abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Příchod zapomenutých ::
Autor: warsong Kategorie: 4.1.2014
Dobrodružství připravit pro tisk

Byl krásný letní den. Vesnice Trnov se ospale probouzela a s nadcházejícím dnem v těsné blízkosti s černou skálou ze své nory vyhopkal zajíc, který měl ten den změnit osud vesnice Trnov.

Kovářský učeň Orfrik zazíval a protřel si oči.

"Zase do práce. Ach jo..."  pomyslel si Orfrik, když se chystal do učení. Sbalil si pár potřebných věcí a vyrazil.

Když skončil s učením, tak se rozhodl, že to vezme zkratkou kolem skály.
Šel kolem skály a najednou uslyšel nějaký zvuk. Přestal si pískat a uviděl zajíce, jak si to hopká kolem skály.

"A hele..."  pomyslel si učeň.

"Toho chytím!" 

Začal se k zajícovi potochu plížit. Zajíc byl v pasti. Před ním byl Orfrik a za ním skalní stěna skrytá pod popínavými rostlinami.
Kovářský učeň se chvíli rozmýšlel a pak skočil. Dopadl a pak zjistil, že zajíc nikde.

"Kam zmizel? Vždyť byl přímo tady." 

Učeň začal prohledávat to místo, kde mu jeho večeře zmizela. Pak na to přišel.
Protáhl ruce skrz popínavé rostliny a narazil na jakési dřevo. Honem odhrnul ostatní rostliny a mech a odhalil skryté dveře. Staré nejspíš celé věky. Otevřel vrzavé dveře a odhalil skrytou jeskyni. Nebyla to však ledajaká jeskyně. Tahle měla stovky chodeb a výklenků. Nejzajímavější však bylo, že tam byly schody a chodby byly vytesány pravidelně. Na některých výklencích ležely lebky a na jedné chodbě učeň našel kousek černé látky.

Ta jeskyně byla Orfrikovým velkým tajemstvím. Každý den, když skončil s učením, tak zamířil právě tam. Vždy se dostal trochu dál. Pořád objevoval nové místnosti a chodby a brzy bylo jasné, že jednou se dostane dál, než by měl.

A ten den nastal brzy. Jednou se Orfrik jako obvykle vracel z učení a rozhrnul popínavé rostliny a vstoupil do jeskyně. Chvii se proplétal a pak dorazil do místnosti, kde minule skončil. Zvedl poklop a vešel do místnosti, kde chodba skončila. Otevřel dveře a leknutím ztuhl. Byly tam... bedny. Spíš rakve si Orfrik pomyslel.

Orfrik udělal pár váhavých kroků, jako by se rozmýšlel, jestli je má otevřít. Nakonec zvědavost zvítězila nad opatrností. Orfrik trochu pootevřel víko rakve a leknutím ztuhnul. Pohlédl na dooranžova zbarvené šupinaté tělo. Místo očí to mělo černé bezduché rýhy a nos to nemělo vůbec. Na rukou to mělo dlouhé ostré drápy a nq nohou snad ještě větší. Orfrik se nezmohl na slovo a pádil pryč. Ale zapomněl zavřít rakev a to byla ta největší chyba.

Té noci se ve vesmici děly věci. Někdo zavraždil hrobníka a vykopal pár hrobů. Pak to už s městečkem šlo z kopce. Ty stvůry na sobě měly vždy černou kápi a když je někdo spatřil a vyvázl, tak se jim začalo říkat Zapomenutí. Nikdo nevěděl odkud a jak přišli. Kovářův příběh zůstal utajen. A právě kovář Orfrik se rozhodl, že když to začal, tak to taky skončí...

 

 

Hodnocení a komentáře k článku
Janika 11.1.2014
11.1.2014

No jo, zvědavost se opravdu ne vždy vyplácí - a my abychom to teď řešili ;)
Ale my se nebudem bát vlka (Zapomenutého) nic a dáme to! :-D

 

Melker 6.1.2014
6.1.2014

Popravdě?
Kdo chce kam, pomozme mu tam!

Nejhorší smrt je prý z vyděšení.
Někdy mám ten pocit, že z vyděšení není jen nejhorší smrt, ale i ty největší průšvihy. A tady si někdo zadělal na opravdu pořádný průšvih...

Jsme docela zvědav jak se s tím náš udatný a nenechavý hrdina popere. Sám na to dozajista nebude a už teď se těším na tu pestrobarevnou "sebranku" potížistů, kterou kolem sebe shromáždí (tedy doufám, že shromáždí).

Nu, přátelé dobrodruzi, budu vám držet pěsti. Zřejmě to bude potřeba páč jak tak na to koukám, ti Zapomenutí, to nebudou žádná béčka.

Melker

 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.