abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Pevnina na Západě - Legendy ::
Autor: Bronx Kategorie: 19.9. 2002
Dobrodružství připravit pro tisk

Pevnina na Západě

Na přídi dračí lodě stál muž. Přestože mu nemohlo být víc než čtyřicet let, jeho vlasy byly bílé jako sníh. Nedělalo mu potíže, udržet se na houpající se palubě, ostatně neplavil se poprvé. Naposledy se rozhlédl po noční obloze světa, který už nikdy neuvidí. Dal své poslední sbohem souhvězdí velké medvědice a usmál se. Začal svolávat mlhu, která převede tři vikingské lodě, svázané k sobě lodními lany, přes okraj světa ke břehům tajemné země na Západě. Brzy již budou mít zatracení nový domov. Jakmile počal odříkávat tajemné starodávné zaklínadlo, začala se okolo lodí zvedat mlha, ale ne ta obyčejná, na kterou byli poražení Vikingové zvyklí za chladného rozbřesku v jejich již bývalé vesnici, tohle byla matka všech mlh, která naháněla děs.

“Op vewelkámla paranio zaavowojeke rosozeavřiwši svůjtu šattau ab optevuřiti brácsanuo menezia světwětyu. Veďwee naošití loďmoe ko břecsehui zeaměně dávenoo ztraacedenéo, ktelurása náso přirsivíwítau jakakolo svetu ztraacedenéo sytynyo ab dceerysy. Myny, zaatraucedenió svýmtu rosodeme, prorsosítímene op poutrouu skrzet zaavojwok za mlnmhyi.”

Mlha se rozestoupila a před vyděšenými Vikingy se objevila země zaslíbená. Muž na přídi klesl na palubu. Nový domov svých druhů již nespatřil. Zemřel vyčerpáním.

Co je to Západní pevnina?

Pevnina na Západě je svět uprostřed oceánu. Ať už vyrazíte po moři jakýmkoli směrem, po nějaké době doplujete k mlžnému pásu. Čím více se ponořujete do mlhy, tím více ztrácíte orientaci a nakonec skončíte tam, odkud jste vyjeli. Jedná se o Závoj zapomnění, šat paní závoje, který nám brání opustit svět Pevniny na Západě, stejně jako mříže brání vězni opustit svou kobku. A přitom k tomuto kontinentu můžete připlout z jakékoli vodní plochy známých světů, stačí jen znát zaklínadlo přechodu. Jenže to zná jen paní Závoje a ta ho prozradí jen zoufalcům a zavrženým z jiných světů.

Legenda o vzniku Pevniny na Západě, o válce s démony, o prvních bozích a o Slunci a Luně:

Z mrtvého těla dávno zapomenutého boha plovoucího po hladině prvotního oceánu stvořila Paní Závoje pevninu. Obklopila ji svým mlžným závojem, branou do jiných světů. Stačilo, aby se ve známém vesmíru objevila mlha, splnily se určité podmínky a pak už jen stačilo vyřknout to správné zaklínadlo, aby jste se objevili u břehů Pevniny na Západě. Ostrov Paní Závoje se brzy stal útočištěm utlačovaných bytostí ze všech možných koutů galaxie. Na Západní pevnině se vytvořila směsice ras, která dala vzniknout velmi svérázné, ale také velmi vyspělé civilizace, jejíž zbytky jsou na její půdě patrné do dnes. Západ se stal kanálem celého universa, jakousi trestaneckou kolonií pro ty nejhorší živly vesmíru.

Nastalá situace donutila Paní Závoje k drastickému opatření. Naposledy rozevřela svůj šat a na jednu dlouhou noc zaplavili Západní pevninu démoni. Přehnali se přes kontinent jako obrovská vlna a pohltili vše živé, co jim zkřížilo cestu. Zbyla jen spálená země a krvavé nebe. Všichni byli ztraceni, tedy skoro všichni. Z bývalé populace Pevniny na Západě přežily dvě bytosti. Byla to čtyřruká čarodějka s čistým srdce, která perfektně vládla živlovou magií. Ta zachránila poslední zbytky zbědované přírody a vytvořila na jihovýchodě kontinentu malý ráj. Druhým byl šedý válečník, svržený král a muž toho nejhrubšího zrna – nájemný vrah s chladným srdcem a pevné vůle, které nedokázaly zdolat ani hordy démonů. Kolem něho se kupila mrtvá těla démonů, ale on stále neúnavně stál ve středu pouště jako maják naděje. Když nastala v boji pauza, zasel do pouštního písku zmáčeného krví nepřátel zuby ohnivého draka. Ze zubů vyrostli ozbrojení muži. Tak povstala Spálená armáda, která zahnala většinu démonů zpět do závoje z mlh.

Paní Závoje byla ohroma nezkrotnou silou šedého muže a láskyplným srdcem čtyřruké čarodějky a oboum darovala věčný život. Pevnina na Západě měla nové bohy, ale nikoho kdo by sklízel plody její neúnavné činnosti. Čtyřruká bohyně a Šedý král bloudily prázdnou zemí, avšak každý kráčel jinou cestou. Spálená armáda, která tak dlouho dělala Králi společnost usnula spánkem spravedlivých a probudí se teprve tehdy, až jí bude opět zapotřebí. Král pocítil to, co za smrtelného života nepocítil – osamocení. Kráčel pouští, až došel k malému ráji na jihovýchodě. Tehdy se Šedý král a Čtyřruká bohyně poprvé setkali. Jedni říkají, že válečník čarodějku znásilnil, aby ukojil svou tělesnou potřebu. Druzí tvrdí, že bohyně se mu odevzdala dobrovolně, že se milovali. Z jejich aktu se zrodilo pět živlových bohů, byli to Feir – pán ohně, Vrít - pán větrů, Vaud - paní vodstva, Eerd - paní země a rostlin, jako poslední vyskočil z matčina lůna Soltan – vládce veškeré zvěře. Mladí bohové se milovaly mezi sebou a z jejich spojení se narodili nižší bohové, kteří nevládli velkými silami, ale zato se staly otci a matkami dnešních ras obývající dnešní Pevninu na Západě.

Šedý král odešel zpět do pouště a zmizel kdesi v podsvětí na západě. Bloudil podsvětím a hledal Plamen života, mystickou pochodeň schopnou oživit výtvory jeho vnuků. Nakonec ji našel, ale pouť ho změnila. Jeho vlasy zářily jasným plamenem. Chtěl se pochlubit Čtyřruké, ale jakmile se jeho noha dotkla pevniny, vše v okolí lehlo popelem. Za to, že ovládl Plamen života, zaplatil vysokou cenu a teď bloudí ve dne po obloze a vysílá své životodárné paprsky k zemi, v noci unaven svou poutí, vládne jako strašlivý král podsvětí. V noci vládla světu temnota. Čtyřruké bohyni se zželelo obyvatelstva Západu a tak sama vyšla na oblohu a jako Luna vnáší světlo naděje do srdcí bloudících tmou. I ji však stihl trest Paní Závoje, každý třicátý den musí sestoupit do podsvětí a být po vůli krutému pánu podsvětí. Ale ani srdce Mlžné vědmy, jak se občas Paní Závoje nazývá, není z kamene a tak jednou za čas může bohyně potkat králem podsvětí v jeho zářivé podobě a dávní milenci jsou na pár okamžiků opět šťastní.


Autor: Bronx.

Hodnocení a komentáře k článku
Bronx 21.10. 2002
21.10. 2002

Japan už má další části Pevniny na Západě. Jedná se o geografii Jižního cípu - Poušť a bažiny, a pak jsou to úpravy elfů.

 

Bronx 18.10. 2002
18.10. 2002

Je myšlený vážně, ale nejdřív musím napsat něco ke geografii, abych se mohl stát PJ.

 

Eithné 13.10. 2002
13.10. 2002

Není to zas tak špatný:))) Doufám, že to pokračování je myšlený vážně.

 

Bronx 22.9. 2002
22.9. 2002

Jo, myslím, že někdy budu pokračovat.

 

PEEPA 19.9. 2002
19.9. 2002

Pekny. Protoze je pulnoc a ja desne utahanej, tak asi nevypotim lepsi komentar, ale libi se mi to...:-)))

 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.