abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Obléhání Rudého Bodce ::
[autor: AlaCz, kategorie: Próza] [připravit pro tisk]
 

Vzduchem s hlasitým zasvištěním proletěli šípy a začali padat na hlavy obránců. Těžké zvuky dřevěných konstrukcí následovaly jen aby katapulty o pár momentů později vrhli těžké kameny na zdi Rudého Bodce. Ačkoliv pevnost byla vysoká a silná nebyla schopna odolat plnému náporu Královské armády. Zatímco jednu stranu bombardovali katapulty druhá strana byla plně pod útokem beranidel a těžkých balist. Byla jen otázka času než se zdi zboří a vojáci vtrhnou dovnitř.


 


I přes jejich zradu bylo těžké Ramarské vojáky neobdivovat, v tváří tvář smrti stále byli na nohou a bojovali proti útočníkům. Ale i když Ramarští měli jak obdiv krále Roxuse Tabara tak jeho rpavé ruky Arnolda Bloodrama bylo jasné, že všichni budou mrtví do rána. Roxus měl celé téhle rebélie dost, měl dost Ramarů, měl dost žoldáků, měl dost zrady a tak se rozhodl vzít pevnost útokem. Další hromová rána zazněla jak kámen dopadl a prudce sjel po hradbách do strany. Následovalo hlasité zaburácení jak hradby na druhé straně podlehli náporu a zbortili se. Ramarští se tam vrhli připraveni bránit pevnost když dovnitř skočil muž v rudé kroužkové zbroji mávající ze strany na stranu plameným mečem zatímco nahlas zpíval jazykem jim neznámým. Tento muž - Nordos z Jorellu za tento výstup byl později velice znám. Ramarští na něj hleděli jako na plameného démona, který přišel pro jejich duše.


 


Netrvalo to dlouho než obránci pdolehli nátlaku a brány byli otevřeny útočníky co pronikli dovnitř. Následně se do hradu nahrnula královská armáda se štíty zvednutými vysoko nad hlavami a válečným pokřikem na jejich rtech. V tomto momentu byli obránci zlomeni a vítězství skoro jsité. 


 


"Arnolde! Najdi Ramarovu ženu a děti! přiveď je sem! Nemůžeme si dovolit je nechat utéct."




Zaburácel Roxův hlas přes bitevní vřevu. Krvaví lord přikývl a hlasitě zahvízdal na své muže. Společně s několika jeho vazaly se pak vydal prudce po kamených schodech do velké síně. Společně rozrazili hlavní bránu a rychle začali likvidovat obránce co byl troufalí dost na to aby se jim psotavili do cesty. Všichni si uvědomili jaká chyba to byla, Arnold s jeho mohutným mečem, který při každém mávnutí hlasitě hvízdal naháněl hrůzu i těm nejodvážnějším. Všichni jeden pod ruhém buď padli k jeho nohám nebo se rychle vyklidili z cesty. Arnold se následně během vydal po točitém schodišti ke komnatám lroda Ramara. 


 


Dveře se hlasitě rozrazili a lady Ramar hlasitě vykřikla a vytřeštila na něj oči. Arnold kývl na své vazaly. "Hlídejte dveře." Zazněl jeho hluboký hlas a on pomalu přešel k paní domu, opřel svůj meč o stůl a posadil se naproti k ní. Chvíli si čistil krev ze své zbroje a pak k ní vzhlédl. "Takhle jste si to představovala má paní? Váš muž je mrtví, vaši synové jsou mrtví a váš rod upadne do zapomění." Lady Ramar zatřásla hlavou a vypadala svým zvláštním způsobem smířena. "Já jsem nikdy nic takového neplánovala Arnolde. Ale já vím o vás, vím o vašich zájmech. O tom co šeptáte své dceři o její budoucnosti. Jak by se na to král tvářil?"




Arnold se ušklíbl a pomalu se zvedl. "Roxus by šťastný nebyl ale já nejsem hlupák. Ta kamená hlava děti mít nebude, a pokud ano nebudou to nějací velcí monarchové." Řekl zatímco pomalu uchopil jeho meč. Lady Ramar přikývla. "Samozřejmě. Jen aby mladá Alayne byla lepší než to co by vzešlo z Roxuse." Arnold přikývl a pevně uchopil jeho meč těsně zatímco jeho pohled padl na lady, která tam seděla naprosto klidně. "Nyní vám setnu hlavu jakožto velezrádkyni. Máte nějaká poslední slova má paní?" Lady Ramar přikývla. "Mám jen jeden požadavek."




Arnold vyšel z místnosti potřísněn čerstvou krví. "Schovávají se ve sklepech." Řekl krátce a společně s jeho vazaly seběhl po schodech. Chvíli to trvalo než dorazili do sklepů a čekala je cesta temnotou. Bohové ví jak dlouho hledali ale nakonec tichý vzlykot upoutal jejich pozornost. V jednom z rohů se shovávali děti lady Ramar. Všechny se k sobě tiskli z výrazem hrůzy na obličeji. Arnold neváhal ani vteřinu když tasil svoji čepel. Vřískot dětí se rozléhal sklepením a odrážel se od stěn, rozhodně ho museli slšet na povrchu. Když byli Krvaví lordi hotoví děti byli k nepoznání. Arnold je nechal zabalit do bílých plášťů a odnést je královi Roxusovi. Před odchodem se krátce zarazil, chvíli hleděl do jednoho stínu předtím než hodil na zem louč a krátce přikývl. 


 


Roxus nebyl šťastný. "Co jsi to udělal Bloodrame! Ty jsi je zmasakroval! Vyhubil jsi celou linii! Tohle je nepřijatelné!" Zněli Roxusova slova ale Arnold si jich nevšímal, vše o čem dokázal přemýšlet byla malá holčička schovávající se ve stínech, které pohodil louč. "I Bloodram musí dostát svému slovu."

:: Hodnocení a komentáře k článku ::
Nejsou žádné příspěvky.
Liraell


 

Liraell


 


 


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.