abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Legendy II. - Pevnina na Západě ::
Autor: Bronx Kategorie: 24.11. 2002
Dobrodružství připravit pro tisk

Po dlouhých letech, kdy Pevninu na Západě obývali jen noví bozi a jejich děti, se Paní Závoje rozhodla znovu osídlit svou zemi. Toužila po dokonalém stvoření, které by znalo jen lásku a mír, dílo tak dokonalé, že by se před ním museli sklonit i samotná Čtyřruká a Šedý král. Vědouce, že v každé z padlých ras bylo mnoho dobrého, ale i mnoho špatného, jala se sbírat dokonalé části dávno zašlých ras a sestavovat je dohromady. Avšak dílo se stále nedařilo a pořád něco zabraňovalo jeho dokončení.

Ve stejné době, kdy Mlžná vědma chodila spálenou zemí zahalena svým kouzelným pláštěm, zavítal do této neutěšené krajiny i poslední z vnuků Čtyřruké. Ezron byl výborný pozorovatel a krom toho byl i umělcem tělem i duší. Spatřil podivnou postavu zahalenou v mlze a její počínání ho zaujalo. Dostal nápad. Nejdokonalejší část padlých těl si sice odnesla Mlžná vědma a zůstal jen “podřadný” materiál, ale to mladému polobohu nikterak nevadilo. A tak z hlíny a masa mrtvých těl vytvořil své další umělecké dílo – podivuhodnou bytost a za ní druhou a potom další a další.

I ostatní polobozi zatoužili po vytržení z nudy a i oni začali tvořit. Tvořit bytosti podobné jim samým. A tak Mitara posbírala z mrtvých těl to krásné a stvořila prvního elfa a elfku. Surda z materiálu využil to silné a stal se tak praotcem trpaslíků. Sheldon se dlouho probíral padlými tvory a nakonec si od každého vybral něco, stvořil prvního muže a ženu. Milosrdná Livara vzala vše poctivé a z rudé hlíny si uplácela prvního orka. Na Kodu – krásnou a mladou polobohyni, se však nedostalo. Ani Ghaldon Zatracený se tvoření nezúčastnil, neboť on raději snil a pátral po tajích vesmíru. Nikdo z nich však neměl takové nadání tvořit jako Ezron, jeho bytosti byly mnohdy zcela byzardní, ale každá z nich zcela jedinečná. A materiálu ubývalo až zůstal jen odpad a těla padlých démonů, které pozabíjel Šedý král a jeho Spálená armáda.

Výtvorům však něco chybělo, jedna jediná maličkost – jiskra života. A tehdy se Šedý král vydal do podzemí hledat mystický Plamen života. A opravdu pochodeň našel a oživil výtvory svých dětí. Paní Závoje však na něj seslala krutý trest a od té doby musí den co den nosit Plamen života po nebeské klenbě a noc co noc zahřívat podsvětí.

Polobozi se vzbouřili proti bezpráví, které bylo spácháno na jejich dědu a vytáhli i se svými dětmi do boje proti Paní Závoje. Ale magická mlha je pohltila a na každého z nich seslala jiné prokletí, které je zasáhlo na nejcitelnějším místě. Mitara se proměnila v mohutný pokřivený strom, Umělec Ezron zešílel, Sheldon ztratil své nesmrtelné tělo, milosrdná Livara byla donucena brát život ostatním. Mohutný a obrovský Sorda se zmenšil a všichni ztratili část své moci. Koda tou dobou byla u svého otce Soltana a starala se mu o zvěr, ale i jí zasáhl okraj magické mlhy. Pocítila ukrutnou vášeň a ještě týž den zplodila s koněm prvního kentaura. Rozlícena touto skutečností darovala jedné skupině lidí moc měnit se ve zvířata a tak na svět přišli první Kodaikinové.

Jediný, kdo byl ušetřen mlžné magie, byl Sheldonův bratr Ghaldon. Jeho geniální mysl zaslepila vlna hněvu a z posledního zbytku mrtvých těl té nejhorší spodiny oživil démony. Tehdy se Paní závoje zalekla a přistoupila na příměří. I ona uznala svojí chybu, vzdala se části své moci a stala se rovnovážným prvkem Pevniny na Západě.

Démoni však byli od podstaty zkažení. Proto se Ghaldon rozloučil s ostatními polobohy a i se svými dětmi se uzavřel do světa stínů. Stal se pánem a strážcem zla. Na druhou stranu lásky a míru se postavila Čtyřruká. Ostatní bohové neustále mění pole svých zájmů a jedinými opravdu rovnovážnými prvky se staly Paní Závoje a Livara – smrt.

Autor: Bronx

Hodnocení a komentáře k článku
obadias 3.12. 2002
3.12. 2002

fajn, len by som nechcel vidieť Kodu s tým koňom :-) - bŕŕŕ

 

Eithné 27.11. 2002
27.11. 2002

A hezky svet.

 

Ashuas 27.11. 2002
27.11. 2002

To bude fakt dobře propracovaný svět.

 

anonym 27.11. 2002
27.11. 2002

Od PEEPA
Sory ze nejsem prihlasenej.
Ale je to celkem bozi...dobre se to cte a dava to smysl.
Je to docela zajimavy a libilo se mi to...
Pokracuj...treba z toho vznikne nakonec i celkem zajimavej svet :-)

 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.