a abariňačky všeho věku, právě jste klikli na článek, který měl být původně verbířem (to už bude nějaký ten měsíc zpátky) k jeskyni Assassins Creed. Měl jsem převzít PJování nad AL-tairovou jeskyní (jestli si ho někdo pamatujete), ale AL-tairo prchl z Abarinu a jeskyni mi smazali dřív, než jsem stihl cokoliv spáchat. Nutno podotknout, že zápletku vymyslel AL-tairo, já jsem ji pouze napsal a rozvedl svým způsobem a svým stylem. Bylo mi líto nechat toho verbíře ve složce, tak tady ho máte... hehe. ;) ...Tartar
 
[autor: Tartar, kategorie: Próza, datum: 16.3.2012]
 
Přemýšleli jste už někdy o tom,jak by vypadala rasa složená ze samých Supermanů, Batmanů, IronManů i mocnějších bytostí?
 
[autor: Morniel Modrý, kategorie: Próza, datum: 13.3.2012]
 
Pokračujeme v ukázkách ze zamýšlených delších děl ... Z tohoto nápadu jsou napsané už i další stránky a podkapitoly :-)
 
[autor: Satanica, kategorie: Próza, datum: 21.2.2012]
 
Poviedka obsahuje násilie, a preto je vhodná pre starších čitateľov (+ 15), aj keď dnes je ťažké určiť čo je vhodné, a čo nie je. Zase trochu krvavá poviedka. Podobne ako Temnota, je aj toto poviedka staršieho dáta. Síce prešla pár drobnými zmenami, ale nič závratného to nebolo. O chybách radšej písať nebudem, pretože som gramatické jelito:), a naviac práve sedím za PC ktorí nemá ani šajn o programe ako je word... Hold, človek nemôže mať všetko. Takže, veselo do mňa! :)
 
[autor: Canis lupus albus, kategorie: Próza, datum: 11.2.2012]
 
Povídka o tom, že někdo je holt nepoučitelný
 
[autor: Boggy, kategorie: Próza, datum: 8.2.2012]
 
Textík vzešlý z hodiny tvůrčího psaní. A třeba z toho nakonec vznikne něco většího :-)
 
[autor: Satanica, kategorie: Próza, datum: 4.2.2012]
 
Ravager povedal píš, tak píšem. Teda skoro :) Temnota, je jedna z mojich starších poviedok, uverejnených aj na mojom blogu. Obsahuje trochu viac násilností, ale napísal som už aj ďaleko krvavejšie veci :) Tak, dúfam že sa vám bude páčiť.
 
[autor: Canis lupus albus, kategorie: Próza, datum: 4.2.2012]
 
Každý něco hledá...
 
[autor: Boggy, kategorie: Próza, datum: 2.2.2012]
 
Nikolv nešťastné třinácté vydání NAMRA.
 
[autor: , kategorie: Próza, datum: 30.1.2012]
 
Je tu výzva pro všechny přítomné psavce. Více uvnitř.
 
[autor: ravager, kategorie: Próza, datum: 27.1.2012]
 
Návštěvník má být série povídek o mladém muži z jiné rasy, která se vydala na misi zkoumat lidi na Zemi. Nebo je to jen zástěrka něčeho většího? Doufám že se vám můj výtvor bude líbit a napište mi do komentářů něco co si o tom myslíte nebo případné chyby a věci které by jste napsali jinak, rád se přiučím :-)
 
[autor: TomasLipi, kategorie: Próza, datum: 20.11.2011]
 
V té nejtemnější době, kdy je království lidí na úpadku a tpasličí říše se rozpadá, se objevuje skupinka hrdinů, vedená mistriní ohnivé magie. Dokáže tato skupinka čelit nástrahám světa Erksio? Pokud se vám bude první část líbit, tak se pustím do další ;)
 
[autor: TomasLipi, kategorie: Próza, datum: 25.7.2011]
 
Nechala jsem si poradit a snad už nebude odrazovat od čtení délka;)
 
[autor: Airreth, kategorie: Próza, datum: 4.5.2011]
 
Po dvou letech jsem si dovolil složit básničku. Není nic moc, ale budu rád za jakékoli vyjádření.
 
[autor: TruxXerus, kategorie: Próza, datum: 22.4.2011]
 
Tak přidávám druhou část, konkrétně tedy první kapitolu. Snad se bude líbít :)
 
[autor: Airreth, kategorie: Próza, datum: 17.4.2011]
 
Je to trošku delší, ale doufám, že to tím moc neodradí. Jedná se o prolog z jednoho více rozpracovaného příběhu a já bych ráda věděla, jestli vás to nějak zaujalo, případně, jestli by vás zajímalo pokračování P.S.: za chyby se omlouvám, ale já to po sobě prostě nevidím :)
 
[autor: Airreth, kategorie: Próza, datum: 25.3.2011]
 
Tentokrát bude jedna hodina věnovaná těm, kteří photoshop právě otevřelu a "čumí do něj jako vejr" a těm zkušenějším, obzvláště PJům..prozradím totiž svůj "tajný" recept na mapu
 
[autor: Liraell, kategorie: Próza, datum: 20.2.2011]
 
Slunce se vyhouplo nad obzor a lidé v nevelké vesničce zvané Arné se pomalu probouzeli. Obyvatelé se začali trousit do ulic. Pěkné počasí lákalo k procházce, a tak skoro nikdo nezůstal doma. Až na Cipríska. Ten jako každý den seděl nad hromadou pergamenů, přehraboval se v nich. Občas do nějakého nahlédl, přečetl pár řádek a opět jej vrátil na stůl mezi ostatní.
 
[autor: Goofy, kategorie: Próza, datum: 3.2.2011]
 
Pojďte do mě, ať je po mě :) půlnoční mentální zvracenice
 
[autor: sCZot, kategorie: Próza, datum: 30.1.2011]
 
A je tu druhý díl!
 
[autor: Morghot, kategorie: Próza, datum: 13.1.2011]
 
...tak milí studenti, pohodlně se usaďte do lavic a s chutí do toho!
 
[autor: Liraell, kategorie: Próza, datum: 10.1.2011]
 
A je tu slibované NAMRO! Neváhejte a nahlédněte!
 
[autor: Morghot, kategorie: Próza, datum: 5.12.2010]
 
Tak tu máme třetí pokračování LEGIE... mohl bych obtěžovat čtenáře s prosbou o kritiku, :) páč to nechci nechat samo sebou a rád bych věděl, co jsem udělal špatně a co se vám naopak líbilo. Děkuji… ;)
 
[autor: Tartar, kategorie: Próza, datum: 27.11.2010]
 
Zamyšlení nad tím, jaký Abarin byl, je, kam směřuje a jaký ho vlastně chceme mít...
Pojďme se o tom pobavit :-)
 
[autor: Mirelaridon, kategorie: Próza, datum: 21.11.2010]
 
Přes padesát let stará píseň mě zlehka políbila na líc. Skeptické kritiky prosím, ať jsou něžní a těšitele pobízím, ať se nekrotí.
 
[autor: Stařec, kategorie: Próza, datum: 10.11.2010]
 
Hrajeme s bráškem na povídky, teď jsem na tahu já.
 
[autor: Marín, kategorie: Próza, datum: 31.10.2010]
 
Celý tento svět mě napadl při shlédnutí traileru k World of Warcraft, který jsem mimochodem nikdy nehrál. Doufám, že se bude líbit.
 
[autor: Tartar, kategorie: Próza, datum: 27.10.2010]
 
Sepsal jsem jednu povídku, na mé oblíbené téma. Chtěl bych, aby ten kdo si to přečte až do konce, zanechal podle popisu komentář.
 
[autor: Manhunt, kategorie: Próza, datum: 23.9.2010]
 
Rozhodl jsem se uveřejnit jednu ze svých mini povídek, snad vás pobaví.
 
[autor: Vash, kategorie: Próza, datum: 17.9.2010]
 
Jak jistě víte Dračí doupě je česká verze celosvětově úspěšné hry Dungeons & Dragons. Ale co vlastně nakladatelství ALTAR pozměnilo na pravidlech? Jaký je rozdíl mezi DrD a D&D? (jedná se o pravidla DrD 1.6 a D&D 2. edice)
 
[autor: Tartar, kategorie: Próza, datum: 11.6.2010]
 
Zajímalo by mě kolik lidí na Abarinu to zná a používá....
 
[autor: Harrieta, kategorie: Próza, datum: 29.4.2010]
 
Během uplynulých týdnu probíhala na našem serveru literární soutěž Průvodce světem Abarinu a já vám nyní nabízím možnost přečíst si, jak vypadal výherní příspěvek od Wolganga.
 
[autor: Vash, kategorie: Próza, datum: 18.4.2010]
 
Několik otazníků.......
 
[autor: Harrieta, kategorie: Próza, datum: 17.4.2010]
 
Moje první povídka. Doufám že nebude hned ta nejhorší.
 
[autor: Suog van Dart, kategorie: Próza, datum: 30.1.2010]
 
Tak jsem se rozhodla přidat některá svá díla. Tohle konkrétně je básnička, kterou jsem napsala cca před půl rokem, když jsem měla hodně špatnou náladu (i když k tomu, abych napsala povídku-básničku se špatným koncem, mi stačí i dobrá nálada. Jenom poznámka - většiny mých názvů si moc nevšímejte, stejně je mám jen kvůli přehlednosti :)
 
[autor: Avari, kategorie: Próza, datum: 27.1.2010]
 
Prosím o schovívavost následující povídka je první část mého prvního tvůrčího počinu.
 
[autor: fox3, kategorie: Próza, datum: 19.1.2010]
 
malé přání všem lidem dobré zvůle. (varování: obsahuje jistou dávku patosu. čtěte na své vlastní nebezpečí)
 
[autor: ravager, kategorie: Próza, datum: 24.12.2009]
 
Povídka svým dějem předcházející mým již kdysi dříve zde uveřejněným.
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 3.10.2009]
 
Malý příběh .... pravda nebo fikce? To už záleží jen na vás.....na vašem úhlu pohledu
 
[autor: Harrieta, kategorie: Próza, datum: 26.8.2009]
 
Trocha kritiky neuškodí, já vím jsou prázdniny, ale..... Prosím o shovívavost Harrieta
 
[autor: Harrieta, kategorie: Próza, datum: 17.8.2009]
 
Původně bylo vše jinak, byl to jeden z dílů mojí chystané noční trilogie a já v podstatě nevěděl, o čem to je. No a pak se něco stalo a mě došlo, že ta povídka měla být jinak. Takže tady je.
 
[autor: DarthJurri, kategorie: Próza, datum: 15.7.2009]
 
Už dříve jsem vytvořil tento minimálně zajímavý výtvor. Na první pohled je to blbost nedávající smysl, ale pokud si prostředí příběhu ztotožníte třeba s kulisy v divadle, může to vyznít zajímavě.
 
[autor: UFOUN, kategorie: Próza, datum: 29.6.2009]
 
Sen, který se mi ze zvláštního důvodu zdál teď, v teplých dnech jarního počasí. Řekla jsem si, že by stálo za to ho zveřejnit ...
 
[autor: Pilotka, kategorie: Próza, datum: 9.6.2009]
 
Tímto bych rád poděkoval své mamce. Protože následující řádky jsou přepsaný její sen.
 
[autor: Alwarin, kategorie: Próza, datum: 15.5.2009]
 
Tak jsem si včera našel chvilku, nalil si sklenku bílého, nakrájel sýr a pustil se do díla. Snad se bude líbit.
 
[autor: DarthJurri, kategorie: Próza, datum: 11.5.2009]
 
Poukazuji na ty, kteří jsou vnímáni jako jeden velký celek a mnohdy jsou přehlíženi. Obvykle bývají využíváni k páchání činů, které se protiřečí s jejich vůlí a mnohdy u toho zařvou. Obyčejní vojáci někdy nejsou tak moc obyčejní.
 
[autor: Derethwolf, kategorie: Próza, datum: 8.5.2009]
 
Po dlouhé době jsem se vrátila zpátky a tak jako omluvu všem těm, kterým jsem vymizela z jeskyní, dávám jako omluvu tuhlé krátkou povídku o andělovi, duze, vodovkách a oříšcích..
 
[autor: Pižla, kategorie: Próza, datum: 25.4.2009]
 
Čekejte osvětu, nikoliv prozření a možná se i zasmějete.
 
[autor: ravager, kategorie: Próza, datum: 16.4.2009]
 
myslím skutočne tých, ktorým za to vďačíme, bez ktorých by nebol ani Abarin ani Andor ani iné...
 
[autor: zadow, kategorie: Próza, datum: 10.4.2009]
 
Přestávám hrát Wow, takže mám najednou moře času :D. No a řekl jsem si, že zase po dlouhé době něco sesmolím. No a tohle mě napadlo....najednou. :D . Budu rád za KAŽDÝ comment (i kladný, i záporný-za ty obzvlášť, ale s popisem mé chyby..ne, "je to humus" :)) ). Taky bych rád věděl, jestli má vůbec cenu pokračoat, nebo jestli je to takový brak, že už radši psát nemám :). Předem díky....a obvyklé zakončení. Váš Arte!!!
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 27.3.2009]
 
Pokračování prologu, v němž jsme se dozvěděli o jedné malé, obyčejné vísce s poněkud neobyčejnými zvyky po západu slunce. Před čím se lidé zavírají na petlici? Co se to vlastně v noci děje? Podívejme se na to blíže. První díl najdete zde.
 
[autor: Aldiana, kategorie: Próza, datum: 20.3.2009]
 
Následujících pár řádků je věnováno většině, ne všem. (vlastně všem, co to chtějí číst a jsou stejně smutní z naší malé krize). Vím, že jsou tací, které to monumentálně nezajímá a tímto se omlouvám, ale mlčení (fakt) není mou silnou stránkou. To zbytek natuty chápe (a ví). A komu se to nelíbí, ať mi ...ehm.... klobouk políbí.
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 19.3.2009]
 
Následujících pár řádků je věnováno většině, ne všem. Vím, že jsou zde tací, kterých se to ani zdaleka netýká a tímto se jim omlouvám, ale jak už jsem řekla, mlčení není mou silnou stránkou. Ten zbytek snad pochopí.
 
[autor: Aldiana, kategorie: Próza, datum: 15.3.2009]
 
Všimli jste si toho taky?Něčeho znepokojivého na abarinu?Velmi znepokojivého a plýživého?Toto není povídka, ani báseň, ani statistika..Týká se to Abarinu samostatného, jako komunitního servru a jako společnosti...
 
[autor: Katcher, kategorie: Próza, datum: 13.3.2009]
 
Projekt Zahrajme sa na rozprávačov je inšpirovaný Jersyho jaskynou Jedinečný príbeh. Princím spoločnej tvorby je založený na tom, že každý pridá zopár slov k už existujúcemu textu (na vopred určenú tému) až do vzniku uceleného diela.

Predkladám vám rozprávku určené pre deti do siedmych rokov, ktorá sa pôvodne začala tvoriť v jaskyni Jedinečný príbeh a dokončili ju hráči v jaskyni Zahrajme san a rozprávačov.
 
[autor: Kuzlo, kategorie: Próza, datum: 22.2.2009]
 
Nu, nedávno jsem našel své staré povídky, jež jsem napsal....no, je tomu dlouho :D . Chtěl bych se proto s vámi o některé podělit a začnu třeba touto :) .
 
[autor: Artemian, kategorie: Próza, datum: 12.2.2009]
 
Tohle byla moje první povídka, inspirovaná obrázkem anděla sedícího na televizní anténě. vyhrabal sem ji po téměř dvou letech, přepsal "divné" pasáže a zjistil, že to není o lásce, jak původně mělo, ale o tom, jestli to za to stojí?.
 
[autor: Tejlian, kategorie: Próza, datum: 6.2.2009]
 
Nedávno jsem na spamu vybuřoval, že je potřeba víc tvořit, jinak nás zahltí všechny ty statistiky a novinky... Snad tohle tu tvorbu alespoň trochu povzbudí.
 
[autor: DarthJurri, kategorie: Próza, datum: 6.2.2009]
 
Co o tomto spise napsat. Snad jen to, že je to sci-fi nebo něco tomu podobné.
 
[autor: Logout off my Life, kategorie: Próza, datum: 3.2.2009]
 
Jak řekl Ondřej Neff poté, co napsal povídku Tvář (!) člověka (?), cyberpunk je stylem volným, nemajícím jasně definovaná pravidla. Přesto ten, kdo se cyberpunkem zabývá, jistě zná dílo Bruce Sterlinga (a hlavně jeho román Schismatrix z roku 1985) a Philippa K. Dicka (Minority Report, Blade Runner), kteří současnou tvář cyberpunku jistě ovlivnili.
To, co následuje, je sice experiment, ale současně také pocta třem výše zmíněným pánům, jejichž díla si nesmírně cením. Jistě v něm poznáte Sterlingovu techniku ,,zhuštěné prózy'', Dickovy otázky ohledně vědomí a osobnosti umělých (či částečně umělých) bytostí, i slovní obraty zlehčující těžké téma, ne nepodobné Neffovým.
Jak jsem již předestřel, toto dílo je experiment. Nevím, zdali se k podobnému tématu kdy vrátím, byl bych však rád, kdybyste jej okomentovali...
Přeji příjemné čtení.
 
[autor: Carlist Rieekan, kategorie: Próza, datum: 31.1.2009]
 
Nečekejte povídku s rychlým spádem...
Tohle je úvaha, filozofická stať. Původně jsem jí ani nechtěl veřejně publikovat, ale protože byla vcelku ... dobře přijata, rozhodl jsem se, že jí vystavím i zde, ať máte o čem přemýšlet. Neberte to prosím jako kritiku náboženství, jde spíše o kritiku chování.
Esej uveřejňuji ve zkrácené, lehce zestručněné podobě (původní zadání počítalo se třemi stranami A4, moje verze jich má pět) podobě, později se k ní možná vrátím a rozvinu ty myšlenky, na které (bohužel) nebylo místo.
 
[autor: Carlist Rieekan, kategorie: Próza, datum: 29.1.2009]
 
Jde vlastně o jednu mou postavu, barbarského drakobijce Anwara, ovšem takto si představuji i ostatní zabíjaky a lovce draků.
 
[autor: Derethwolf, kategorie: Próza, datum: 25.1.2009]
 
Trvalo to dlho, ale nakoniec sa mi to podarilo. Ako to už býva, opäť raz sa mi to rozsahovo vymklo z rúk, ale snáď to skalných záujemcov neodradí;-) Všetkým, ktorí to so mnou vydržali až sem, ďakujem a predkladám záverečnú časť tohto príbehu. Pohodlne sa usaďte, lov sa neúprosne blíži do svojho finále;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 22.12.2008]
 
Je to o citu, který je úplně běžný mezi námi a i když si ho někdo nechce připustit, on tu pořád je!!!...
 
[autor: Múirne, kategorie: Próza, datum: 10.11.2008]
 
Pocity chlapce, který žije v oderním světě, který musí jet za svojí jedinou rodinou do dosud neporušené přírody...
 
[autor: Derethwolf, kategorie: Próza, datum: 9.11.2008]
 
No, po neplánovanom prestoji pokračujeme. Scéna: malý byt v centre Nového Tokya Obsadenia: však to už poznáte Dejstvo: piate;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 7.11.2008]
 
Radši mi ani neříkejte, že jste neslyšeli o zaklínačích. Pokud ano je to v pořádku, pokud ne toto je malé seznámení... Kritika je pro mě slast...
 
[autor: Xepucha, kategorie: Próza, datum: 10.10.2008]
 
Tuto povídku jsem psala víceméně do školy, kdy jsme měli napsat příběh v pohledu dvou lidí, vžít se do role jiné osoby a popsat její pohled. Napsala jsem to trochu jinak, než to učitelka myslela ...
 
[autor: Qenett, kategorie: Próza, datum: 4.10.2008]
 
Nakoľko ma nenapadá žiadne originálne a vtipné vyhlásenie o tom, že predkladám pokračovanie tohto príbehu, tak sa obmedzím na prosté konštatovanie faktu, že predkladám pokračovanie tohto príbehu;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 3.10.2008]
 
Je to spíše taková úvaha, kterou jsme psali ve škole ... Ráda bych se poučila ze svých chyb (možná to bude trochu chaotické :-) )
 
[autor: Lanee, kategorie: Próza, datum: 2.10.2008]
 
Aneb má smysl tento boj? Bůh učinil pokrm, ďábel koření. -- James Joyce Ďábel je optimista, jestli si myslí, že může lidi udělat horší.-- Kraus Největší zlo je odejít z počtu živých dříve, než jsi umřel.-- Seneca
 
[autor: Morgakh, kategorie: Próza, datum: 2.10.2008]
 
Toto dílko, nevím jestli ho nazvat přímo povídkou, je psána z pohledu muže který podvedl dívku ... Je to trochu pesimistické ale nepsala jsem to ve zrovna šťastné náladě ... Přijímám všechny kritiky, ráda se poučím z chyb tak jen do toho a pište ...
 
[autor: Qenett, kategorie: Próza, datum: 26.9.2008]
 
Prošel peklem, aby vešel do dalšího...
 
[autor: Ladner, kategorie: Próza, datum: 21.9.2008]
 
Veď to všetci poznáte, ako to chodí. Chlapec je lovec ľudí. Chlapca najmú, aby našiel dievča. Chlapec si najme hackera, aby ju vystopoval. Hacker ju vystopuje, chlapec ide za ňou. Chlapec sa pokúsi chytiť dievča. Dievča mu hodí pod nohy omračujúci granát a zmizne. Chlapec ostane frustrovaný stáť na ulici. A ako to pokračuje? No, chlapec by ju mal asi opäť nájsť, ak chce dostať svoje prachy...
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 8.9.2008]
 
Pro toho mého anděla - pro Aldianu
 
[autor: DarthJurri, kategorie: Próza, datum: 5.9.2008]
 
Tak nám zabili Ferdinanda. Napsáno k 94. výročí.
 
[autor: Valoar, kategorie: Próza, datum: 28.8.2008]
 
Je to moje první povídka, takže sám si myslím, že to není nějaký zázrak, kdo vím jak dlouhé a určitě tam bude plno chyb, za které se předem omlouvám. Na povídku bude navazovat jeskyně, kterou za nedlouho otevřu.
 
[autor: pizzaking, kategorie: Próza, datum: 26.8.2008]
 
Takže pokračujeme. V uliciach Nového Tokya začal lov, otázkou však je, kto bude nakoniec víťazom. Lovec, alebo jeho korisť?;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 11.8.2008]
 
Ďakujem DarthJurrimu za poskytnutie jednej starej verzie štatistík z 18.4.2008, ktorá obsahovala nanajvýš cenné údaje.

Okrem diskusie k téme by som rád v komentároch videl ako sa vám pozdávajú moje úvahy. Hodnoťte prosím moju úvahu trochu aj ako poviedku na pokračovanie (návrhy na zlepšenie apod.).
 
[autor: Tolsimir, kategorie: Próza, datum: 11.8.2008]
 
Další z kratších "experimentů". Snad se povedl.
 
[autor: Dario, kategorie: Próza, datum: 31.7.2008]
 
Tak som to spravil. Trvalo to síce skoro dva roky, ale je tu ďalší príbeh z Nového Tokya. Scéna je tá istá, niektoré postavy tiež, tak už mi ostáva len dúfať, že výsledok nebude sklamaním;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 30.7.2008]
 
Přímé pokračování předchozí povídky, z níž se vlastně stal pouhý úvod do děje.
 
[autor: lord Corvin, kategorie: Próza, datum: 29.7.2008]
 
Můj první pokus o povídku. Co se může stát, když máte za učně nešiku....
 
[autor: lord Corvin, kategorie: Próza, datum: 27.7.2008]
 
Jo, jo. já vím. Noc, stíny, upíři, to všechno jsou stará a ohraná témata. Ale stejně jsem to zkusil aspoň trochu originálně, tak s chutí kritizujte ;)
 
[autor: Dario, kategorie: Próza, datum: 21.7.2008]
 
Co si člověk představí, když se řekne ano, a když ne ?
 
[autor: UFOUN, kategorie: Próza, datum: 10.7.2008]
 
Rozhodoval som sa medzi dvomi témami a nakoniec ma osvietila téma, ktorú som nemal v pláne: Powergaming
 
[autor: Tolsimir, kategorie: Próza, datum: 26.6.2008]
 
...
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 18.6.2008]
 
Můj první pokus o povídku. Snad se to bude líbit. Prosím vás, čtenáře, aby jste to hodnotili tak, jak to vidíte. Jak já říkám, lepší je škaredá pravda, než pěkná lež. :)
 
[autor: PJ.NightWind, kategorie: Próza, datum: 17.6.2008]
 
Můj první pokud o povídku. První ze tří dílů. S pravopisem a gramatikou mi velice pomohla Aldiana, které vděčím za hodně. Snad mě za tohle dílko hned neukřižujete :)
 
[autor: Elnoryn, kategorie: Próza, datum: 15.6.2008]
 
ehm..teď se s prvotinami rozthl pytel, takže i já přiložím svou "trošku do mlýna". Vlastně je to moje prvotina z dávnývch časů, kterou jsem vyhrabala z jednoho zapomenutého notýsku. nebýt toho, že je pátek večer, respektive sobota ráno po návštěvě místní pivnice bych se ji zde neodvážila předhodit místním kritikům. Psáno za doprovodu etnické hudby...takže..překlad jedné písničky od Enyi, dávno nevím které. Toť vše, jen na závěr...prosím, nebuďte příliš přísní...přeci jen se mám co učit a vlastně jakákoliv kritika bude prospěšná...Ady*
 
[autor: Adywei, kategorie: Próza, datum: 14.6.2008]
 
Poslední dobou se nám tu rozmohly diskuse a úvahy. Tady je tedy další a myslím, že poměrně závažná. Očekáváme vaše názory.
 
[autor: ravager, kategorie: Próza, datum: 29.5.2008]
 
Znovu téma na diskusiu, tentokrát už pod všeobecným názvom.
Predchádzajúce diely vyšli pod inými názvami:
O hraní nielen na Abarine 1.
O hraní nielen na Abarine 2.
 
[autor: Tolsimir, kategorie: Próza, datum: 20.5.2008]
 
původně tohle dílko vzniklo na jednu literární soutěž, ale bohužel jsem ho nestihl dokončit včas, tak ho dávám alespon sem, pro vás. Téma soutěže bylo: "Láska není jen slovo" PS: Sem od rána nějaký poťápaný a nějak sem nepochopil ten editor, čili se omlouvám za formu díla
 
[autor: Tejlian, kategorie: Próza, datum: 8.5.2008]
 
V brzké budoucnosti (do konce prázdnin) čekejte postřehy z okolního světa. Tohle je první z nich
 
[autor: darthjurri, kategorie: Próza, datum: 5.5.2008]
 
Kapitola pátá - Les
Omlouvám se, že toto pokračování trvalo tak dlouho. Snad na další nebudete muset tak dlouho čekat.
 
[autor: Alwarin, kategorie: Próza, datum: 28.4.2008]
 
Po takmer mesiaci tu dávam znovu tému na diskusiu.
Asi sa zo mňa začína stávať teoreik roleplayingu :D
 
[autor: Tolsimir, kategorie: Próza, datum: 17.4.2008]
 
Povídka, která vypovídá o tom, že člověk nemůže být šťastný na věky...
 
[autor: Múirne, kategorie: Próza, datum: 5.4.2008]
 
První příspěvek do článků na ABu.. Ale ne že mě budete šetřit O:-) S kritikou jen do mě, ustojím to.. :)
 
[autor: Daniela, kategorie: Próza, datum: 3.4.2008]
 
Taková malá povídka. Psal jsem psal a tohle vzniklo. Hope you'll like it
 
[autor: Boggy, kategorie: Próza, datum: 30.3.2008]
 
Povídka volně inspirovaná Valkiřinými jeskyněmi Měsíc lovce a Země krutosti. Budiž jí věčná sláva a díky jí za tyhle i jiné počiny v abarinském i andorském světě. P.S. Valki, až zase něco založíš, vzpomeň si na mě. ;-) Snad budu mít víc času než teď, kdy jsem svou herní aktivitu téměř úplně uťal.
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 30.3.2008]
 
Téma na diskusiu.
 
[autor: Tolsimir, kategorie: Próza, datum: 19.3.2008]
 
Názvy mi nikdy nešly. To Vás, ale asi nezajímá. Předem bych se Vám chtěla omluvit za pravopisné chyby. Nejsem příliš dobrá ve svém mateřském jazyce. Taky je to jedna z mých prvních povídek (jestli se to tak dá nazvat). Proto jsem velice zvědavá na vaše ohlasy, ať jsou jakékoli. Doufám, že se alespoň trochu bude líbit.
 
[autor: Mavy, kategorie: Próza, datum: 12.3.2008]
 
Kapitola první - Výprava začíná - její upravená verze pro lepší čitelnost a dodělané detaily Kapitola druhá - Něco z historie
 
[autor: TruxXerus, kategorie: Próza, datum: 9.3.2008]
 
...
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 4.3.2008]
 
povídka jak lidé byly poraženi při posledním boji skřety.
 
[autor: Frytol, kategorie: Próza, datum: 28.2.2008]
 
Kapitola čtvrtá - Věštba
Vím, že jsem opět odbyl popis, ale tady je to trošku nutnost, protože pak by to bylo dlouhé a nikdo by to nečet. Tak buďte trošku z této strany schovívaví.
 
[autor: Alwarin, kategorie: Próza, datum: 28.2.2008]
 
Kapitola třetí - Pěšky
Jak to tak sleduju, tak dlouhé části pro vás nejsou. Je to škoda, protože psát krátké úryvky mi příjde takové nijáké, ale že ste to vy tak uberu.
Chci vás ale také upozornit, že pokud nebude o toto zájem, tak přestanu. Pochybuju, že si 2. kapitolu přečetlo víc jak 5 lidí a mě příjde má práce zbytečná a tak jestli chcete vědět jak to dopadne mám pro vás jednu radu...vyjádřete se pod to co přečtete (stačí pár větiček).
Děkuji
 
[autor: Alwarin, kategorie: Próza, datum: 11.2.2008]
 
Bylo o tom prohlášeno všemožné. Dávám to tedy sem, abyste to posoudili i vy...
 
[autor: Boggy, kategorie: Próza, datum: 11.2.2008]
 
Kapitola druhá - Midian
Tak zde máte slíbené pokračování. Snažil sem se řídit radama, které jste mi dali. I tak kritikou nešetřte.
P.S.:nebojte, pokračování zas bude. Vrhnu se na něj co nejdřív.
 
[autor: Alwarin, kategorie: Próza, datum: 3.2.2008]
 
Povítka o nejtěžším rozhodnutí života
 
[autor: Mirodyn, kategorie: Próza, datum: 27.1.2008]
 
V jednom fóre bolo spomenuté, že napísať krátku báseň je oveľa ľahšie ako poviedku...
 
[autor: Kuzlo, kategorie: Próza, datum: 26.1.2008]
 
Kapitola první - Probuzení
Ještě před tím, než se pustíte do čtení bych rád upozornil, že tohle bude povídka na pokračování, tak se neděste. Uvidíme podle volného času a můzy (jak moc mne bude líbat :) kdy sem dám pokračování.
Tak přeji příjemné čtení.
 
[autor: Alwarin, kategorie: Próza, datum: 23.1.2008]
 
Už jste někdy nepřišli na rande? Po nákupech a courání mrazivým městem jste přišli domů, natáhli se na chvilku na gauč, těšili se na večeři ve vinárně...přivřeli oči a.....PRŮŠVIH!!!
Tohle snad může spravit jenom zázrak!
 
[autor: RAADEKAN, kategorie: Próza, datum: 14.1.2008]
 
na poslední minutu, doufám, že mou oběť oceníte.-)
 
[autor: ravager, kategorie: Próza, datum: 31.12.2007]
 
Předkládám jednu ze svých básniček. Nemá fantasy prvky ani nic takového, ale doufám, že se přesto bude líbit.
 
[autor: Gale, kategorie: Próza, datum: 31.12.2007]
 
Co všechno můžou znamenat sny...
 
[autor: Aldiana, kategorie: Próza, datum: 31.12.2007]
 
Kedysi dávno sa mi do cesty nevhodne priplietla električka č. 14. Toto z toho vyšlo...
 
[autor: Fry, kategorie: Próza, datum: 20.12.2007]
 
Spoluautoři jsou mnozí - nahlédněte do naší jeskyně pro bližší informace...
 
[autor: Jersy, kategorie: Próza, datum: 13.12.2007]
 
Vlastně je to něco mezi povídkou a úvahou. Pro někoho to může být jen příběh, na který během několika dnů zapomene. Pro někoho je to aspoň malý důvod k zamyšlení.
Síla okamžiku se nemá podceňovat. Jediná, krátká, zbytečná chvíle může mít cenu vyšší než život. Přátelé dokážou podat ruku, ale je jen na vás, jestli se jí chytíte.
Nejmenovali se Danny a Šárka, a nepoznali se na zábradlí mostu u řeky. Ale na tom vůbec nezáleží. Dík.. Za všechny pomocné ruce, kterých jsem se mohla chytit. A za všechny sněhové vločky, kterých jsem se kdy dotkla..
 
[autor: Ellarin, kategorie: Próza, datum: 26.11.2007]
 
Jedna kratší povídka ke které mám poměrně kladný vztah. Nejsem si zcela jista, že všemu porozumíte, ale jelikož jste inteligentní lidé, věřím Vám. :) Pokud se ale přeci jenom najde nějaká nesrovnalost, dejte mi vědět. Předem děkuji za všechny kritiky a komntáře.
 
[autor: Happy-lady, kategorie: Próza, datum: 25.11.2007]
 
Malá povídka na téma sen atd. Přeji pěkné počtení.
 
[autor: Krizak, kategorie: Próza, datum: 23.11.2007]
 
Mé první uveřejněné dílo, dokazující šílenství mé duše. Je to spíše črta, nemohu ho totiž pro jeho délku nazývati povídkou. K jeho vytvoření mě ponoukla nechuť k lidské nadřazenosti a dokonalosti. Kam se poděla obyčejná radost?
 
[autor: Happy-lady, kategorie: Próza, datum: 17.11.2007]
 
Oki, tak se mi zas jednou zdál sen na ,který je těžké zapomenout a který si pamatuji i po probuzení, tak jsem se rozhodl se svámi o něj podělit...i když je dost zvláštní :-D
 
[autor: Strelec.C, kategorie: Próza, datum: 15.11.2007]
 
Poslední chvíle válečníka.
 
[autor: Alwarin, kategorie: Próza, datum: 15.11.2007]
 
Zo srdca ...
 
[autor: Shimie, kategorie: Próza, datum: 5.11.2007]
 
Takový trochu šílený útržek z mé pečlivě připravované bláznivé povídky...
 
[autor: Calwen von Morgenstern, kategorie: Próza, datum: 5.11.2007]
 
 
[autor: UFOUN, kategorie: Próza, datum: 2.11.2007]
 
Druhý díl k povídce Temné časy v Kolonii
 
[autor: Aenyl, kategorie: Próza, datum: 30.10.2007]
 
Toto literárne dielko, poviedka, či naša prvotina vzišla zo spoločnej koprodukcie majstra zelenáča Toolmistra a strieborňáka Šaj'Maja ... Proces tvorby bol v celku jednoduchý, Tolsimir dodal základy, Shimie ich vyšperkoval, zriedkavé pravopisné, či onaké chyby zlikvidoval Tolsimir, opravy odignoroval Shimie a tak ďalej a tak ďalej. Užite si ...
 
[autor: Shimie, kategorie: Próza, datum: 24.10.2007]
 
Tak jsem se rozhodl napsat něco neobvyklého. Někdo se v tom možná ztratí a někdo to nepochopí...možná vůbec nikdo..ale co..experimentova se musí :-D A když jsem u toho zkuste vymyslet, kde se se to odehrává a o co tam vlastně jde? ]:-D
 
[autor: Strelec.C, kategorie: Próza, datum: 21.10.2007]
 
Povídka z hry Gothic. Pro ty, co jí nehráli, následuje stručné info... Na Myrtanu útočí orkové a válka s nimi si vyžaduje svou daň. Všichni trestanci bez ohledu na to, jaký čin spáchali, byli posíláni kutat magickou rudu, ze které se vyráběly zbraně, do dolů Khorinidu. Aby nemohli uprchnout, pověřil král své nejlepší mágy, aby stvořili magickou bariéru, která pustí vše dovnitř, ale nikoliv ven. Trestanci se však vzbouřili a převzali kontrolu nad celým údolím. Král musel jednat. Měsíc co měsíc králi předávali rudu. Měsíc co měsíc jim král posílal vše, co chtěli. Trestanci se však nedohodli a rozdělili se do tří táborů. Starý, Nový a Bažinný tábor. Starý vznikl z tábora a hradu, kde se vězni drželi. Jeho hlavou byl rudobaron Gomez. Na hradě žili i mágové ohně. Starý tábor se rozděloval na dva okruhy. Vnitřní byl hrad, na kterém Gomez sídlil spolu s dalšími rudobarony, strážci a mágy. Ve vnějším okruhu bydleli kopáči a stíni. Celý tábor byl obehnán dřevěnou palisádou, která ho chránila před útoky. Starý tábor nehledal cestu z bariéry. Obchodoval s králem a to mu celkem vyhovovalo. Dalším táborem je Bažinný. Lidé, co v něm žijí, si říkají Bratrstvo. Modlí se ke svému bohu Spáčovi, protože věří, že je dostane ven. Jejich tábor se rozléhá na bažině. Součástí tábora je i chrám, ve kterém sídlí Y´Berinon. Největší guru. Jeho pravá ruka je Cor Angar. Templář. Další složkou jsou novicové. Vrstva, která se skoro pořád poflakuje a kouří vodní dýmky nebo drogu z bažin. Ale i oni mají nějakou práci. Sbírají a drtí drogu, kterou kouří a prodávají. Pak je tu Nový tábor. Tamní mágové vody si myslí, že když shromáždí dostatečné množství rudy a vyhodí ho do vzduchu, zničí bariéru. Obživou tábora jsou rýžová pole, na kterých pracují od rána do večera ubozí rolníci. Hlavní částí tábora je obrovská jeskyně zaplněná chatrčemi. Jednu část zabírají bandité se svým vůdcem Laresem. Druhou část mají žoldáci. Mágové ve svých studovnách u stropu jeskyně si je najali na ochranu. Vůdcem žoldáků je Lee. Jeskyně sousední s velikým jezerem, na kterém je na malém ostrůvku vybudovaná hospoda pro bandity a rudaře. Nový a Starý tábor mají doly na magickou rudu. Oba však na jiné účely...
 
[autor: Aenyl, kategorie: Próza, datum: 13.10.2007]
 
Tohle je zbytek příběhu, který najdete o něco níže. Snad se bude líbit
 
[autor: Krizak, kategorie: Próza, datum: 12.10.2007]
 
Tato povídka pojednává o vězni odsouzenému na smrt. Vznikla ve středu 10.10.2007 mezi 20:30-21:00 a vzorem jí stála akce brněnské pobočky Amnesty International pořádaná téhož dne týkající se petice proti trestu smrti a nevědomky také představení Vězeň, které jsem shlédla v Ostravě, minulý rok na festivalu jménem Setkání a zanechalo mi plno inspirace a vzpomínek..(Je to neuvěřitelně krátké, tak se nelekněte)
 
[autor: Pižla, kategorie: Próza, datum: 12.10.2007]
 
Nad zemí leží stín. Válka se plíží krajem jako smrtící šelma. Každý se snaží přežít...někdo se snaží získat svobodu...a někdo lásku. Stojí to za to?
 
[autor: Krizak, kategorie: Próza, datum: 8.10.2007]
 
Taková moje povídečka-prvotina...Tak mně plosím nebijte....
 
[autor: Celebrían, kategorie: Próza, datum: 3.10.2007]
 
Mohlo se to stát kdysi dávno v předaleké galaxii nebo tady a ted. Na tom opravdu nezáleží...
 
[autor: Krizak, kategorie: Próza, datum: 1.10.2007]
 
První část postupně vznikající povídky. Snad se vám bude líbit a snad mi na oplátku vlijete do žil sílu psát pokračování :)
 
[autor: Martyn, kategorie: Próza, datum: 28.9.2007]
 
Nedávno jsem si ve škole vylosoval téma na češtinu "Strach z války". Po několika dlouhých minutách přemýšlení jsem na papír určený pro čtvrletní práci sepsal toto.
 
[autor: javor, kategorie: Próza, datum: 24.9.2007]
 
Tento příběh sepsala moje kamarádka. Vystihu je to její pocity k jedné osobě. Je natolik pěkný, že jsem si ho dovolil uveřejnit zde.
 
[autor: javor, kategorie: Próza, datum: 23.9.2007]
 
,,Když to sem napíšeš, všichni si budou myslet, že ses zbláznil!''
,,Ts ts ts...''

Mno, posuďte sami... Pokud se vám název zdá povědomý, jste člověk všímavý (Homo Noticialis). A abych nezapomněl, berte to s rezervou... Spíše se bavte...
 
[autor: Carlist Rieekan, kategorie: Próza, datum: 10.9.2007]
 
I v tom nejhlubším a nejtemnějším močále se najde něco neposkvrněného... A tak i ve duši...
 
[autor: Satanica, kategorie: Próza, datum: 6.9.2007]
 
První část,snad se dokopu k tomu abych to dopsal,ale bude to fest na dlouho.
 
[autor: , kategorie: Próza, datum: 2.9.2007]
 
Je to má první povídka tak doufám, že bude dobrá.
 
[autor: 4ever161, kategorie: Próza, datum: 2.9.2007]
 
No..snad se vám to bude líbit..
 
[autor: Pižla, kategorie: Próza, datum: 2.9.2007]
 
asi tak zjednodušené pojednávání v lehké ironii o třídění:)
 
[autor: Barea, kategorie: Próza, datum: 23.8.2007]
 
Proč myslíte, že v poslední době příbývá počet lidí, kteří, kradou, vraždí...?
 
[autor: Barea, kategorie: Próza, datum: 19.8.2007]
 
Je to již měsíc co jsem sem přidal první díl své povídky TOKEN. Doufám, že těm kterým se první kapitola (Vidina) líbila si přečtou i druhý díl.:) Za měsíc očekávajte třetí díl této povídky.:)
 
[autor: javor, kategorie: Próza, datum: 14.8.2007]
 
Taková kratičká povídečka...
 
[autor: Aldiana, kategorie: Próza, datum: 12.8.2007]
 
Fouká studený, letní vítr, oči vlhnou a lesknou se. Jen krok stačí a všechno bude jinak. Jinak, jinak... Všechno bude vyřešené, jednoduché a zároveň tak hrozně bezmocné a zbabělé. Zuby drkotají o stošest, dech se zrychluje a začínají halucinace. Vítr foukat víc a víc, jako by věděl, k čemu se ti dva chystají. Ruce slábnou, adrenalin stoupá, stejně jako tlukot srdce. Hlavou se teď honí všelijaké myšlenky, stejně jako ten jediný, osudný den, který vše zničil...
 
[autor: Barea, kategorie: Próza, datum: 5.8.2007]
 
malé rozloučení s vámi všemi. Zavřete oči....
 
[autor: ravager, kategorie: Próza, datum: 20.7.2007]
 
Už nějaký čas připravuju obsáhlejší povídku. Sám jsem zvědat, zda-li by se vám mohla líbit. Příběh však není ještě dokončen a mě by zajímalo, jestli mám pokračovat. Pro nastínení celého příběhu by měla postačit hned první kapitola (která je trochu více obsáhlá). Pokud by jste chtěli, aby se zde objevil kompletní příběh, tak napište.
 
[autor: javor, kategorie: Próza, datum: 18.7.2007]
 
Prostě povídka...
 
[autor: Krystof, kategorie: Próza, datum: 23.6.2007]
 
Další "příběh", který vznikl součinností následujících lidí: Jersy (PJ) Total-Error Fry Tolsimir RAADEKAN SirStephen (i když už asi odpadl) Morghot Ellarin Shamia
 
[autor: Jersy, kategorie: Próza, datum: 20.6.2007]
 
Toto je môj všeobecne prvý článok, takže vás prosím, aby ste ho okomentovali, aby som vedel čo mám v pokračovaní vylepšiť. A ešte by som poprosil komentar na štýl písania, to bol taky testik. :-D
 
[autor: Neathar_2, kategorie: Próza, datum: 13.6.2007]
 
Povídka z dějiště středověké vojny.
 
[autor: javor, kategorie: Próza, datum: 8.6.2007]
 
Příběh od dívce, která nic nehledala, ale byla objevena. Profesorka češtiny mě tak dlougo uháněla, ať jí něco napíšu, až jsem to udělala xD
 
[autor: Luelle, kategorie: Próza, datum: 31.5.2007]
 
S touhle povídkou soutěžím na školní literární soutěži, tak mi držte palce... :)
 
[autor: Amersa, kategorie: Próza, datum: 28.5.2007]
 
..je zvláštní a pro mě dodnes neustále udivující,co všechno někdy dokáže lidská mysl vyprodukovat během chvilky a víceméně bez zjevné příčiny.Dnes ráno jsem měl sen.Vinou prožitku toho snu,chvilky která prý trvá jen nepatrný okamžik,jsem dostal inspiraci pro vytvoření nového dobrodružství,nové jeskyně pro Abarin.Rébusové jeskyně.A k vyluštění těch hádanek a hlavolamů jsem potřeboval indície.Sednul jsem a začal psát.....Šlo to úplně samo,jako by mi někdo diktoval.
Ti, kteří by snad měli zájem zvědět něco dalšího ,rád přivítám,těm ostatním zdovolením předkládám důkaz,že lidská fantazie je bezbřehá..
 
[autor: RAADEKAN, kategorie: Próza, datum: 26.5.2007]
 
První část Wlfské povídkové trilogie ;)

Anotace: Arys neseznamuje s wlfským táborema potkává neznámá místa a lidi, spíš wlfi.


Reklama: http://marcusoplus.osoba.cz
 
[autor: Marc, kategorie: Próza, datum: 14.5.2007]
 
Naše prvotina... Je to na ní vidět, ale mohlo to být mnohem horší :-)
 
[autor: Jersy, kategorie: Próza, datum: 13.5.2007]
 
 
[autor: Keitlin, kategorie: Próza, datum: 5.5.2007]
 
Jednou, již dávno, se tu objevila část I. (Tma) přečetlo to pár desítek lidí a poznamenalo, že je to hezké, ale chtělo by to nějaké pokračování tak jsem se činil (Ale není to všechno pokud se bede líbit bude i část III: Pomsta)
 
[autor: Frytol, kategorie: Próza, datum: 3.5.2007]
 
A jak jste na to vy?
 
[autor: Leny, kategorie: Próza, datum: 2.5.2007]
 
 
[autor: Kairo, kategorie: Próza, datum: 29.4.2007]
 
Tohle se mi dneska zdálo. Nic nepřidávám by naopak dobrá půlka mého snu chybí neboť jsem ho již zapomněl, slovy to ani nejde popsat, ale i přesto se o to pokusím....Některé sny se nezapomenou, tohle je jeden z nich.
 
[autor: Strelec.C, kategorie: Próza, datum: 3.4.2007]
 
To jsme zase jednou měli výpočetní techniku s "ohromně milým" učitelem... Téma nám dal "životní cíl", tak jsem natruc napsala něco... No, něco, co bych rozhodně ráda zkusila, ale životní cíl to není.. :)
 
[autor: Ellarin, kategorie: Próza, datum: 3.4.2007]
 
Odjakživa jsem měl rád pohádky. Odjakživa jsem neměl rád malé děti. Jenže malé děti a pohádky spolu úzce souvisí a jediný způsob, který mne napadl, jak tyto dvě věci rozdělit, byl napsat pohádku po svém. Fabulace, nostalgie a sarkasmus. Jo, miluju tu práci.
 
[autor: Stařec, kategorie: Próza, datum: 19.3.2007]
 
Je to taková malá úvaha, otázka… Nedávno jsem seděl u počítače a pročítal různé debaty o hvězdách, levelech, nováčcích a tak mě napadlo, že tu je jeden takový problém... nebo spíš zádrhel... nevím k čemu to přirovnat:), ale prostě to tu je... 2 skupiny nováčků(bez hvězdných hráčů)
 
[autor: Marc, kategorie: Próza, datum: 17.3.2007]
 
Mnozí jste již nejspíš přemýšleli o tom, jak lidé vlastně přišli na nadpřirozené bytosti. Elfy, draky, drowy, víly, gryfy, upíry, démony… kočičí lidi… Oficiální důvod je vytvoření strašidelných historek k bezhvězdným nocím u táboráku. Oficiální důvod je náhoda. Někteří „šílenci“ tvrdí, že tato stvoření skutečně existovala a že se s nimi dokonce i setkali. Další skupina šílenců tvrdí, že bytosti cestovaly mezi světy. A třetí část šílenců říká, že jsou to stejně jen báchorky a že jen hlupáci věří na duchy. Že jsou to jen historky vzniklé na základě výše uvedeném. Ale co když… Jeden z druhé sorty, spisovatelský génius Philip Pullman téma cestování mezi světy nakousl. Doufejme jen, že mu chutnalo.
 
[autor: Amersa, kategorie: Próza, datum: 13.3.2007]
 
Krátká povídka o tom co se vám může stát při cestě na svobodu...
 
[autor: wehnec, kategorie: Próza, datum: 12.3.2007]
 
...
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 9.3.2007]
 
Tak tohle je povídka stará asi osm let. Původně to měla být kniha, ale víte jak to chodí...snad se Vám to bude líbit.
 
[autor: Orin, kategorie: Próza, datum: 4.3.2007]
 
Je to takový můj pohled na smrt a co se děje po ní, nevím proč si někteří lidé myslí, že po životě nic není. Až křesťané u nás zavedli obavu ze smrti, protože se lidé báli, že příjdou do pekla... Proč se smrti bát??? Věnováno L.E. která mě vnuknula nápad:) P.S. Snad bude brzy pokračováni;)
 
[autor: Valoar, kategorie: Próza, datum: 24.2.2007]
 
ani nevím jak to vzniklo
 
[autor: Eviane, kategorie: Próza, datum: 23.2.2007]
 
Kurz prežitia, sebeobrany a kolaborácie pri styku s Veľkým Kotolníko, aneb gymplácky humor...
 
[autor: Fry, kategorie: Próza, datum: 18.2.2007]
 
Tak opět otravuji tuto rubriku s další kapitolou svého skromného projektu... Za případné chybky se předem omlouvám, inu nikdo není neomylný... Pokud vám unikla předcházející část, vězte, že jí můžete najít zde a jestliže se zajímáte o zeměpisné poměry příběhu, neváhejte a prostudujte si mapku.
Nyní zbývá pouze dodat, že Saura se opravdu dostala k originálu dříve než ostatní.
A že druhá kapitola je věnována Jersymu za jeho skvělý nápad, který - byť krátce - se v kapitole objevil...
 
[autor: Carlist Rieekan, kategorie: Próza, datum: 11.2.2007]
 
snad se to dá přežít, sami posuďte
 
[autor: chackie, kategorie: Próza, datum: 6.2.2007]
 
Jak to vypadá a co se děje v noci?
 
[autor: Frytol, kategorie: Próza, datum: 3.2.2007]
 
Beltea Satariell, nejkrutější upírka padlého rodu Satariellů, kterou stvořil samotný upír prvního rodu zakladatelů. Něco vás nutí tuto ženu milovat. I přes strach a podivné pocity, které ve vás její přítomnost vyvolává ji chcete uctívat. Stejně rychle jak se do ní zamilujete však můžete přijít i o své srdce, které vám vyrve z hrudi jako když si utrhne jablko ze stromu. Její osud je však kapitola bez konce, která čeká na spásu a znovuobjevení smyslu vlastní existence...
 
[autor: Herbi, kategorie: Próza, datum: 28.1.2007]
 
seděla sem ve škole a zničeho nic sem začala psát a vzniklo tohle
 
[autor: Eviane, kategorie: Próza, datum: 28.1.2007]
 
Pokračování předchozího děje.
 
[autor: Strelec.C, kategorie: Próza, datum: 27.1.2007]
 
Tak, tady je další povídka. Souvisí s tou první, ale není to pokračování, ani předehra. Přeju příjemný, kulturní zážitek
 
[autor: Tejlian, kategorie: Próza, datum: 25.1.2007]
 
Z vězení temných elfů není úniku,ale není to jedno?Jestli neznáte nikoho kdo by to dokázal přečtěte si tuto povídku a poznáte tragický příběh mladého elfa Areona.
 
[autor: wehnec, kategorie: Próza, datum: 24.1.2007]
 
Je to taková kraťounká povídka která je spíše až snad volným veršem.No prostě si to přečtěte.
 
[autor: wehnec, kategorie: Próza, datum: 19.1.2007]
 
Očistit svou duši? Ale jak? Odpuštění je krásná věc a někdy může být těžší pro viníka, než poškozeného...
 
[autor: Saidhi, kategorie: Próza, datum: 13.1.2007]
 
Tohle je úvod + první kapitola ke knížce, kterou si jen tak pro sebe píšu. Už dávno jsem to tady chtěl zveřejnit, ale až nyní mám tu možnost. Takže bych chtěl poděkovat za spravení položky "redaktor". Jinak, další pokračováná je již napsané, ale nejdřív vy mě zajímaly reakce na tohle...
 
[autor: Strelec.C, kategorie: Próza, datum: 12.1.2007]
 
Hlavně mě nebijte... Tohle není plnohodnotné dílo, není to ani ukázka. Je to tak možná první scéna z ukázky. Ale než vznikne zbytek, bude to trvat. Poděkování patří skupině Kabát, jejich melodie mě inspirovaly.
 
[autor: Tejlian, kategorie: Próza, datum: 12.1.2007]
 
Napadlo mne, co se asi stane, když někdo přijde o paměť... Třeba zapomene jediný večer a přesto jej to může smrtelně ohrozit... Zkusil jsem napsat o tom všem, o závažných věcech. Vtipně a čtivě (podobnost se Zeměplochou není náhodná)... Jak se mi můj úkol povedl, posuďte sami...
První kapitolu bych rád věnoval dvěma přítelkyním z Abarinu:
První věnování je pro někoho, s kým se znám již nějakou dobu a jíž jsem vykradl název ,,Dvě šupiny''... Tímto bych si jí chtěl udobřit...
Druhé věnování je pro mojí osobní korektorku, jež přečetla jednu z prvních verzí a přežila jí ve zdraví...
Pokud obě jmenované budou mít chuť, mohou svoji identitu zveřejnit v Diskuzi ke článku...
 
[autor: Carlist Rieekan, kategorie: Próza, datum: 9.1.2007]
 
můj první pokus o povídku:-D
 
[autor: Eviane, kategorie: Próza, datum: 8.1.2007]
 
..........................
 
[autor: Eviane, kategorie: Próza, datum: 7.1.2007]
 
Medzihra a tretia kapitola hororovej knihy Posledný mesiac.. Kapitola trošku akčnejšia ako predošle dve... :)
 
[autor: Darkman, kategorie: Próza, datum: 4.1.2007]
 
„Každý dům skrývá své tajemství... Tajemství, o kterém chci vyprávět, je hrůzné“, skřípalo pero tiše po papíře. Byl to jediný zvuk, který vedle syčení hořících svíček rušil hluboké ticho potemnělé cely mladého služebníka božího. Černovlasý mladík v kolárku seděl u psacího stolu. Jeho mladou, avšak unavenou tvář osvětlovalo mdlé světlo svíčky a odhalovalo tak tmavé stíny pod knězovýma očima. Byly to stíny, jež na mladíkovu tvář nepatřily. Byly to stíny, které za sebou zanechalo několik probdělých nocí u lůžka dívky umírající na souchotiny. Mladého kněze k ní poslali, aby před smrtí ulevil její duši, aby jí vyzpovídal.
Když před několika dny vstupoval do pokoje v chudobinci, byl plný ideálů a nadšení. V den, kdy jizbu mrtvé opouštěl po posledním pomazání, sžíralo ho tíživé zpovědní tajemství, které se nyní rozhodl svěřit papíru. Jeho stav mu zakazoval o něm mluvit, ale musel o něm alespoň napsat, jinak by zešílel.
Podívejme se nyní na příběh, jenž se pod hrotem jeho pera zrodil:
 
[autor: Satanica, kategorie: Próza, datum: 2.1.2007]
 
Tu je druhá kapitola mojej hororovej knihy.. Prvú ste mali už možnosť čítať a tretia bude onedlho ;)
 
[autor: Darkman, kategorie: Próza, datum: 22.12.2006]
 
Další z vlkodlackejch povídek. Je to kapku o něčem jiném, ale samotnýho mě bavila víc než ta, kterou jste si mohli přečíst předtím =) Ještě doufám, že dobře nastavím formátování a budu spokojenej...
 
[autor: darthjurri, kategorie: Próza, datum: 19.12.2006]
 
Uverejňujem začiatok, prológ a prvú kapitolu zo svojej hororovej knihy Posledný mesiac. Postupne budem pridávať ďaľšie. Dúfam, že sa vám kniha bude páčiť..
 
[autor: Darkman, kategorie: Próza, datum: 19.12.2006]
 
Tahle povídka vznikla jako pouhá reakce na kamarádovo přání "napiš mi něco na téma pokusů na vlkodlacích". A tu mě napadla myšlenka světa, na které jsem postavil svoje stejnojmenné dobrodružství. Jenom pro hráče, kteří se mnou hrají: dobrodružství je povídkou pouze inspirováno, nehledejte v něm žádnou nápovědu. A ještě všem, protože do Vánoc asi nic dalšího nepublikuju: "Šťastny a vesely. A samozřejmě výbornej novej rok. A hodně štěstí Abarinu do novýho roku."
 
[autor: darthjurri, kategorie: Próza, datum: 17.12.2006]
 
Přicházejí Vánoce, svátky klidu, míru a pohody. Všude panuje láska a přátelství, lidé přemýšlí, jak nejvíce by mohli potěšit své bližní. Pst, buďte chvíli potichu, slyšeli jste zvoneček? To vás andělíček láká na vánoční povídku... Pojďte si ji poslechnout, vždyť jsou Vánoce.
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 12.12.2006]
 
...
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 8.12.2006]
 
Během posledních dvou týdnů mne tížilo několik závažných otázek... Je normální vstávat brzy ráno s nechutí? Jaký je vztah normálních lidí a RPGéčkářů? Čemu se podobají naši politici?
Pokusil jsem se tyto otázky napsat na kus papíru (což se mi povedlo) a zamyslet se nad nimi (to se povedlo také). Po chvíli mne napadlo, že o každém palčivém problému napíši krátký fejeton (tady to už bude trochu skřípat) a publikuji ho na Abarinu (kde je nejspíš ostatní hrozně strhají) s tím, že na ně někdo bude reagovat a přispěje k odpovědi svou troškou...
 
[autor: Carlist Rieekan, kategorie: Próza, datum: 30.11.2006]
 
Již nějakou dobu jsem přemýšel o tom, že něco vyplodím... A pak se mi najednou v hlavě zrodil takřka celý nový svět a několik příběhů, které by se v něm mohly odehrát... Takže jsem si konečně sednul a začal psát... Posuďte sami, jestli to tentokráte k něčemu bude...
 
[autor: Jersy, kategorie: Próza, datum: 21.10.2006]
 
Tohle byla původně část životopisu mojí postavy mě se zdála dobrá, tak sem se ji rozhodl zveřejnit. Přeju příjemné počtení.
 
[autor: Rebarbora, kategorie: Próza, datum: 7.10.2006]
 
(Nehodící se škrtněte) Malé/nemalé zamyšlení/nezamyšlení nad hraním/nehraním a hráči/nehráči na Abarinu.
 
[autor: PEEPA, kategorie: Próza, datum: 23.9.2006]
 
Povídka krysí díra od Melkera.
 
[autor: Melker, kategorie: Próza, datum: 29.8.2006]
 
Tu máte přepis dvoumužné konverzace z mojí jeskyně na téma Ú.Z. Začalo to nevině a rozjelo se to v něco, co alespoň mě dost bavilo... Ještě to není ukončeno, ale to nevadí. Vysvětlivka: První hovořící entitou je postava Guláše, kterou ztvárnil Khanemis a tou druhou jsem já...
 
[autor: Jersy, kategorie: Próza, datum: 29.8.2006]
 
Kdysi jsem tady uveřejnila rasu se jménem Thryen (http://www.abarin.cz/clanky/?idClanku=450). Toto jsou slova Rituálu Ohně této rasy, rituálu, který spojuje druha a družku. Nejprve je zde v thryenštině, následuje překlad.
 
[autor: Margit, kategorie: Próza, datum: 24.8.2006]
 
...
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 7.8.2006]
 
Poslední dobou je nízká aktivita v jeskyních ... Co s tím?
 
[autor: Janika, kategorie: Próza, datum: 3.8.2006]
 
Tahle povídka je už staršího data, ale na Abu, myslím, nikdy nebyla, tak než zas něco napíšu, přečtěte si alespoň tohle ~__^ Teoretičtí znalci principu černých děr by měli pochopit závěr, ostatní mě prosím nekamenujte za podivnosti ~_^
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 22.7.2006]
 
…zbývaly by mu asi tři životy aneb co bylo je a bude s vaším serverem.
 
[autor: PEEPA, kategorie: Próza, datum: 30.6.2006]
 
Kratičké intermezzo přímo navazující na příběh města Brina, uveřejněný tady na Abarinu, a předcházející snad nějakému dalšímu dobrodružství elfa Kireäse a jeho trpasličího souputníka Larga.
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 13.2.2006]
 
 
[autor: Ami, kategorie: Próza, datum: 8.2.2006]
 
Krajina na dne poharika
 
[autor: Mortbrin, kategorie: Próza, datum: 21.1.2006]
 
Šeď, lezavo a drobný déšť. Okno se zamžívá, lidé na ulici jsou nevrlí a zamračení.
Jsou tu opět Vánoce.
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 21.12.2005]
 
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 20.12.2005]
 
Nad zálivem poletovalo černé pírko. Nechalo se unášet proudy větru a čekalo, kam ho jeho nepředvídatelný vládce zanese. Pak nastalo bezvětří a ono se usídlilo tady na abarinu : )
 
[autor: Pelleron, kategorie: Próza, datum: 9.12.2005]
 
Tak som sa po dlhšom čase odhodlal ponúknuť ďalší príbeh... Tentokrát opustíme hobita Zigiho a upršanú Bretóniu a presunieme sa ďaleko na východ, cestou míňajúc zasnežené hrebene Dargaradských hôr, hrdé Garacké impérium v dobe svojho najväčšieho rozmachu, aj rozsiahle Východné planiny, aby sme sa na úpätí východných svahov Haligardských hôr ocitli v bažinatom zovretí zdanlivo nekonečného Sirthského močiara;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 5.12.2005]
 
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 28.11.2005]
 
Byl jsem přemluven abych sem dal některá stařší dílka a tak to tedy činím. Zde je jedna ze starších povídek, snad se vám bude líbit.
 
[autor: Moren, kategorie: Próza, datum: 27.9.2005]
 
Tuhle baladu napsal jeden můj kamarád, Ilarion, s jeho svolením a přáním ji zde uveřejňuji, neb není registrovaný na Abarinu.
 
[autor: Margit, kategorie: Próza, datum: 27.9.2005]
 
"Silwenita prosí o milosť len Silwen, zomiera s jej menom na perách a teší sa na jej božskú náruč." (Jonathan FiBoSh – Pojednáni o rádu silwenitském)
 
[autor: Depres, kategorie: Próza, datum: 23.9.2005]
 
Ne, fakt nehodlám zvěstovat cokoliv o abarinu :)) Prostě si jen chci vyslechnout, jak neumím psát :)
 
[autor: Martyn, kategorie: Próza, datum: 11.9.2005]
 
Už je asi definitivně rozhodnuto co se zde bude dít dál.
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 6.9.2005]
 
Volné pokračování povídky Hrad lorda Dobrakha, uveřejněné 14.7.2004. Nic náročného, jen taková oddychovka pro ukrácení čekání na nový Abarin.
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 22.4.2005]
 
Abarin umírá, všichni to cítíme, jsme si toho vědomi, jen já to teď vyslovuji nahlas. Nechci tady rozebírat příčiny, ani někoho osočovat, nebudu tady navrhovat řešení, protože jej neznám. Chtěla bych se jen vyznat z toho, co pro mě Abarin znamená a rozloučit se...
 
[autor: Janika, kategorie: Próza, datum: 13.4.2005]
 
Určitě jste už tuto povídku mohli vidět na Andoru a to proto, že tady nešlo vkládání článků. No a taky jsem tam mohl získat větší množství připomínek, abych věděl co zlepšit. Tuhle opravenou verzi tedy dávám sem a jsem zvědavý, co všechno mi tu pomůžete vylepšit. Jinak určitě doporučuji přečíst. Ohlasy byly vesměs velmi pozitivní.
 
[autor: Durin Mahalul, kategorie: Próza, datum: 21.3.2005]
 
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 24.2.2005]
 
aneb jak jsem nakonec slavila Valentýna ačkoliv tento svátek vlastně vůbec neslavím
 
[autor: Sheen, kategorie: Próza, datum: 14.2.2005]
 
Tichá dívka, plachá jako motýl a nádherná jako anděl. V očích má smutek a utrpení, v očích pláč, který nevysychá. Lorien...
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 14.2.2005]
 
Povídka inspirovaná kouzlem odcházející noci, snad trochou příběhů již vyřčených, vyprahlými skalami a nadcházejícím úsvitem.
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 25.1.2005]
 
Trochu pozdě, ale o Vánocích bohužel nefungoval Abarin. A tak ji sem dám teď, jednu ze tří povídek s vánoční tématikou, které jsem letos napsala. Je kratší, ale doufám, že se vám bude líbit...
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 23.1.2005]
 
První dva díly jsem napsal, protože jsem měl námět. První díl byl strohý s nástinem děje, aby čtenáře navnadil na pokračování. Druhý díl jsem psal pro čtenáře, to co ode mně očekávali, což se mi také moc nepovedlo a tak jsem pokračování nechtěl dál psát. Tento díl jsem napsal pro svoji kamarádku ... ano pro Tebe ... Vím, že si jej přečteš. Doufám že se ti bude líbit, že se Tvá inspirace nerozplyne v ranním oparu v paprscích vycházejícího slunce ...
 
[autor: Dragel, kategorie: Próza, datum: 29.8. 2004]
 
Až za zimních nočních bouří, kdy vířící sníh je hustší než okolní tma, uslyšíte klepání na dveře, možná právě přichází.
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 26.8. 2004]
 
Povídka o jednom starci v jedné místnosti a jeho touze...
 
[autor: Morr, kategorie: Próza, datum: 25.8. 2004]
 
Tuhle si nejmenovaný "někdo" stěžoval, že ode mne už dlouho neviděl žádnou povídku. Máte ji mít. Je to trochu experiment, tak jsem zvědavá, co vy na to.
Pokud byste tuhle povídku zahlédli ještě někde jinde - i to je trochu experiment.
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 23.8. 2004]
 
Takový malý příběh o lidech a orcích, o vzájemném chování a o rasismu...
 
[autor: Tarfill, kategorie: Próza, datum: 20.8. 2004]
 
Omlovám se všem za zapomenuté lomítko v jednom tagu skoro na začátku předchozího textu, takže pokud se vám nechce číst devět desetin textu v kurzívě, tak máte možnost si to tady přečíst tak jak to má být.
 
[autor: Jersy, kategorie: Próza, datum: 19.8. 2004]
 
Omlouvám se, že se nejedná o fantasy, ale berte to alespoň jako inspiraci k prázdninovým zábavám
 
[autor: Nexos, kategorie: Próza, datum: 18.8. 2004]
 
Toto je přepracovaná verze původní první části povídky Vábení krve. Snažil jsem se, aby děj byl logičtější a zajímavější, no, snad se mi to povedlo, ale to posuďte sami.
 
[autor: Jersy, kategorie: Próza, datum: 18.8. 2004]
 
Tento můj výtvor vzniká tak nějak souběžně s mým druhým literárním pokusem, s Vábením krve. Tentokrát se nejedná o vlkodlaky, ale o něco jiného. Můžete třikrát hádat o co :-)
 
[autor: Jersy, kategorie: Próza, datum: 16.8. 2004]
 
Moje první povídka (první díl). Doufám, že se Vám bude líbit (možná taky napíšu do bestiáře nestvůru, která se tam objevuje).
 
[autor: Elver, kategorie: Próza, datum: 14.8. 2004]
 
Jeden takový můj pokus o tvorbu literatury. Chtěl bych vědět, jestli má vůbec cenu v psaní něčeho takového pokračovat. Pokud ano, tak byste se mohli někdy v září dočkat pokračování :-)
 
[autor: Jersy, kategorie: Próza, datum: 13.8. 2004]
 
Příběh o Kočce a Cizím - napsán dvěma zbloudilými dušemi, dvěma osamocenými srdci, která se našla. Tento příběh vznikl pod pery dvou lidí - Falky a Ereiniona Gil-galada. Nechte se zavést do světa snů a iluzí, nechte se unášet na vlnách neznáma, nechte se překvapit tím, co dokáží stvořit dvě lidské bytosti...
 
[autor: Falka, kategorie: Próza, datum: 11.8. 2004]
 
I. díl k povídkovému cyklu Grana Hraničáře. Berte ho jako úvod.
 
[autor: Gran, kategorie: Próza, datum: 9.8. 2004]
 
Pokračování barbarského příběhu. Pokračování je pozvolné, takže od něj příliš nečekejte, snad ani ty tanky v zahrádce plné druidkých růží .... :-)))
 
[autor: Dragel, kategorie: Próza, datum: 3.8. 2004]
 
Kruh se uzavírá - Alguine je mrtvé, ale někde pod ním ... možná, snad ... Dokončení pouštního příběhu pro Ty, kteří některou z předchozích povídek četli.
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 20.7. 2004]
 
Tak trochu jsem se nechal inspirovat IJOvským psaním .... ale i přes to jsem v povídce zanechal své otisky ..... ano v dáli je cítit pach krve a nastává čas rozhodnutí. Mám v hlavě pokračování, je jen na vás jestli jste zvědaví, kdo kmen povede a jak ... Síla je okolo nás. Můžeme se jí i dotknout, ale tento dar je dán jenom někomu.....
 
[autor: Dragel, kategorie: Próza, datum: 18.7. 2004]
 
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 14.7. 2004]
 
Tento příběh byl sepsán na motivy myšlenek Ereiniona Gil-galada. Později se z něj bude odvíjet dobrodružství v jedné z místních jeskyní, máte se tedy na co těšit. :-)
 
[autor: Falka, kategorie: Próza, datum: 9.7. 2004]
 
Víte, proč je občas láska tak krutá, proč tak bolí, když nám ji někdo vezme? Nevěřím... Ale já vám můžu vyprávět, proč nám ji tak často bere právě smrt.
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 8.7. 2004]
 
Od mého článku „Něco málo o psaní“ utekla už velmi dlouhá doba (pokud jste ho nečetli, doporučuji přečíst ho dříve, než se podíváte na tento seriál), a protože se o něm nedávno mluvilo, rozhodl jsem se nakonec psát slíbené pokračování. Zatímco „Něco málo o psaní“ byl zevrubný přehled, seriál „Jak psát“ bude již podrobněji vykládat různé techniky. A v prvním dílu se podíváme na to, co většině dělá největší problémy – dialog.
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 4.7. 2004]
 
Co znamenají hvězdičky, jak je získat a jak se změnil stav na začátku prázdnin?
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 3.7. 2004]
 
Mikropovídka jako malý dárek pro ty, kdo se třeba ještě vydají na vodu. Dávejte pozor až pojedete - třeba ji potkáte...
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 2.7. 2004]
 
Zkuste přečíst. Menší úvaha (i s příkladem) pro ty čaroděje, kteří chcou skloubit pravidla a roleplaying v rozumné míře.
 
[autor: Elver, kategorie: Próza, datum: 1.7. 2004]
 
Trošku alternativní povídka (krátká:o) psaná do soutěže na téma "Biodiverzita". Bohužel, cenu jsem nezískal. Bude to tím, že porota asi nemá ráda alternativní fantasy:-D
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 29.6. 2004]
 
Trocha našej mytlógie...
 
[autor: Larnien, kategorie: Próza, datum: 29.6. 2004]
 
Snaha o rozlíšenie akcii hráča a návrh jeho zlepšovania v hrách, ktoré sú zamerané na roleplaying a nie na striktné dodržiavanie pravidiel
 
[autor: franchese, kategorie: Próza, datum: 29.6. 2004]
 
aneb co všechno způsobí jediný odkaz...
 
[autor: Zaříkávač, kategorie: Próza, datum: 23.6. 2004]
 
Taky jeden názor... od smutné iji.
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 22.6. 2004]
 
Mno, berte to s hooodně velkou nadsázkou:-) A berte to taky tak, že nejsem nějaký extra velký spisovatel.
 
[autor: BlackProphet, kategorie: Próza, datum: 21.6. 2004]
 
Tuhle povídku jsem napsal jako jeden z úkolů, sešlosti hráčů DrD ve Vrbně. Úkol byl zadán okolo 22 hod. a druhý den v 10 hod. měla být legenda hotová. Původní verzi, ze šmíráku jsem lehce přepsal, aby byla o trošku čtivější. Sami zhodnoťte jak se mi povedla povídka na téma LEGENDA.
 
[autor: Dragel, kategorie: Próza, datum: 19.6. 2004]
 
Co říct? .... Raději si to přečtěte.
 
[autor: Sheen, kategorie: Próza, datum: 19.6. 2004]
 
A teď trochu hydrometeorologie aneb co je za řáděním přírodních sil
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 15.6. 2004]
 
Po celém světě se šíří Hrozba.Nyní napadla i zem Kolonydor ...
 
[autor: Grimley, kategorie: Próza, datum: 14.6. 2004]
 
Bez hněvu a bez nenávisti , pohlížel jsem na tuto bitvu rozumu a zášti. Byl to boj o hole přežití který dopadl trochu jinak než měl, Jenže tak už to bývá, že právo má podobu ostrého meče a spravedlnost je nesena na hrotech šípů. Pohleďte na to jak jeden omyl změnil budoucnost klidné elfí vesničky a přečtěte o krátké bitvě která se do dějin nikdy nezapíše.
 
[autor: , kategorie: Próza, datum: 6.6. 2004]
 
Země,ve které je chaos a děs na denním pořádku.Trpaslík Tyrrly a elf Surrem to mohou zvrátit,jen ti viděli příjezd koní bez jezdců!!!
 
[autor: Grimley, kategorie: Próza, datum: 4.6. 2004]
 
Stalo se jednoho krásného dne, že do mé skromné světnice zavítal muž v ošklivých montérkách s kufříkem a zapojil ISDN. To znamená, že se vracím po dlouhé době na Abarin. A aby jsem vám udělal radost, vracím se s předehrou k "Umění magie" - vraťmě se o kousek zpátky, abychom zjistili, proč má Zhenor takový zmatek v hlavě...
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 23.5. 2004]
 
Tak trochu pohádka se vším, co k tomu patří. Princezna, drak, královský slib a jako v každé správné pohádce to všechno ..... dopadne.
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 17.5. 2004]
 
Pokud chcete vědět, jak vypadala moje maturita ze slohu, tak vám ji tu předkládám. Ovšem je mírně upravená. Spíš jen kosmetické úpravy, protože jsem to psal z nečistopisu. Čistopis mi učitel k dispozici nedal. Ještě na závěr. Téma bylo IMPRESE - volný slohový útvar. Učietl nám jen řekl, že máme napsat cokoliv nás napadne, dkyž se podíváme na obrázek, který nám dal k dispozici. Doufám, že si ten obrázek po přečtení také budete moci představit...
 
[autor: Durin Mahalul, kategorie: Próza, datum: 16.5. 2004]
 
Niektorí tu spomínali, že by radi videli pokračovanie príbehov o Zigi Norníkovi. Tak ste sa dočkali. Ale nebolo to vôbec jednoduché. Nečakane pozitívne ohlasy na predchádzajúcu poviedku sa ukázali byť skôr handicapom, ako povzbudením. Celú dobu, čo som toto písal, musel som sa pýtať sám seba, či to bude aspoň tak dobré, ako tá predchádzajúca. Ale to už budete musieť posúdiť vy. Nech je výsledok aký chce, je tu, takže s chuťou do toho;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 13.5. 2004]
 
Úvaha o tom jak může někdy vypadat hraní DrD na internetu aneb stagnace, stagnace a zase jen stagnace.
 
[autor: Sheen, kategorie: Próza, datum: 5.5. 2004]
 
Tak tohle je ten slíbený uzlík. Je malý, ale uzlíky jsou přece jenom tak velké, aby korálky z niti nespadly.

(Jedenáctý, a poslední, díl Cesty do Mandalay)
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 29.4. 2004]
 
Volné pokračování povídky Slzy písku, tématicky spjaté i s Útěkem do Alguine.
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 27.4. 2004]
 
Jako korálky na šňůrku jsem navlékala příběhy na nit vyprávění. Teď přede mnou leží korálek poslední. Byla jich pěkná řádka, a až navleču tenhle, zbude jen udělat uzlík...

(Desátý díl Cesty do Mandalay)

 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 21.4. 2004]
 
Zdravím Vás,
Tento článek Vás má alespoň navnadit na velký projekt, který se uskuteční zde na Abarinu někdy na přelomu 3. a 4. kvadrátu 2004. Dozvíte se zde nejzákladnější informace o celém projektu a též první podrobnosti. Takže směle kupředu

 
[autor: Zdendas, kategorie: Próza, datum: 19.4. 2004]
 
Život není jednoduchý, když je hobit pyroman, zato ohnivě krásný.
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 16.4. 2004]
 
Před týdnem mi kdosi sdělil, že mé minulé (hlodavčí) povídky stojí za houby a že tahle se aspoň dá číst. Tak by mě zajímalo, jak se to bude líbit ostatním.
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 15.4. 2004]
 
Možná každý hráč, který občas hrál krolla, se mu snažil se dát i jiný rozměr, než je ten obvyklý, který krolla představuje jen jako tupý, zuřivý válečný stroj. Pak třeba přemýšlel i nad tím, jak krollové žijí svůj běžný život ve své vesnici, když nemusí řešit složité problémy, které před ně staví civilizace ostatních ras.
Pak třeba vymýšlel různé způsoby, jak se krollové vypořádávají se svými obvyklými problémy.
Ale vezměme to z jiného soudku. Zamyslel se už někdo z vás, jak by mohla vypadat taková pohádka, kterou krollí babička vypráví krollčatům před spaním, aby usnuli a dali jí už pro dnešek pokoj? Nebo krollí báje, předávaná z generace na generaci krollími mudrci?
Zde je pár pokusů, jak by něco takového mohlo vypadat... Třeba se vám budou líbit, byť jsou některé pouhou předělávkou obvyklých pohádek...
 
[autor: Galenius, kategorie: Próza, datum: 4.4. 2004]
 
Jednou vždycky přijde chvíle, kdy je načase začít počítat od konce. Je to tu. Tato je třetí...
Příjemné počtení.
A za tu pauzu se omlouvám...

(Devátý díl Cesty do Mandalay)

 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 2.4. 2004]
 
ne tak uplne ciste fantasy povidka, ale snad se bude libit (poslal jsem ji do literární soutěže o cenu Filipa Vanclíka 2003 na téma "Peklo domaova") - vyhrála 1. místo :)
 
[autor: gills, kategorie: Próza, datum: 24.3. 2004]
 
Další z mých krátkých prozaických pokusů, tentokrát trochu "abarinštější"
 
[autor: Keirea, kategorie: Próza, datum: 22.3. 2004]
 
Znáte ten pocit, když jste sami na nějakém neznámém místě? Když na krajinu pomalu začíná padat tma, vítr vás bodá do tváří a z tichého zpěvu vlků vám běhá mráz po zádech? Vážně ne?
 
[autor: Vilandra, kategorie: Próza, datum: 19.3. 2004]
 
Môj prvý pokus o súvislejší písaný text. Viac-menej je to "intro" k jaskyni.
 
[autor: Krkavec, kategorie: Próza, datum: 18.3. 2004]
 
Příběh volně spjatý s povídkou Slzy písku, pro ty, kterým se ta předchozí líbila. Nechal jsem se inspirovat Vašimi připomínkami a pokusil se osud pouštního města Alguine přinést i z trochu jiné strany, ovšem tak, abych nezničil nádech tajemna. Zkusil jsem to, zbytek musíte, respektive můžete posoudit Vy.
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 17.3. 2004]
 
Krátká, lehce psychedelická povídka z mé starší tvorby...
 
[autor: Keirea, kategorie: Próza, datum: 15.3. 2004]
 
Doufam, ze se zalibi. Je venovana nekterym jedincum tady na abarinu.
 
[autor: Lord Silver, kategorie: Próza, datum: 13.3. 2004]
 
Tak tu je záver príbehu o Zigi Norníkovi, ktorý dokazuje, ľe keď je ątastie unavené, sadne si aj na..... na neurotického hobita;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 7.3. 2004]
 
Takže pokus o poviedku číslo dva. S odstavcami som si už dal trocha viac práce, ale dĺžka sa mi akosi vymkla z rúk;-) Tak som to rozdelil na dve časti. Toto je prvá polovica, druhú dodám neskôr. Ak o ňu bude niekto stáť;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 5.3. 2004]
 
 
[autor: Wonder.J, kategorie: Próza, datum: 4.3. 2004]
 
Šplouch, šplouch, cák, cák. Koupete se rádi?

(Osmý díl Cesty do Mandalay)
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 3.3. 2004]
 
Tohle je můj pokus o povídku.
VAROVÁNÍ: Následující „pokus“ o literární útvar obsahuje řadu nechutností. Nejde ani tak o krev, zabíjení či násilí, ale o nechutné popisy z nemocničního prostředí. Raději si doneste kýbl a ručník.
Děj povídky může pokračovat, pokud si to budete přát, podle vašeho rozhodnutí.
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 28.2. 2004]
 
Postava s kápí prochází temnou chodbou. Přichází ke kamenným dveřím. Gesto rukou. Dveře se otevírají. Postava a její společník procházejí.....

Jedná se o úvod k dobrodružství.
 
[autor: Ashuas, kategorie: Próza, datum: 28.2. 2004]
 
Vzpomínáte si ještě na podzim? Jak bláznilo počasí? Udělalo se najednou hezky, málem druhé léto. Na planých růžích jste hned vedle šípků mohli najít křehké květy.
Třeba to ale nebylo počasím. Možná jen kolem prošla štíhlá dívka se smutným obličejem a rozpuštěnými dlouhými vlasy. Možná jen zavadila o keř lemem svých šatů. Anebo vám tím chtěla něco říct. Ne, nebyla to žádná víla. Byl to duch růže...

(Sedmý díl Cesty do Mandalay)
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 26.2. 2004]
 
Opět vás vezmu na návštěvu na zvláštní místo. Opuštěná věž na opuštěném místě. Nebo není vše tak opuštěné, jak by se na první pohled zdálo? Uvidíme...

(Šestý díl Cesty do Mandalay)
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 18.2. 2004]
 
Opět další malý úlomek tarotové mozaiky.....
 
[autor: A´tuin, kategorie: Próza, datum: 17.2. 2004]
 
Je tomu už dávno, kdy se tento příběh odehrál. Mnoho vody proteklo v tajemném jezeře Lochlomond a mnoho let přešlo nad zdmi starého hradu, nad kostelem s břidlicovou střechou a nad vesnicí Balmoral. Mnoho století ležel tento příběh pohřbený na dně duše jednoho muže. Nad světem muselo projít dlouhých 500 let, aby příběh mohl být vyprávěn, bez pocitu bolesti a zloby. Pokud nebude vše přesně tak, jak dokládají útržky historie té doby, omlouvám se předem. Vždyť 500 let je dlouhá doba pro jeden příběh. Ten přiběh nemá šťastný konec. Ale nebojte se, není to příběh příliš dlouhý. (Jména míst a příjmení zúčastněných osob jsou záměrně pozměněna.)
 
[autor: Tiara, kategorie: Próza, datum: 17.2. 2004]
 
Tak a máte tu i tu nejlepší část. Tak se poeticky vzdělávejte a rozplývejte ;x))))
 
[autor: Durin Mahalul, kategorie: Próza, datum: 15.2. 2004]
 
O drakoch trocha inak...
 
[autor: Larnien, kategorie: Próza, datum: 12.2. 2004]
 
Dneska povídka nebude. Je mi líto, ale nestíhám. A než ji sem dát nedodělanou, tak raději vůbec. Místo toho jsem vytáhla jednu úvahu, která vám snad postačí jako omluva. Není to o fantasy ani o hraní, takže to na Abarin snad ani nepatří. Nebo patří...?

Jako tři sudičky se jednou sešly tři okolnosti. Měla jsem nějak moc volného času, napsala jsem pár nových textíků a dostalo se mi do rukou pár povídek od přátel. Výsledkem bylo zamyšlení nad tím, proč se mi vlastně některé vyprávění líbí a jiné mám problémy dočíst. Je třeba říci, že všichni autoři zvládali svůj jazyk dosti dobře. Nebylo to rozhodně hrubkami nebo špatnou volbou slov. Bylo v tom něco jiného, těžko formulovatelného. Zápis svých myšlenek zde předkládám k diskuzi.
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 11.2. 2004]
 
Tak vám zde předkládám druhou část mé skromné básnické sbírky. Všechno to jsou takové průměrné básně, ale když už jsem je jednou napsal, tak proč je neukázat světu. Teď už se musíte těšit pouze na ty poslední... nejlepší ;o)))
 
[autor: Durin Mahalul, kategorie: Próza, datum: 11.2. 2004]
 
Protože si myslím, že moje povídky o Hlodavcích měly celkem úspěch, napsala jsem ještě jednu z toho světa - a to i přesto, že hlavní postavou tentokrát není Hlodavec.
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 11.2. 2004]
 
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 10.2. 2004]
 
Je to môj prvý pokus, napísať niečo seriózne, ktorý som dotiahol dokonca, tak by som si dovolil prípadných kritikov poprosiť o istú dávku tolernacie;-)
 
[autor: MaD, kategorie: Próza, datum: 8.2. 2004]
 
Každý z nás občas vysloví nějaké přání. Kdyby jen... Kéž by... Přejeme si důležité věci i nesmyslné malichernosti. Bez rozmýšlení vyslovujeme neuvážená přání. Co když ale někde, v místech smrtelníkům nepřístupných, dřímá Hekaté? Hekaté vládnoucí Luně a plnící přání. Hekaté obdařená nelítostným smyslem pro humor...
Možná jsem si někdy něco neuváženě přála...
Je to jen sen. Kdo jiný by ale vládl snům, když ne paní Luny?

(Pátý díl Cesty do Mandalay)
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 4.2. 2004]
 
Sezbíral jsem pár hádanek, které by PJ-ové mohli případně použít do svých dobrodružství.
 
[autor: Vaiwa, kategorie: Próza, datum: 2.2. 2004]
 
Pokus o trochu poézie ;-)) 1. část
 
[autor: Bard, kategorie: Próza, datum: 2.2. 2004]
 
Kolem tarot je mnoho mýtů a záhad. A když si jedny koupíte, neubráníte se snění.... Ani já se neubránila a po poradě s některými lidmi a menší korektuře je tady konečná verze... :))
 
[autor: A´tuin, kategorie: Próza, datum: 29.1. 2004]
 
Tiché víření vloček ve tmě a světlo praskajícího ohně – větší protiklady si lze stěží představit. Ticho a zvuk, horko a chlad, světlo a tma, život a smrt. A přeje je něco spojuje. Zahledíte-li se dlouho, spatříte věci, které nejsou, i když by možná, někde... jednou... mohly být.
S vířením vloček tento příběh začal. Dnes vás zvu do jedné milé hospůdky, kde v krbu vesele plápolá oheň. Natáhněte si nohy a ohřejte ruce, chcete-li. Jen dávejte pozor, abyste se nezadívali do plamenů a nezabloudili myšlenkami do příliš dalekých krajů. Tahle hospůdka se totiž jmenuje Cartouche.

(Čtvrtý díl Cesty do Mandalay)
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 28.1. 2004]
 
Inspired by the mystery.
 
[autor: A´tuin, kategorie: Próza, datum: 26.1. 2004]
 
Pozvánka na jednu takovou LARPku/dřevárnu. 2.-4. dubna, Dobříš.
 
[autor: sffh, kategorie: Próza, datum: 25.1. 2004]
 
Mala legendicka z podsveti.
 
[autor: Lord Silver, kategorie: Próza, datum: 23.1. 2004]
 
S věnováním A´tuin....
 
[autor: Arrand, kategorie: Próza, datum: 23.1. 2004]
 
taková jedna povídka...
 
[autor: Ariazel.e, kategorie: Próza, datum: 23.1. 2004]
 
Co je vlastně sen? A co je skutečnost? Čím se liší vzpomínky na skutečnost a na sen? Ani jedno již není. A bylo vůbec něco tak, jak si to pamatujeme?
Vzpomínky jsou prý jen diamanty a rez. Diamanty sbíráme, brousíme a leštíme a rez házíme do jámy zapomnění. Jenže když ono se to někdy tak smíchá – diamanty a rez, pravda a lež, skutečnost a sen. Pak nezbývá než tu hrudku vzít a rozbít. Co tam bude – diamantově tvrdá pravda? Anebo další sen...

(Třetí díl Cesty do Mandalay)
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 21.1. 2004]
 
Tato 1 část kroniky byla nalezena ve starých spisech kroniky mocného Montianu. Doporučuju to přečíst lidem co jsou v mojí jeskyni "Zvláštní přání". A teť už k povídce.. Údajně ji sepsal sám poslední Čendorský kouzelník Sirucius. Kronika zachycuje nestálou zemi Čendor ve chvíli kdy si ji osvojil mocný král Oron. Jeho zásah odstartoval příliv dobrodruhů do této malé a nepříliš zalidněné země.
 
[autor: Laos, kategorie: Próza, datum: 18.1. 2004]
 
Přestože je i tato má povídka o Hlodavcích, nemají s tou původní nic společného – místo, zákony, ani čas. Pouze bytosti, které se nazývají Hlodavci.
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 18.1. 2004]
 
Fantasie je jako kyvadlo. Když do ní jednou strčíte, nemůžete počítat s tím, že se zhoupne jen jednou. Když stvoříte sen, je to jako cvrnknutí do kyvadla. Ani se neotočíte a je tu další sen. Zván či nezván přišel a mně nezbývá než ho vypravovat. Také už slyšíte skřípavé kývání kyvadla? Skřípání, které připomíná krákání vran? Skřípavé krákání, ze kterého přebíhá mráz po zádech.
Tak tedy, máte další šálek čaje na zahřátí rukou? Některé sny totiž trochu mrazí...
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 14.1. 2004]
 
Byla bych hrozně ráda, kdyby jste po přečtení napsali svůj komentář. Je to moje první povídka, tak budu ráda za jakékoliv připomínky. Vzduch byl zatuchlý a vlhký. Už mnoho let sem nepronikl svěží vánek....
 
[autor: Shareez, kategorie: Próza, datum: 11.1. 2004]
 
druhá verze stejného textu. Nechal jsem se vámi vyprovokovat s povídku jsem textově přepracoval. Snad se vám budou více líbit vybroušená slovíčka, se kterými jsem si nehrál jen 20 nimut, ale o mnoho více ... :-)))
Přeji příjemné počtení trochu svérázného hraničářského barbara ....
 
[autor: Dragel, kategorie: Próza, datum: 11.1. 2004]
 
Trochu se zpožděním, ale přece!
 
[autor: Plague, kategorie: Próza, datum: 10.1. 2004]
 
Včera v noci sněžilo. A když v noci sněží, padá na všechno zvláštní kouzlo. Když v noci sněží, toulá se moje mysl mezi stíny, fantasie tančí s vločkami a ty jí šeptají sen. A povídka, to je takový vyprávěný sen. Zvu vás. Nechte na chvíli všechno být. Zapomeňte na zablácené boty a ohřejte si ruce o hrnek čaje. Pojďte se mnou... snít... do Mandalay.
 
[autor: ija, kategorie: Próza, datum: 7.1. 2004]
 
Opět po delší době zpět ... Chtěla jsem udělat trošku zvláštní povídku, povedlo se? Děkuji za hodnocení, moc ráda je uvítám.
 
[autor: Deek, kategorie: Próza, datum: 1.1. 2004]
 
Jak to úplně všechno začalo? Odkud se tu všechno vzalo? Tentokrát z pohledu Nejvyššího.
 
[autor: Erlin, kategorie: Próza, datum: 1.1. 2004]
 
měl jsem v práci chvilku času a tak jsem si napsal pro potěšení tuhle povídečku. moc jsem jí nerozváděl, abych stačil jít taky domu všas :-) vím, že potřebuje ještě dopilovat, ale to snad nebude vadit a tak trochu se u toho taky pobavíte ...
 
[autor: Dragel, kategorie: Próza, datum: 30.12. 2003]
 
Konec roku je vždy časem, kdy se zhodnocuje a rekapituluje. Dovolte tedy i mě, abych se poohlédl za uplynulým rokem a v představách nahlédl do roku nadcházejícího.
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 29.12. 2003]
 
Vyprávění Krysaře
 
[autor: Plague, kategorie: Próza, datum: 18.12. 2003]
 
ČTĚTE! a nebo taky ne
 
[autor: Plague, kategorie: Próza, datum: 15.12. 2003]
 
V budoucnosti, tak daleko, že již lidé zapomněli tolik věcí...
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 6.12. 2003]
 
Jak nebezpecna muze byt profese loupeznika
 
[autor: Lord Silver, kategorie: Próza, datum: 6.12. 2003]
 
God does not play dice with the universe … – Albert Einstein
 
[autor: Fistandantilus, kategorie: Próza, datum: 5.12. 2003]
 
Kde bolo tam bolo, bola raz jedna krajina, ktorá má názov Taria. Žila v nej jedna družina. Tá družina bola taká šupácka že ani meno nemala. Bol v nej jeden neger(bez urážky) ktorý sám seba nazýval Našankom a volal sa Abošo Baba..., Ešte sa tu nachádzal hobit Pirident a samozrejme kudúk Barnabáš Jédanenky.
 
[autor: Larnien, kategorie: Próza, datum: 29.11. 2003]
 
Povídka "by" můj přítel. Ať se líbí.
 
[autor: Caney, kategorie: Próza, datum: 25.11. 2003]
 
Menší/větší parodie na jednoho zbojníka, o kterém jste jistě všichni slyšeli...
 
[autor: Gran, kategorie: Próza, datum: 25.11. 2003]
 
-Dokončení- Tato povídka je úvodem k jednomu dlouhému příběhu. Ten na Abarinu uveřejním pouze tehdy, pokud by úvod někoho opravdu zaujal.
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 19.11. 2003]
 
Vyprávění mrtvého muže
 
[autor: Plague, kategorie: Próza, datum: 18.11. 2003]
 
Trošku jiná fantasy povídka...
 
[autor: Pelleron, kategorie: Próza, datum: 17.11. 2003]
 
Další díl. Ať se vám líbí!
 
[autor: hobitek, kategorie: Próza, datum: 12.11. 2003]
 
Psí hlava a metla... teror Ruska
 
[autor: Plague, kategorie: Próza, datum: 7.11. 2003]
 
Malá polemika o tom, jak je pohlíženo na případnou smrt postavy a případné reakce hráčů na tuto událost a vlivy s tím související. Hodí se především pro ty, kteří na Abarinu začínají, mohou si ji však přečíst i ostatní.
 
[autor: Fistandantilus, kategorie: Próza, datum: 4.11. 2003]
 
Za čest a slávu krále!... A kterej to vlastně je???
 
[autor: Plague, kategorie: Próza, datum: 3.11. 2003]
 
Když už tu byl ten kouzelník. :o)
 
[autor: Bronx, kategorie: Próza, datum: 2.11. 2003]
 
Příběh o lásce a zmaru.
 
[autor: Pelleron, kategorie: Próza, datum: 31.10. 2003]
 
Je to jen můj názor, ale možná by si ho měl přečíst každý, kdo si chce založit novou postavu.
 
[autor: hobitek, kategorie: Próza, datum: 29.10. 2003]
 
Podle diskuse ve fóru nová verze (odkaz nahoře vedle losovacího okénka) by bylo načase prozradit něco z vývoje II verze...
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 27.10. 2003]
 
Slíbil jsem pokračování a tady je. Snad se bude líbit.
 
[autor: hobitek, kategorie: Próza, datum: 25.10. 2003]
 
"Objednáš mi pivo, že jo? Hele, nedělej drahoty.. Já už v týhle hospodě zažil ledacos.. A pokolikátý seš tady ty? Ha? No tak vidíš.."
 
[autor: panky, kategorie: Próza, datum: 23.10. 2003]
 
Může se to stát kdekoli, bytosti ze světa stínů si začnou vyřizovat účty a přestože to bude přímo před vašima očima, neuvidíte to. Tohle je souboj z pohledu jedné z nich...
 
[autor: Izariáš, kategorie: Próza, datum: 23.10. 2003]
 
Byla ta nejčernější noc z černých. Zářivý Měsíc se vyhoupl do výše strážních věží a osvítil svými stříbrnými paprsky část starých hradeb po kterých se tou dobou bezstarostně procházela městská hlídka. Mědíc se pak se zničehonic zastavil, aby nasbíral další energii a nakrátko si odpočinul nad královskou krajinou plnou šedých obrysů.
 
[autor: Fistandantilus, kategorie: Próza, datum: 10.10. 2003]
 
Někdy nezvítězí láska, čest a zpravedlnost jak se píše v pohádkách. Někdy zůstanou jen oči pro pláč a smutný pohled na město zničené nenávistí.
Někdy vám zůstane jen jediná volba,- zemřít.
 
[autor: Ariana, kategorie: Próza, datum: 6.10. 2003]
 
Další příběh o přátelství a cti...
 
[autor: hobitek, kategorie: Próza, datum: 6.10. 2003]
 
Co se stane, když do království ovládané hloupými a intrikánskými rádci a neméně kvalitním králem přijde skoro normální čaroděj, přiveden za účelem zachránění hlavního města před útokem agresivního Slunce? Přečtěte si v této povídce...
 
[autor: Elmirel, kategorie: Próza, datum: 4.10. 2003]
 
Příběh o přátelství a cti...
 
[autor: hobitek, kategorie: Próza, datum: 2.10. 2003]
 
Docela by mě zajímalo, zda i v našem, rádoby "skutečném" světě, existují sličné dívky, které ovládají umění kouzelnické.
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 27.9. 2003]
 
Sice to není fantasy, ale snad to nikoho neurazí.
 
[autor: Tiara, kategorie: Próza, datum: 27.9. 2003]
 
Pokus o další povídku, snad se vám bude líbit.
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 22.9. 2003]
 
Chvilku mi trvalo, než jsem se zase dostal do příběhua psaní; výsledek vidíte zde. Upozorňuju, že je delší než dva předcházející.
 
[autor: Arrand, kategorie: Próza, datum: 21.9. 2003]
 
Ještě je brzy. Tráva voní rosou, slunce prodlívá někde za obzorem. Sekáč ale již hodnou chvíli pracuje. Velmi ostrou kosou s tenkou čepelí vykrajuje do vysoké trávy stále větší oblouk. Kosí zvolna, až by člověka napadlo, že pomalu. On však dobře ví, jak rychle je nejlépe. Už mnoho zim zažil v tomto údolí a nasušil pro obchodníky s pící desítky vozů sena.
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 21.9. 2003]
 
Aneb jak snadno a jistě k levelu přijíti... (UPDATE 19.9.2003!!)
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 19.9. 2003]
 
Tuhle píseň vymyslela naše družina při posledním hraní. Trochu ( hodně jsme se při tom inspirovali jednou písní z kazety Star Trek Kabaret, nazpívané Holodoktorem ( ne tím z Voyageru ale jedním prima českým čolvíčkem, který náhodou rád předělává známé písničky na různé parodie písní o Star Treku a jiných sci-fi filmech ). Zpívá ji jeden družinou "hluboce oblíbený" čaroděj ( světlonoš, který není mojí postavou ). Zasvěceným se omlouvám, ale tohle dílo stejně jednou vyjde na světlo světa..........nezasvěceným snad doblikne. :-))
 
[autor: Tiara, kategorie: Próza, datum: 15.9. 2003]
 
Tento řád měl vzniknout na památku dravců z hor...
 
[autor: Skald, kategorie: Próza, datum: 15.9. 2003]
 
Kratší vyprávění ze života jednoho hobitího zloděje...
 
[autor: Vaschutt, kategorie: Próza, datum: 24.8. 2003]
 
Před časem jsem v Hostinci u jednorožce uvedl několik kraťoučkých úvah, ovšem mnoho lidí je nečetlo. Dovoluji si tedy (a nezastírám že drze) jeden z těch článků umístit na hlavní stránku Abarinu.
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 24.8. 2003]
 
Tato povídka je pro změnu sci-fi!
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 19.8. 2003]
 
Tento příběh není můj, je mého kamaráda. S jeho svolením ho zveřejňuji a prosím o kritiku. Já sama můžu říct, že je to skvělý příběh s ještě lepším koncem:-)
 
[autor: Deek, kategorie: Próza, datum: 13.8. 2003]
 
Trocha toho vysvětlení k stavu Abarinu...
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 11.8. 2003]
 
Pokračování povídky Posel Pomsty. Opět prosím o kritiku a děkuji všem, kteří ohodnotili a zkritizovali můj minulý příspěvek.
 
[autor: Deek, kategorie: Próza, datum: 11.8. 2003]
 
Už to tu dvakrát bylo. Vyvolalo to vlnu nevole i uznání a teď je to tu zas aby potěšilo oči vášnivých čtenářů. Muž s ohnem v hrudi přichází!
 
[autor: smeety, kategorie: Próza, datum: 11.8. 2003]
 
Nelze charakterizovat několika málo slovy, přečtěte si to raději celé. Je to 1. díl. Pokud bude velký ohlas a zájem, tak vytvořím další. Prosím o zhodnocení!
 
[autor: Deek, kategorie: Próza, datum: 20.7.2003]
 
Příběh mezi trpaslíky známého Ombrila Šedovouse, zvaného Ombril Skřetobij.
 
[autor: Gran, kategorie: Próza, datum: 14.7.2003]
 
Možná jsem první, možná to již někdo přede mnou napsal, ale tuhle úvahu by si měl přečíst každý na Abarinu, hlavně hráči, kterých se to opravdu týká a takovým ještě vzkazuji: zamyslete se nad sebou!
 
[autor: Gran, kategorie: Próza, datum: 9.7.2003]
 
Další popis již uvedeného boje, opět žádám kritiku.
 
[autor: Gran, kategorie: Próza, datum: 6.7.2003]
 
 
[autor: phoenicks, kategorie: Próza, datum: 5.7.2003]
 
Pokračování mého minulého příběhu. Stejný hrdina, jiné okolnosti.
 
[autor: smeety, kategorie: Próza, datum: 4.7.2003]
 
Tato povídka není tak originální jak by se mohla zdát. Předlohou této povídky byla zahraná hra DrD. Jeskyni vymyslel Moren, ale to co se opravdu odehrálo je kapku přes ránec jeho náčrtu :-) Tak jako vždy :-) Moren je tak dobrý Pj se s drobnými odchylkami počítal, vzláště, když hru spestřil tím, že mi dal roli "narušitele" skupinky.
 
[autor: Dragel, kategorie: Próza, datum: 4.7.2003]
 
Další část tohoto projektu. Tentokrát z mého pera...
 
[autor: Arien, kategorie: Próza, datum: 25.6.2003]
 
Každý o tom hostinci slyšel... každý dychtil zjistit co se v hostinci děje... ovšem nikdo se nevrátil.
 
[autor: Shadowman, kategorie: Próza, datum: 21.6.2003]
 
Je to vlastně popis boje, potřebuji od vás kritiku.
 
[autor: Gran, kategorie: Próza, datum: 18.6.2003]
 
Omlouvám se za malé zdržení, měl jsem pár problémů s počítačem... I tak je druhá kapitola na světě, doufám, že se bude líbit... :-))
 
[autor: Arrand, kategorie: Próza, datum: 16.6.2003]
 
Co všechno se zkrývá v duši člověka, který je jen hraničářem u někoho, kdo sedí za stolem a pojídá brtambůrky.
 
[autor: smeety, kategorie: Próza, datum: 13.6.2003]
 
Takový kraťoučký experiment.
 
[autor: PEEPA, kategorie: Próza, datum: 12.6.2003]
 
Garom si přiložil prst ke rtům a pokynul nám vpřed. Tiše jsme se plížili houštinami za hlasem, který se před námi ozýval. Konečně jsme se dostali k okraji mýtiny. Schoval jsem se za rozložitý dub a rozhlédl se po mýtině.
 
[autor: Adelard, kategorie: Próza, datum: 9.6.2003]
 
Tordin byl na jednu stranu milý a jemný, na druhou rychlý a přesný jako blesk. Běda nepříteli který se mu dostal do rukou, ovšem přátelsví dokázal udržet až do konce.
S věnováním mé přítelkyni Amy, mou múzou :-))
Pouze první kapitola, v případě zájmu napíšu další.
 
[autor: Arrand, kategorie: Próza, datum: 1.6.2003]
 
 
[autor: Aron, kategorie: Próza, datum: 30.5.2003]
 
Příběh o útěku z temného hvozdu (dle skutečného dobrodružství).
 
[autor: Vaschutt, kategorie: Próza, datum: 28.5.2003]
 
Phoenix Nereth.....velký čaroděj který ovládl půl země Arodath...všechny své vědomosti si zapisoval a když zemřel nechal svou knihu v hradu Mongol ve městě Aroyo.O knihu měl ale zájem král sousední země Menor. A jelikož mu jí lidé Arodathu nechtěli vydat ,rozhodl se na hrad vytáhnout s armádou...............
 
[autor: Shadowman, kategorie: Próza, datum: 27.5.2003]
 
Stále se hromadí více a více žádostí o radu a já jsem se nakonec rozhodl jim vyhovět. Berte to jak chcete.
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 26.5.2003]
 
Lehce poetický text písně, jež hovoří o prastaré síle a touze zimní ledové náruče.
 
[autor: Morr, kategorie: Próza, datum: 26.5.2003]
 
Sbirka krute az depresivni poezie pro ty nejmensi z Vas ,kteri ve svych myslenkach davate zivot priseram ,kdyz slunce zapada (nemluve o tech podpostelovych)
 
[autor: Krutolom z hor Obra, kategorie: Próza, datum: 26.5.2003]
 
Rozhodli jsme se spolu s mou kolegyní Arien uveřejnit na Abarin náš fantasy projekt. Toto je první část od mé maličkosti a doufám,že se bude líbit
 
[autor: Hromon , kategorie: Próza, datum: 23.5.2003]
 
Jen samota je krutá, to ostatní přebolí.
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 15.5.2003]
 
Ranný příběh legendárního šamana Kelkena při dobývání elfí pevnosti Zelené hory.
 
[autor: Erkenel, kategorie: Próza, datum: 15.5.2003]
 
Schylovalo se k poledni a válečné pole již nepřipomínalo zelenou planinu, jak tomu bylo nad ránem...
 
[autor: Ridaris, kategorie: Próza, datum: 3.5.2003]
 
Mé přispívání Zvuky temnoty se nyní stalo poněkud chaotickým, Abarin se zpomalil a já se rozhodl Zvuky na nějakou dobu odložit, abych se k nim pak vrátil svěží a začal jsem znovu psát povídky. A tady má, zatím poslední, fantasy.
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 30.4.2003]
 
Moje vize je obrovský diskusní kotel, kde probereme všechno okolo Abarinu a něco navíc.
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 13.4.2003]
 
Četl jsem tu na Abarinu před časem pvídku a řekl jsem si, jestli bych to dokázal napsat sám, jinak, po svém. Věřím, že semyšlenka i podstata příběhu dá zachytit i málo slovy. Jak se povedlo, posuďte sami. Nebude vás to obtěžovat, JE TO KRAŤOUČKÉ.
 
[autor: Garry, kategorie: Próza, datum: 8.4.2003]
 
Povídka byla dopsána, lahev odzátkována, již mohu vám dle chuti nalévat.
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 6.4.2003]
 
Pro lesk zbrani a za vecnou slavu
 
[autor: Krutolom z hor Obra, kategorie: Próza, datum: 1.4.2003]
 
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 23.3.2003]
 
Moje krátká úvaha o konci Abarinu.
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 15.3.2003]
 
Prožíváme velmi vážnou a bouřlivou dobu. Už nestačí doufat v zázraky, teď nastala doba faktů a kruté reality.
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 6.3.2003]
 
Abarinu hrozí zrušení... Jako asteroid se na náš svět řítí hrozba nedostatku financí...
 
[autor: Ami, kategorie: Próza, datum: 3.3.2003]
 
Abstinenční příznaky jsem překonal, po zoufalství přichází smutek…
Říkal jsem si že možná, snad, někoho bude zajímat co dělám a jak se mám… tedy pokud si na mě ještě někdo vzpomíná :_o
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 1.3.2003]
 
Úvodník: Taky Vás neustále otravují jeskyně typu „Nic“, „Zkouška“ a nebo dokonce jeskyně, které mají gigantické názvy typu :Nevyřešitelná záhada X:, které nemají hlavu ani patu ? Kde ani v nejmenším netušíte zda mají nějaký nebo vůbec žádný konec ? Rozčiluje Vás, že se v jeskyních už nevyznáte a nevíte, která vydrží a která ne ? Tyto zmatky popisuje následující článek. Ukázka: Kdo čte fóra, nebo se jich alespoň zčásti účastí (byť jen duchem) zajisté postřehl, že většina hráčů (i Pj) má názory, které nejsou vůbec, ale vůbec špatnými radami. Některé dokonce oplývají nápady, za které by se nemusel stydět i agent sovětské kontrarozvědky za II. světové války …
 
[autor: Fistandantilus, kategorie: Próza, datum: 26.2. 2003]
 
Příběh teprve začíná...
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 15.2. 2003]
 
Klathu zabil Williama ... co bude dělat dál? Jak se daří Clementovi na Slunečném pahorku - ráji kentaurů? A jak je to vlastně se spornou Sionou? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v dalším pokračování fantasy ságy...
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 10.2. 2003]
 
Několik rad pro nováčky
 
[autor: Janika, kategorie: Próza, datum: 6.2. 2003]
 
Konečně skončilo mě období temna a já vám po mnohaměsíční nedobrovolné pauze mohu nabídnout další pokračování pomalu se rozjíždějícího příběhu plného napětí, železa a magie.
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 2.2. 2003]
 
Už jste také někdy zabloudili ve výrazech používaných ve středověku či ve světě fantasy. Středověký žargon ve zkrácené verzi vám pomůže v lepší orientaci (jak pro Pány jeskyně tak pro hráče samotné)
 
[autor: Fistandantilus, kategorie: Próza, datum: 25.1. 2003]
 
Příběh o několika mužích ze severu a o jejich králi.
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 21.1. 2003]
 
Se smrtí se setkáváme všude okolo nás. Je to takový nerozlučný druh života. A tak je potřeba se pozastavit i nad smrtí ve světě Dračího Doupěte. Jak se dívat na smrt postavy? Nechat ji zemřít když toho spoustu prožila ? Nebo přimhouřit sem tam oko?
 
[autor: Morr, kategorie: Próza, datum: 21.1. 2003]
 
Info: Fistandantilus věnuje Flakacovi. Tak tohle jsem chtěl napsat, před tím, než Flakac zemřel. Bohužel konec jsem musel trochu předělat, přesto … je to určeno Flakacově památce – přestože jsem ho nikdy nepoznal.
 
[autor: Fistandantilus, kategorie: Próza, datum: 18.12. 2002]
 
Poslední vyprávění o Jakíně, šaškovi z Arminova dvoru.
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 14.12. 2002]
 
Toto je o někom, na koho byl Osud a lidé krutí. O někom, koho i druid raději zavrhl, než aby ho ohrozil. Aby ohrozil jeho a pomohl tisícům...
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 12.12. 2002]
 
Aneb jak to spolu jde a něco navíc...
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 9.12. 2002]
 
"...a putoval dlouho nocí, v mysli jméno v srdci žal. Až zemřeš pak teprve ji spatříš. Krásnou jak smtr sama..."
 
[autor: Krel, kategorie: Próza, datum: 6.12. 2002]
 
Pro Alejandru (doufám, že skloňuji správně).
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 3.12. 2002]
 
Věnováno všem milovníkům života, takového, jaký je.
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 27.11. 2002]
 
Příběh, který může mít i pokračování.
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 21.11. 2002]
 
Ságu Zvuky temnoty potkal tvrdý osud. Čekání na další díl se ještě protáhne...
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 19.11. 2002]
 
No prečetl jsem si tu pár povídek a rozhodl se že se nenechám zahanbit. Je to moje první dobrovolně napsaná povídka, takže předem varuju,je to možná trochu delší, ale snad to stojí za přečtení.
 
[autor: Bobo, kategorie: Próza, datum: 16.11. 2002]
 
Ani zabíjet nemusí být snadné...
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 15.11. 2002]
 
Sic ne naprosto fantasy, ale i přesto se snad bude líbit.
 
[autor: Ashuas, kategorie: Próza, datum: 14.11. 2002]
 
Tohle není povídka ani tak úplně báseň.
Je to spíš takový pokus o písňový text.
Bohužel nebyl nakonec zhudebněn.
Takže kdyby se tu našel nějaký snaživý hudebník...
 
[autor: Tiara, kategorie: Próza, datum: 14.11. 2002]
 
Konečně jsem si našel okamžik a dal sem poslední část. Nechť se vám líbí...
 
[autor: PEEPA, kategorie: Próza, datum: 13.11. 2002]
 
Pro moji Ann.
 
[autor: Králík kouřící dýmku, kategorie: Próza, datum: 9.11. 2002]
 
Tuto povídku jsem psala před rokem do jisté školní soutěže. Soutěž pak zrušili, ale já bych chtěla vědět, co si o tom myslí ostatní.
 
[autor: Eithné, kategorie: Próza, datum: 4.11. 2002]
 
Artieho článek ve mně evokoval snahu vyjádřit některé myšlenky, jenž s ním úzce souvisí...
 
[autor: Aron, kategorie: Próza, datum: 4.11. 2002]
 
Nemohu si nepovšimnout, že se v mnoha diskusích či otázkách hráču stále častěji objevují dotazy odkazující na implementaci pravidel na Abarinu, či hraní podle nich. Zpravidla se jedná o hráče nové, Dračím doupětem neposkvrněné a nebo hráče znalé, leč Abarinem a online hraním netknuté.
Pokusím se proto v pár odstavcích nastínit problematiku, či spíše možné způsoby hry, sic budou položeny čistě subjektivně a dány jen mými zkušenostmi a pohledem...
Abarin.cz doporučuje !
 
[autor: Artie, kategorie: Próza, datum: 29.10. 2002]
 
Tato moje úvaha je myšlena zcela vážně…
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 13.10. 2002]
 
Jen málo probuzení může být tak svěžích, než je probuzení pod korunami stromů...
 
[autor: WhiteWolf, kategorie: Próza, datum: 13.10. 2002]
 
Tato část povídky je věnována mému věrnému stínu jménem Valkira.
 
[autor: , kategorie: Próza, datum: 9.10. 2002]
 
Čas běžel po letech...
 
[autor: WhiteWolf, kategorie: Próza, datum: 7.10. 2002]
 
A je tu další pokračování...
 
[autor: PEEPA, kategorie: Próza, datum: 7.10. 2002]
 
Ten den, když se narodil, začala jeho matka plakat...
 
[autor: WhiteWolf, kategorie: Próza, datum: 5.10. 2002]
 
taková maličká, opravdu.
 
[autor: P.Reve, kategorie: Próza, datum: 3.10. 2002]
 
Když muž, znavený stále stejnou společností a znuděný stále stejnými tématy rozhovoru, střetne na ulici bavícího se města krásno dívku, nemusí pro něj ještě toto setkání znamenat šťastnou chvíli, kdy našel svou vysněnou lásku.
někdy mohou tato setkání být osudová.....

No.....tohle sice asi není moc fantasy, ale snad to ještě není moc OT.
 
[autor: Tiara, kategorie: Próza, datum: 26.9. 2002]
 
Tuto povídku objevil PEEPA a prišla mu natolik dobrá, že prostě na Abarinu nesmí chybět.
Přesvědčte se sami, zda je tomu tak...
 
[autor: PEEPA, kategorie: Próza, datum: 25.9. 2002]
 
Jsou upíři schopni citu?
Přesvěčte se.
 
[autor: Tiara, kategorie: Próza, datum: 24.9. 2002]
 
Pokračování mé povídky.
 
[autor: PEEPA, kategorie: Próza, datum: 21.9. 2002]
 
A příběh pokračuje...
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 17.9. 2002]
 
Dávé jsou ty časy tam, jen vzpomínky zůstávají. Moudří mužové a činy jejich o nich slova vyprávějí...
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 15.9. 2002]
 
Je to sice uvedeno jako povídka, ale ve skutečnosti je to báseň. Bohužel tu taková kategorie není. Ale co není, možná bude ;)
 
[autor: smartus, kategorie: Próza, datum: 6.9. 2002]
 
První dobrodružství... co dodat? ...
 
[autor: Nikeš, kategorie: Próza, datum: 28.8. 2002]
 
Příběh Malaen a Isadeliana v elfské tvrzi, která je napadena gobliní armádou.
 
[autor: Erkenel, kategorie: Próza, datum: 27.8. 2002]
 
Byla tak krásná, a přesto musela zemřít..... PROČ???
 
[autor: PEEPA, kategorie: Próza, datum: 24.8. 2002]
 
A spíše fórové téma jenom trochu delší.
 
[autor: Erkenel, kategorie: Próza, datum: 21.8. 2002]
 
... aneb co se dělo (hlavně se mnou) :_))
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 21.8. 2002]
 
Tak trochu jiná pohádka...
 
[autor: Číča, kategorie: Próza, datum: 12.8. 2002]
 
Dlouho kněží a paladinové měsíce chystali zbraně,zbroje a prostředky na těžkou válku se Září. Poté to začalo...
 
[autor: redsnow, kategorie: Próza, datum: 2.8. 2002]
 
Aneb moje vlastní subjektivní úvaha :_o
 
[autor: Japan, kategorie: Próza, datum: 31.7. 2002]
 
Nyní nadešel čas předsatvit si daší postavu v naší sáze...
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 31.7. 2002]
 
A ona snad po čase zapomene. Na jeho objetí, na vůni jeho kůže, na noci, kdy ji něžně laskal a líbal, na zvuk jeho hlasu, na kroky jeho nohou v písku cest v zahradě...
 
[autor: Tiara, kategorie: Próza, datum: 22.7. 2002]
 
Vzhledem k pozitivním ohlasům na moji tvorbu přidávám další díl povídky o družince, která se zabývá ochranou osob. Děkuji.
 
[autor: Eye-Ezechiel, kategorie: Próza, datum: 21.7. 2002]
 
Jedna povídka, spíše pověst o přízraku skřetů, jimi nazýván jako bílí orel.
 
[autor: Erkenel, kategorie: Próza, datum: 20.7. 2002]
 
První část povídky o jedné družince, která se zabývá ochranou osob. V případě zájmu dopíšu další... berte to jako úvod... :c)
 
[autor: Eye-Ezechiel, kategorie: Próza, datum: 14.7. 2002]
 
... aneb jak dopadnete pokud to přeženete s Diablem II
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 13.7. 2002]
 
... Krenti ... jsou tu!
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 1.7. 2002]
 
Další týden... a je tady další kapitola... Nechte se pohltit Zvuky temnoty...
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 24.6. 2002]
 
Druhá kapitola, předsavíme si dalšího aktéra a jednu legendu...
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 11.6. 2002]
 
První kapitola rozsáhlé série na sebe navazujících příběhů z dávno zapomenutých časů...
 
[autor: Orlop, kategorie: Próza, datum: 2.6. 2002]
 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.