abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Stirské bažiny (Pevnina na Západě - geografie) ::
Autor: Bronx Kategorie: 15.10. 2002
Dobrodružství připravit pro tisk

Unikátním místem Jižního cípu, které potěší každého biologa, jsou Stirské bažiny, které se nacházejí v deltě stejnojmenné řeky. Půda je zde permanentně podmáčená a nezkušený poutník na tomto místě může snadno přijít o svůj život. Hrozí mu nebezpečí, že uklouzne a sjede po zadku do nejbližší tůně, kde se na něj nabalí nejen pijavice, ale hlavně všudypřítomné bahno, které ho stáhne ke dnu. Stejně tak se může pod jeho nohama propadnout slabá vrstva půdy a cestující zmizí pod hladinou. Nejhorší na tom je, že se bažina neustále mění a tak si nikdy nemůžete být jisti, že se tam, kde jste před novoluním přešli suchou nohou, nebudete dnes brodit po kolena bahnem.

Krajina místního mokřadu je jednotvárná plošina, kde se věčně převalují mlhy a není vidět dál než na 100 kroků, plošina je rozbrázděná slepými rameny Stiry. Menší porosty tu tvoří zakrslé černé břízky a keříky* borůvek, brusinek, ale i různých jedovatých bylin. Na konci teplých měsíců se zde líhnou mračna komárů. Na ostrůvcích pevné půdy narazíte na vyšší stromy, ze kterých převažují břízy, osiky a olše.

Nejobvyklejšími obyvateli bažiny jsou hadi, žáby a menší formy savců (myši, králíci atd), ale dá se zde narazit i na prasátka kudoschi a srnky asuachi. V řece pak narazíte na různé druhy ryb. Z humanoidních forem obývají plošinu Stiru Schivari, kteří vypadají, jako kdyby jste skřížili ještěra s člověkem, a potom jsou to nekromanti, potomci vyvrhelů z dob počátků Anatrejského císařství. Schivari žijí po celé bažině, udržují přátelské vztahy s nekromanty a nechávají se najímat jako průvodci. Nekromanti (všichni se nezabývají oživováním mrtvol a černou magií) si sami říkají Sagořané podle svého jediného sídliště – pohyblivého města Sagora. Své domy si staví na dřevěných podstavcích, které zpevňují jednoduchým kouzlem a svazují je k sobě navzájem. Město je položeno na bažině a vlastně plave. Místní se mění na tři kasty – Nekromanty (jedná se o místní inteligenci), Strážce (sem patří hlavně bojovníci a elitní skupina špiónů a nájemných vrahů) a cechy (mezi ně patří i lovci a řemeslníci). Vládci celého území jsou dva – Schivarská šamanka Guazu Sha a Barzon Černý - dědic Anatreie a bývalí císařský mistr špión.

Mezi zdejšími humanoidy je jen málo potyček, protože vyvrhelové se navzájem přitahují. Je tu ještě jedna věc, která je spojuje v jednu podivnou civilizaci. Jsou to hydry, bájná inteligentní stvoření, která dokáží vyplenit celé vesnice. Většinu času spí duše hydřího démona v humanoidní schránce, jen v době hladu mění svou podobu a požírá vše ve svém okolí. Navíc tyhle nestvůry mají mocenské sklony a vedou mezi sebou války. Celou věc znepříjemňuje skutečnost, že mají neskutečně velkou schopnost regenerace. Naštěstí se hydry nemohou množit. Z nějakého důvodu se člověk nebo Schivari hydrou už rodí, ale jeho pravá podstata se projeví až poté, co zemře násilnou smrtí. Teda alespoň to tvrdí pověsti.


* Poutník by měl klást své kroky převážně do borůvčí, neboť je zde velká pravděpodobnost, že si stoupne na pevnou půdu.

Autor: Bronx

Hodnocení a komentáře k článku
Bombrmen 5.11. 2002
5.11. 2002

to je dobré

 

Johny 5.11. 2002
5.11. 2002

óóó to bude vrůšo!!!

 

Eithné 30.10. 2002
30.10. 2002

Už se na mapu těším!!!

 

Eithné 30.10. 2002
30.10. 2002

Už se na mapu těším!!!

 

Bronx 30.10. 2002
30.10. 2002

Jinak mapa bude. Už jí mám nakreslenou, ale musím si někde sehnat scan.

 

PEEPA 29.10. 2002
29.10. 2002

To uz je lepsi.
Jako kdyby jsi cetl muj prispevek v tve predchozi geografii driv, nez jsi tohle psal :-)
Libi se mi to vic...je to zivejsi a srdecnejsi.
Jen tak dal :-)

 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.